Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Dávám si tak jednu denně, někdy ani to. Vybírám si jednodruhové - teď zrovna z Caffe08 z Děčína. Frenchpress a V60 jsem pořizoval u Doubleshot. Kancelářským pressům moc neholduju - nevoní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Lodos je dobrá firma. Jen je škoda, že nedělají v mlýnkách inovace a ústrojí tak vychází z konstrukčních řešení jejich předchůdců. Navíc inovace v podobě zjednodušené regulace hrubosti matkou, která není aretována není podle mě úplně ideální. Jinak jsou to ale kvalitní stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem našel tuto pražírnu kávy http://www.mohaji.cz/

Na zkoušku jsem vybral Cuba Lavado Superior a Costa Rica SHB Tarrazu La Pastora. Teda dnes mohu jen a jen vřele doporučit. Středně pražená, tak to mám rád :notworthy:

Jo ta costa rica je paradni, což mi připomíná, že bych měl doplnit zásoby :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z nouze jsem si zaběhl pro kávu v HK sem http://www.pepecoffee.cz/ a to byl teda horor. Káva po otevření vůbec nevoněla, barva divná a umlet to skoro nešlo. Výsledným produktem byla lehce obarvená voda bez chuti a zápachu, skoro jako z kaluže. Takže zbytek kávy šel rovnou do koše. A to jsem vzal nejdražší, co tam měli (Papua).

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred dvema tydny jsem konecne poridil french press abych si mohl udelat kafe i doma, doted sem pil prevazne jen v praci. Skocil sem na doporuceni do Tchiba pro cerstve namletou (nez poridim mlynek) Guatemala Grande. No, 125g za 80kc, 640 za kilo mi neprijde uplne nejlevnejsi, a zrovna odvarenej z toho nejsem. Poradte nakou alternativu, kde v Praze sehnat cerstve namletou kavu, v podobny cenovy relaci, ktera by stala za to.

 

Cetl jsem tu ohlasy na Tchibo a je to celkem smisene, nerikam, ze ta co mam je spatna, jen za ty prachy bych cekal vic parady. 

 

Dik za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z nouze jsem si zaběhl pro kávu v HK sem http://www.pepecoffee.cz/ a to byl teda horor. Káva po otevření vůbec nevoněla, barva divná a umlet to skoro nešlo. Výsledným produktem byla lehce obarvená voda bez chuti a zápachu, skoro jako z kaluže. Takže zbytek kávy šel rovnou do koše. A to jsem vzal nejdražší, co tam měli (Papua).

 

a kdes to kupoval? V tom stánku na Pospíšilce nebo v obchodě na Švehlovce u Masarykova náměstí? Kupuju už jen v tom stánku, kafe je tam za poloviční cenu(zhruba), kafe je vždycky max 2 týdny od data pražení a voní pěkně.

6e to jde hůř umlít je dané slabším pražením, zrnka jsou tužší a dá to víc zabrat při mletí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Hradci Králové je i problém kam zajít na dobrou kávu. Nejhorší je zjištění, že nejlepší kávu máš doma. Já mám rád dobré kavárny, ale ten výběr aspoń v HK je nic moc. Je jasné že čerstvě namletá káva je základ, ale sám jsem zjistil, že bez pořádného mlýnku je to spíš trápení. Středně pražená káva má tvrdší zrno a ruční mlýnek HARIO jsem odepsal za rok a půl. Čerstvákáva není špatná volba, garantují tuším termín pražení (týden), ale nemají středně praženou. Testoval jsem i https://www.coffeesource.eu/

ale asi zůstanu u Mohaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z nouze jsem si zaběhl pro kávu v HK sem http://www.pepecoffee.cz/ a to byl teda horor. Káva po otevření vůbec nevoněla, barva divná a umlet to skoro nešlo. Výsledným produktem byla lehce obarvená voda bez chuti a zápachu, skoro jako z kaluže. Takže zbytek kávy šel rovnou do koše. A to jsem vzal nejdražší, co tam měli (Papua).

 

Vyzkoušej www.mamacoffee.cz

Jinak si objednávám z různých pražíren, padesát Kč za poštu mě při cenách zrna nijak neroztrhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš bych doporučil zvážit koupi mlýnku.. Kupovat už namletou kávu, to mi přijde jako neštastná volba. Za mě třeba cerstvakava.cz .

