N4M Posted June 21, 2007 Report Posted June 21, 2007 Tak se mi nějak nepodařilo rozběhnout nick, který jsem měl na minulém fóru - Benelli_2000, taxem tady jako NAM. Finanční situace se trošičku vylepšila, ale bouhužel ne astronomicky (viz specifika), tak si snad konečně mohu dopřát nějaké ty automaty a prosím vás o radu. Specifika: 1. Swiss made 2. automaty 3. průhled na strojek 4. cena do 15,000 (holt študý chudent ) Zatím mne napadá jen značka Tissot, konkrétně modely: Tissot LeLocle Tissot PRS 516 (úplně odlišné, ale každé mají něco do sebe) Dají se ještě u nějaké jiné Swiss značky sehnat automaty do této ceny? Zítra si jdu udělat procházku po centru Prahy, tak snad něco najdu, ale prosím vás o radu. Předem díky. NAM
A@A Posted June 21, 2007 Report Posted June 21, 2007 (edited) CERTINA DS PILOT http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/det/ce...ot-63371594269/ Info cena/predajca http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=11083 Detailne fotky Victorinox Swiss Army Ambasador http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/det/vi...mbasador-25147/ http://images.google.sk/imgres?imgurl=http...l%3Dsk%26sa%3DN Edited June 21, 2007 by A@A
Ptiger Posted June 22, 2007 Report Posted June 22, 2007 (edited) Tak se mi nějak nepodařilo rozběhnout nick, který jsem měl na minulém fóru - Benelli_2000, taxem tady jako NAM. Finanční situace se trošičku vylepšila, ale bouhužel ne astronomicky (viz specifika), tak si snad konečně mohu dopřát nějaké ty automaty a prosím vás o radu. Specifika: 1. Swiss made 2. automaty 3. průhled na strojek 4. cena do 15,000 (holt študý chudent ) Zatím mne napadá jen značka Tissot, konkrétně modely: Tissot LeLocle Tissot PRS 516 (úplně odlišné, ale každé mají něco do sebe) Dají se ještě u nějaké jiné Swiss značky sehnat automaty do této ceny? Zítra si jdu udělat procházku po centru Prahy, tak snad něco najdu, ale prosím vás o radu. Předem díky. NAM A co takhle ty zdejší Grueny ? Sám mám jedny, jsou za kačku a docela jdou... Edited June 22, 2007 by Ptiger
Ptiger Posted June 22, 2007 Report Posted June 22, 2007 Jo a ještě jsem zapoměl, že ale mají asi čínský pásek a za pouzdro bych taky nic nedal, ale strojek ETA 2824.
kubson Posted June 22, 2007 Report Posted June 22, 2007 dovolím si menší reklamu... Archimede Arcadia, není to swiss made, ale minimálně se celé dělají (kromě ety 2824) v německu, ne jako některé švýcary v asii
ondrej Posted June 22, 2007 Report Posted June 22, 2007 Hamilton, Mido, Atlantic, ... určitě se najdou i další. Zkus se podívat na eBay a nebo třeba zde: http://www.glooks.com/ Objednáním v zahraničí se dá hodně ušetřit nebo za své peníze získat něco navíc...
Mech Posted June 22, 2007 Report Posted June 22, 2007 Zkus se podívat na www.cimier.ch (dovozcem pro ČR je www.nest-sro.cz) - v té řadě 1924 to je u automatů kolem 15000,- nebo i www.epos.ch (www.epos-czech.cz). Ale souhlasil bych s Kubsonem, musí to být swiss made? Sousta jiných hodinek má švýcarské strojky anyway.
xlaque Posted June 23, 2007 Report Posted June 23, 2007 Hned ako som prečital nadpis ma tiež napadli Le Locle,ešte by mohli byť v konečnom rozhodovani aj T-lord bez chrono,alebo Seastar,pokiaľ sa ti pačia masivnejšie. Ja stoji tiež pred podobnou dilemou,ešte na tie vyššie zmieňovane zarobiť
A@A Posted June 23, 2007 Report Posted June 23, 2007 (edited) To Xlaque: odporucam Seastar Obe sklicka zafirove, robustne hodinky, nemusis sa bat ked s nimi niekam zavadis. proste hodinky pre mladeho muza Teda aj pre mna Edited June 23, 2007 by A@A
Ondraj Posted June 23, 2007 Report Posted June 23, 2007 A co třeba něco z druhé ruky ? Tam by se toho určitě vešlo i víc.
