Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, potřebuji poradit nějaký automat espresso do práce. V té bývalé bezvadně fungovala Jura F50, ale ta se bohužel už nevyrábí. Počet káv denně cca 6-15. Rád bych něco do 25k.

Díky

Měnit Jura za cokoli jiného je blbost, u nas na pobočce mame tu nejmenší juru 3 rok a děla tak 30-50kafi denně bez problému...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co kavovary NIVONA? Mate nekdo? Nedavno jsem v prodejne elektro ocumoval a prodavac, ze jedine tohle, na ostatni co tam ma vubec nemam koukat atd. No vychvalil to tam az do nebe, jediny co si pamatuju a prislo mi to jako dobry, ze se da vyndat cela sparovaci jednotka, kterou pak muzete proplachnout a vycistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nam se v praci Nivina pokazila po cca 3/4 roce. Reklamacka ok, uz zas vari. Srovnani s Jurou je asi jako srovnat plastove 5610 s 5000 s ocelovym pouzdrem...Jura lip a bytelneji vypada, Nivona je plastak. Kafe a funkce to ma stejne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martigen: nevedel som, ze na šumave rastie aj kávovník. Roasted 1.8.2017 - nie je to už trocha na tej káve cítiť, že nie je úplne čerstvo pražená?

 

Farma je na Kostarice kde mají českého spolumajitele (snad to píšu správně). Kafe jsme dostali od známe co dělá v kavárně, 19.8. A rozdíl nepociťuji, nejsem ale na kávu moc odborník ;)

http://echo24.cz/a/wvRTr/ceska-kava-sumava-valcuje-ameriku-vyhrala-i-prestizni-cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu poradit, vykašlete se na domácí espresso a kupte si mlýnek, třeba Porlex a aeropress nebo V60 Hario, k tomu slušnou konvici a světle praženou kávu. Chuťově skvělé, nenáročné na údržbu a cenově za Porlex 1100, aeropress 700 + konvice 1000 - 3000.

Konvice mi už dnes připadá zbytečná. Stejného výsledku dosáhnu i s obyčejnou ať u V60, aeropressu nebo chemexu. Ovšem spousta lidí chce jinou kávu. A pěnu přes filtr taky neuděláš. Jinak za mě filtr taktéž doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už zase začínám vymýšlet kafařské kraviny. Nechcete někdo koupit mého Rocketa R58 z 11/2013? Dvě mašiny doma prostě mít nemůžu. A nebo mi to někdo rozmluvte, že to Marzocco je vlastně vo ničom :-)

Jake LM? Linea nebo GS3? Nebo snad Strada? A o alternativach si nepremyslel? Speedster, Slayer, Synesso? A kdyz jednou nad upgradem premyslis, tak ho potrebujes a nevyhnes se mu :)

O R58 bych velmi vazne uvazoval, ale az treba pristi rok. Jak rychle to chces/potrebujes resit?

Upraveno uživatelem RedAce666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ...... Ach jo, GS3 je pryč ..... Tak trochu jsem to nechával náhodě, jestli se někdo z Vás ozve, že by mi od R58 ulevil ať doma nehromadím krámy. Takže: neaktuální :-(

 

EDIT: byla s pádlem!

Upraveno uživatelem Bert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...