 

Ja vim, je to jen docasne reseni nez vyberu a poridim nejakej lepsi mlynek. V tom Tchibu ji namelou na pockani, takze je to prece jen cerstvejsi nez z obchodaku nebo nekde objednana. Dik za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred dvema tydny jsem konecne poridil french press abych si mohl udelat kafe i doma, doted sem pil prevazne jen v praci. Skocil sem na doporuceni do Tchiba pro cerstve namletou (nez poridim mlynek) Guatemala Grande. No, 125g za 80kc, 640 za kilo mi neprijde uplne nejlevnejsi, a zrovna odvarenej z toho nejsem. Poradte nakou alternativu, kde v Praze sehnat cerstve namletou kavu, v podobny cenovy relaci, ktera by stala za to.

 

Cetl jsem tu ohlasy na Tchibo a je to celkem smisene, nerikam, ze ta co mam je spatna, jen za ty prachy bych cekal vic parady. 

 

Dik za tipy.

http://www.kavaprodej.cz/mleta-kava/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Hradci Králové je i problém kam zajít na dobrou kávu. Nejhorší je zjištění, že nejlepší kávu máš doma. Já mám rád dobré kavárny, ale ten výběr aspoń v HK je nic moc. Je jasné že čerstvě namletá káva je základ, ale sám jsem zjistil, že bez pořádného mlýnku je to spíš trápení. Středně pražená káva má tvrdší zrno a ruční mlýnek HARIO jsem odepsal za rok a půl. Čerstvákáva není špatná volba, garantují tuším termín pražení (týden), ale nemají středně praženou. Testoval jsem i https://www.coffeesource.eu/

ale asi zůstanu u Mohaji.

Zas tak hrozny to uz zaleka neni...

Cona Coffee u nadrazi

Nakole na Malem namesti

Pepe coffee a Cafe Local na Svehlovce vedle sebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdes to kupoval? V tom stánku na Pospíšilce nebo v obchodě na Švehlovce u Masarykova náměstí? Kupuju už jen v tom stánku, kafe je tam za poloviční cenu(zhruba), kafe je vždycky max 2 týdny od data pražení a voní pěkně.

6e to jde hůř umlít je dané slabším pražením, zrnka jsou tužší a dá to víc zabrat při mletí

 

Kupoval jsem ve Švehlově ulici. Byl jsem to tam dokonce vyměnit, dostal jsem jinej sáček a stejnej problém. Po otevření sáčku to bylo cítit jako seno. Po namletí minimální aroma. 

 

Nejsem žádnej začátečník, kafe si melu až přes pět let a používám různé druhy přípravy, vyzkoušel jsem desítky různých surovin, takže si dovolím tvrdit, že kvalitní kávu poznám. Nevím kde byl problém, pokud by měl někdo z HK zájem, mohu zbytek z pepecoffee předat.

 

A datum pražení jsem na obalu nenašel, mají tam jen trvanlivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas tak hrozny to uz zaleka neni...

Cona Coffee u nadrazi

Nakole na Malem namesti

Pepe coffee a Cafe Local na Svehlovce vedle sebe

Tak Local Cafe je dobré (ostatně tam často chodím), ale Pepe ne. Prubnul jsem je třikrát a pokaždé to chutnalo jinak. Ale třeba mám špatné buňky nebo co.... Každopádně Pepe coffe a všem ostatním držím palce a každému kdo má elán a nadšení, provozovat kavárnu :) Udělat dobrou kavárnu není jednoduché. Můžeš mít supr kávu, perfektně vybavenou kavárnu, ale celé to pošle do kopru barista a nebo naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Local Cafe je dobré (ostatně tam často chodím), ale Pepe ne. Prubnul jsem je třikrát a pokaždé to chutnalo jinak. Ale třeba mám špatné buňky nebo co.... Každopádně Pepe coffe a všem ostatním držím palce a každému kdo má elán a nadšení, provozovat kavárnu :) Udělat dobrou kavárnu není jednoduché. Můžeš mít supr kávu, perfektně vybavenou kavárnu, ale celé to pošle do kopru barista a nebo naopak.

 

tak já si troufnu říct, že Nakole je v Hradci asi nejlepší kavárna, potom bych dal Cona coffee a potom Local Cafe. Ale jsou to subjektivní pocity.

A to Pepe coffee, já chodim na Pospíšilku, sice je to takový novinový stánek, nesedneš si pod střechou, ale kafe vždycky dobrý, ať už to na pití nebo zrnka. A oproti provozovně ve Švehlovce jsou výrazně levnější, hlavně teda ta zrnka...

 

je to tady v té budce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...