N4M Posted June 23, 2007 Author Report Posted June 23, 2007 Na nových nutně netrvám, budou-li v dobrém stavu. S těmi německými máte pravdu - na Archimede sem už koukal, ale nějak mne nezaujaly. Víte-li o nějakých dalších německých v této cenové relaci, tak dejte vědět. Díky za rady - snad se s vaší pomocí konečně k něčemu rozhoupu :-)
xlaque Posted June 23, 2007 Report Posted June 23, 2007 To Xlaque: odporucam Seastar Obe sklicka zafirove, robustne hodinky, nemusis sa bat ked s nimi niekam zavadis. proste hodinky pre mladeho muza Teda aj pre mna Seastar zatial aj vyhrava,len sa bojim,že poškriabem priliš rychlo antireflex a pokiaľ viem,tak zadok je mineral. Už som ich aj mal na ruke,pripadaju mi taka "Breitling vaha",ale su z tej trojice najdrahšie,nehodia sa k obleku (ano,ja už v 16 nosim oblek ) a už sme OT
cali Posted June 24, 2007 Report Posted June 24, 2007 ja som mal dlho "spadeno" na diversky od archimede podarene diversky a ako jedny z mala v tejto skupine nie su tazkym opajcom nejakeho luxusnejsieho modelu (najcastejsie rolex submariner) pokial ti ale rolex pre chudobnych nevadi tak nic nepokazis ak sa mrknes na Steinhart za 450USD mozes mat dokonca GMT funkciu a s kvalitou vraj problemy vobec nemaju hodne som preliezol fora a kazdy o nich pisal len to najlepsie dalej mojim poslednym favoritom je Precista so svojimi GB military remakmi http://www.archimede-uhren.de/US/Watches/8984b-11.htm http://www.steinhartwatches.com/content/view/322/239/ http://timefactors.co.uk/precista.htm vsetko to ma so svajciarskom spolocny len stroj ale myslim ze na druhu stranu ani jedno nema nic spolocne s cinou a za tie peniaze su to vsetko podarene hodinky.
vanderB. Posted June 24, 2007 Report Posted June 24, 2007 ja byt tebou, tak jdu do Laco http://www.laco.de/flieger/praezision.aspx automat ETA 2824, tradice znacky, ktera pro luftwaffe opravdu dodavala, nepreplacany (vice/mene)univerzalni a krasny hodinky...neni co resit
Jerryl Posted June 24, 2007 Report Posted June 24, 2007 jj, řekl bych Stowa Antea. To jen v případě, kdyby ti Tissot nebyly dost dobrý. Řada Le Locle je vážně povedená. Mám je taky, jako vícero členů a jsem spokojen. Původně jsem je nosil pořád, ale to by se nich nepěkně podepsalo, tak teď mám na běžnej provoz Seiko Divers. Tím tě chci upozornit, že jedny nestačí, ani když si dobře vybereš. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
tm.watch Posted June 24, 2007 Report Posted June 24, 2007 Na nových nutně netrvám, budou-li v dobrém stavu... Poslal jsem ti pres Chmag zpravu i s fotkama, dosla?
Vit Posted June 25, 2007 Report Posted June 25, 2007 Stál jsem před podobným rozhodnutím před časem a vybral jsem si Certina DS First Automatic. Uvažoval jsem také nad Le Locle, ale chtěl jsem vodotěsnost do 100m a šroubovací korunku (chodím často plavat). Kožený řemínek jsem nahradil ocelovým, takže celkový vzhled hodinek je méně masivní a nemusím se obávat zapocení řemínku. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
N4M Posted June 25, 2007 Author Report Posted June 25, 2007 Tak všem děkuji za rady, ale místo pomoci jste mi zamotali hlavu ještě víc
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now