Přejít na obsah

Materialy puzdier


cali

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Alda

Pouzdra Rolex jsou vylisky s naslednou upravou, brouseni, lesteni. Jak psal Hasňa, v drazce pod tesnenim je dulkova koroze.

Docela casto byva dulkova koroze na hrance jeste pred drazkou na tesneni. To je ten samy problem o kterem jsem psal vyse, akorat o sebe tre ocel na ocel (dynko - hrana pouzdra) a ve vysledek je stejny, dulkova koroze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HISTORIE VZNIKU NEREZI

K historii vzniku nerezové oceli je nutno v krátkosti uvést, že první korozivzdorná ocel byla vyvinuta ve Švédsku kolem roku 1930. V dalších desetiletích byly procesy její výroby vylepšovány až do 70 let, kdy již dochází k výrobě vysoce kvalitních ocelí, vyznačujících se vynikající korozní odolností a zároveň dobrou svařitelností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím. ;-)

 

Sibiřu, já mám na kovové materiály a korozní inženýrství doktorát z Uni Bayreuth. Nebo myslíš, že tu budu pindat o štěrbinové korozi a nebudu vědět, že nerez jde odlít? Ve slévárně přesného lití v Praze jsem byl v rámci praxe někdy v roce 99. Jinými slovy, šlo o ironii.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HISTORIE VZNIKU NEREZI

K historii vzniku nerezové oceli je nutno v krátkosti uvést, že první korozivzdorná ocel byla vyvinuta ve Švédsku kolem roku 1930. V dalších desetiletích byly procesy její výroby vylepšovány až do 70 let, kdy již dochází k výrobě vysoce kvalitních ocelí, vyznačujících se vynikající korozní odolností a zároveň dobrou svařitelností.

to už 1500 let stál v Dilí  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a mozeme to odlievanie teda uzavriet s tym, ze puzdra hodiniek sa z nerezu neodlievaju, ze sa lisuju a potom trieskovo obrabaju, pripadne rovno obrabaju a ze to co je na fotkach vyssie, nie je v ziadnom pripadne chyba odlievania, ze to tam v novom stave nebolo a takto to vyhrdzavelo az casom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vim, ale vo moc ne. me slo spis vo lepsi vohybani, svarovat nemame problem ani jedno. spis, ze prvne brali jednicku vod jednech talosu, pak vod druhejch, ta prvni se dobre vohejbala, ta druha hur. ale vono aji mezi dvema dodavkama z jedny fabriky je rozdil, proste neni tavba jako tavba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, že jsi tajně (nebo omylem) navštěvoval přednášky Nauky o materiálech místo svých přednášek :)

 

Pro neznalé, před lety sídlila Fakulta strojního inženýrství a Fakulta podnikatelská v jedné, tenkrát nejvyšší budově v Brně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...