Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

no jasne, byla to 3min navsteva obchodu, vzhledem k recenzim na netu me to prave prekvapilo. Abych veril radam prodavace v elektromarketu uz jsem trochu stary:) Spis mi slo o to, co mi tady doporucite na foru.

Nespresso s tym picuzom na mlieko si kup, ta kava je 100x lepsia ako automat
Mame automat v penzione, nespresso na chate a ja doma teraz marzocco, prekvapivo doma tych kav urobim asi tolko ako automat co mame v penzione… lenze tam tu kavu viac/menej rozdavame takze nespresso tam ekonomicky nema zmysel. Ale za mna automat aby mal aku taku kvalitu bude stat strasnu raketu a ta kava sa da z toho vypit ale je taka….skor rano na kadenie ako na vychutnanie si daj tym nespressakom sancu, nech ti urobia kavu v nejakom ich showroome, kapsle uz teraz vyraba barskto takze najdes to co ti chuti a mlieko to robi rozumne. Dokonca dva modely vedia vyhodit aj teplu vodu na caj, zohrieva sa to 10 sekund a cistenie v porovnani s automatom je ze ziadne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, tomtur napsal:


Nespresso s tym picuzom na mlieko si kup, ta kava je 100x lepsia ako automat emoji106.png
Mame automat v penzione, nespresso na chate a ja doma teraz marzocco, prekvapivo doma tych kav urobim asi tolko ako automat co mame v penzione… lenze tam tu kavu viac/menej rozdavame takze nespresso tam ekonomicky nema zmysel. Ale za mna automat aby mal aku taku kvalitu bude stat strasnu raketu a ta kava sa da z toho vypit ale je taka….skor rano na kadenie ako na vychutnanie si emoji2371.png daj tym nespressakom sancu, nech ti urobia kavu v nejakom ich showroome, kapsle uz teraz vyraba barskto takze najdes to co ti chuti a mlieko to robi rozumne. Dokonca dva modely vedia vyhodit aj teplu vodu na caj, zohrieva sa to 10 sekund a cistenie v porovnani s automatom je ze ziadne emoji3.png

Clooneyho jsme doma meli 2roky, pred tim Dolce, ted jak jsem psal v podstate zaklad.automat od Delonghi. Piju jen male flusance (ristretto na 25ml) a kava mi prijde daleko lepsi nez z Nespressa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faaakt? Z automatu? Ja mam prave skusenost ze tie flusance to vlastne vobec nedokaze, resp mi pridu strasne vodove ale kazdy mame tu chut inde :) ja som sa prave do nespressa vcelku zalubil kvoli tym hyper fast pluvancom z ristretta pripadne kazaru… ten zvysok ma nenadchol ale toto mi prislo neprekonatelne v cene do cca 1000€

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasne, byla to 3min navsteva obchodu, vzhledem k recenzim na netu me to prave prekvapilo. Abych veril radam prodavace v elektromarketu uz jsem trochu stary:) Spis mi slo o to, co mi tady doporucite na foru.

pred pul rokem mi v tomto vlakne doporucili Nivonu. A musim uznat, ze to byla skvela rada. Kava vyborna, cisteni nenarocne, proti Jure, kterou mame v praci, o tridu lepsi.
Mel jsem podobne pozadavky a vybral model 759, ktery by se do tveho rozpoctu bez problemu vesel. Ja jsem nakonec koupil 779 kvuli bile barve (prani me drahe polovicky).
Nad ramec 759 to ma diodu na vypusti a 5 stupnu nastaveni sily kavy (misto 3), jinak jsou uplne stejne.
Nakonec jsem ji koupil v Nemecku (dost jsem usetril, retail price je v EUR mnohem nizsi nez ofic.cena v CZK).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Robero79 napsal:


pred pul rokem mi v tomto vlakne doporucili Nivonu. A musim uznat, ze to byla skvela rada. Kava vyborna, cisteni nenarocne, proti Jure, kterou mame v praci, o tridu lepsi.
Mel jsem podobne pozadavky a vybral model 759, ktery by se do tveho rozpoctu bez problemu vesel. Ja jsem nakonec koupil 779 kvuli bile barve (prani me drahe polovicky).
Nad ramec 759 to ma diodu na vypusti a 5 stupnu nastaveni sily kavy (misto 3), jinak jsou uplne stejne.
Nakonec jsem ji koupil v Nemecku (dost jsem usetril, retail price je v EUR mnohem nizsi nez ofic.cena v CZK).

diky, prave jsem na Nivonu taky koukal. Zena je taky pro bilou:)

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduchá otázka - mám profi páku s HX bojlerem 2l. Bohužel mě poslední dobou sere si s tím hrát . Je nějaký automat co udělá aspoň srovnatelnou kávu - espresso nebo to jsou furt mašinky kde voda prohrčí kávou za 5s a hotovo? 

Ja som na to kukal a je to vcelku zapeklite… je taky jeden automat co tvrdi ze to zvladne ale cena bola neuveritelna.
https://coffeesource.eu/products/eversys-cameo-c2-ctms
Kvoli vyssiemu vydaju som chcel do penzionu zobrat velke wmf kde mas aj cokoladu, decaf a tie mliecne parady, ono to je super ale to espresso proste take kremove sladke olejove nedokazalo byt… a to bol stroj v kategorii ako na pumpach, u vas benzina u nas to ma myslim starbucks na slovnaftkach… vsetko super ale espresso najslabsie…

Doma som s bezzerou tiez dlho dumal ze co a ako a nakoniec som v zlosti kupil nespresso… no a ked som sa uvedomil tak som kupil la marzocco a to hranie sa je tam zas len ma menej serie (zatial)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je surovinou - kávička 3 dny od pražení  Vadí mi jen ten bordel kolem mlýnku a trocha práce...ale díval jsem se jak vypadá espresso z těch automatů a už mi vlastně vůbec nic nevadí

Kup si nespresso, je to super darcek a nauci ta vazit si co mas kym ho podarujes vlastna skusenost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme v práci a nespresso není pro mě cesta - já mám rád cappuccino a flat white takže HX je ideální. Jen mě napadlo že by bylo super to mít na zmáčknutí jednoho tlačítka. Na druhou stranu jsem asi naivní 😄 - v 50% kavárnách neumí udělat dobrou kávu ani obsluha na strojích za kilopade, takže chtít to po domácím automatu je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme v práci a nespresso není pro mě cesta - já mám rád cappuccino a flat white takže HX je ideální. Jen mě napadlo že by bylo super to mít na zmáčknutí jednoho tlačítka. Na druhou stranu jsem asi naivní  - v 50% kavárnách neumí udělat dobrou kávu ani obsluha na strojích za kilopade, takže chtít to po domácím automatu je blbost.

A este tam kecaju o kokotinach a nahlas! :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...