Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Seiko uvede pod značkou Orient novou řadu mechanických chronografů s automatickým nátahem. Cena 315 000 YEN cca 57 000 CZK. Nicméně na www.watch-tanaka.com mají uvedenou cenu po slevě 220 500 YEN. Použitý kalibr podle dostupných informací vychází ze Seiko kalibru 6S, který je například v řadě Flightmaster.

 

Osobně se domnívám, že strojek bude více zdobnější než ten, který se dává do Seiko Flightmaster. Neznamená to, že by kalibr 6S neměl kvalitní

povrchovou úpravu, jak se ostatně můžete přesvědčit z přiložených fotografií. Vše je pěkně leštěné, lehce vroubkované, ale nikoliv "zdobené".

 

Za zajímavost stojí mezní odchylky kalibru +15 - -10 second za 24 hodin. V praxi lze očekávat, že odchylka se bude pohybovat pod +-5sec/den.

 

 

Seiko Flightmaster a pohled na jeho "nezdobený" kalibr"

http://forum.chronomag.cz/showimage.php?pid=44677&filename=mseikoff02_u.JPG

user posted image

 

Zdobený kalibr modelu Orient Star WZ0131FD (cena cca 7000 CZK)

user posted image

 

 

Zdroj: http://yeomanseiko.spaces.live.com/blog/cn...CD633!710.entry

Návštěvník Ondra
Odesláno

Seiko uvede pod značkou Orient novou řadu mechanických chronografů s automatickým nátahem.

Rozumím Ti správně, že Orient je značkou společnosti Seiko? Pátral jsem na netu, ale všude vystupuje Orient jako samostatnej výrobce... tak koukám...?

Odesláno

pokud vím tak Orient není značkou společnosti Seiko, ale firma Orient je touto značkou vpodstatě vlastněna, takže se to dá vlastně vykládat různě smile.gif

Návštěvník Ondra
Odesláno

Našel jsem na: http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/info/h...hodinky-orient/

 

Japonské hodinky ORIENT jsou u nás velmi známé. Mají dlouhou tradici.Nyní se Značka Orient spojila se značkou Seiko.Současné kolekce čítají především řadu mechanických modelů s automatickým nátahem, ale také modely quartz osazené strojky SEIKO. V mnohých případech jsou hodinky ORIENT vybaveny zvláštními funkcemi jako je ukazatel rezervy chodu nebo různé kalendáře. Výrobce pohotově reaguje na módní trendy, ale v nabídce jsou také zcela klasické modely. Vysoká kvalita a příznivá cena je samozřejmostí.

Odesláno

Orient je sice vlastněn Seiko/Epson, navenek se ale chová jako samostatný výrobce. Má vlastní vývoj i výrobu, do svých hodinek montuje vlastní strojky. Drží se víceméně klasických technologií, pokud vím, nevyrábí takové technické výstřelky jako Seiko Kinetic nebo Spring Drive. Dokonce Seiku přímo konkuruje, například

Orient Star x Seiko Spirit

Orinet Royal x Grand Seiko

  • po měsíci...
Odesláno
Hezký chrono! Ale levný asi nebude, čekal bych cenu na úrovni Seiko Flightmaster.

 

Cena Orient Automatic Chronograph je ¥315,000, po slevě ¥220,500

Cena Seiko Flightmaster chronograph je ¥367,500, po slevě ¥253,575

Odesláno
barevne sladeni ciferniku mi prijde otresne, pouzdro naopak ukazkove

 

naštěstí je dělají v jiných barevných variantách, které se mě osobně líbí více:

 

img673.jpg

 

img1497.jpg

 

 

Odesláno (upraveno)

Ty modré jsou bláznivé, ale nemůžu říct, že ošklivé. Jako sportovní hodinky, proč ne. Pouzdro je opravdu povedené, hodně se mi líbí i ta nenáslilná luneta, která není ani široká. Jen asi s průměrem to nebude žádná sláva. Nevíte někdo ?

Upraveno uživatelem Ondraj
Odesláno
Orient je sice vlastněn Seiko/Epson, navenek se ale chová jako samostatný výrobce. Má vlastní vývoj i výrobu, do svých hodinek montuje vlastní strojky. Drží se víceméně klasických technologií, pokud vím, nevyrábí takové technické výstřelky jako Seiko Kinetic nebo Spring Drive. Dokonce Seiku přímo konkuruje, například

Orient Star x Seiko Spirit

Orinet Royal x Grand Seiko

 

Ono vytvorit si vlastni konkurenci je nekdy lepsi, ze se jen sam potykat se svycarskou provenienci. Navic, kdyz maji hodinky docela rozdilny design.

Odesláno
Ty modré jsou bláznivé, ale nemůžu říct, že ošklivé. Jako sportovní hodinky, proč ne. Pouzdro je opravdu povedené, hodně se mi líbí i ta nenáslilná luneta, která není ani široká. Jen asi s průměrem to nebude žádná sláva. Nevíte někdo ?

 

Průměr 41 mm, pásek 20mm.

  • po 2 týdnech...
Odesláno

Me by zas tolik ta modra nevadila dulezite je , ze se mi libi , ale radsi bych bral ty cerne .

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...