Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

je tu hodně majitelů chrono-modelů různých značek a mě velmi zajímá, zda využíváte stopky, odpočty nebo si za jízdy autem suplujete tachometr :) mám všechny hodinky s max. třema ručkama a jediná komplikace, kterou snesu je datum, preferuji čistotu a přehlednost, tak mě napadlo, zda si chronograph kupujete kvůli vzhledu nebo ho vážně používáte :)

 

( nic ve zlém, pouze malinký průzkum ;) )

Edited by gas
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted (edited)

A ty si snad kupuješ hodinky abys věděl, kolik je hodin, ne? :D

 

S čudlíkama se dá např. krásně hrát a honit ručičky po ciferníku, aniž by sis rozšteloval hodiny. ;)

Edited by Ondraj
Posted

chronograph je samozřejmě zbytečnost, daleko lépe přece měří stopky na každém mobilu, ale já mám rád zaplněný ciferník, takže pro sebe bych si hodinky bez chronografu už nekoupil, jediná výjimka platí pro panerai v současnosti mám 6ks hodinek na nošení a jsou tam 2ks chronografů, jedena mimostředka, jeden věčný kalendář a 2ks s čistým ciferníkem

Posted

takže upřesním:

vzhled

využitelnost

honění ruček po ciferníku

 

:D

 

mě přijdou méně přehledné, funkce nevyužiju, ale to honění ruček mě začalo zajímat :)

Posted

Čím více ručiček a budíčků, tím lepší čas hodinky ukazují. :)

 

Mám prostě rád různý hejblátka a tak, takže se mi chronografy líbí. O používání můžeme polemizovat.

 

Třeba na vaření vajíček

 

Podívejte se kolik lidí nosí pořád hodinky i když mají mobil, kterej je má v sobě taky i se stopkama a budíkem.

 

Takže poenta je, že žádná není.

Guest Kamil
Posted

Chronograf je na nic, vlastně jen na hraní. Bez něj jsou hodinky přehlednější, čistší... Na uvaření vajec či změření něčeho mi bohatě stačí otočná luneta. :)

Posted
takže pouze vzhled, praktické využití žádné, takže vyhozené peníze navíc :D :whistle:

 

 

Všichni si tady kupujeme pocit, o praktičkosti investice do hodinek v ceně od cca 5K nahoru nemůže být ani řeč...

Posted
je tu hodně majitelů chrono-modelů různých značek a mě velmi zajímá, zda využíváte stopky, odpočty nebo si za jízdy autem suplujete tachometr :) mám všechny hodinky s max. třema ručkama a jediná komplikace, kterou snesu je datum, preferuji čistotu a přehlednost, tak mě napadlo, zda si chronograph kupujete kvůli vzhledu nebo ho vážně používáte :)

 

( nic ve zlém, pouze malinký průzkum ;) )

 

A k čemu vůbec vlastně celé hodinky ???

Posted

Jinak mě se chrono líbí míň - mám raději velkou vteřinovku v pohybu a ne, když tam jen tak nečinně stojí... Mám mimojiné quartzky, kde je to vyřešeno elegantně - vteřinovka je velká a zároveň slouží i pro měření vteřin při stopování, umí sebou docela mrsknout, tak že když se pustí stopky,tak vše dohoní...

Posted
Všichni si tady kupujeme pocit, o praktičkosti investice do hodinek v ceně od cca 5K nahoru nemůže být ani řeč...

ANO ..... já bych tu cenu ještě o 4500 snížil ....... ale o čem by jsme si tu sakra psali :)

Posted

Chronograf je na balenie:"Cica,ja mam hodinky,ktore spočitaju za koľko ....." ehm,to by už stačilo :D

 

Je to komplikacia,ktora sa využuje malo,ale tak koľkokrat použijete za deň lunetu ? Vec,ktora je prakticka tak možno pre potapačov,ale čo ak nahodou ju niekedy použijem ? Tak čo ak nahodou raz budem potrebovať chronograf ? ;)

 

A ešte osobny nazor-nechcem,je to len pre vzhlad,ked už by som nutne potreboval,tak komplikovanejši-s flybackom alebo rattrapante B)

Posted
Je to komplikacia,ktora sa využuje malo,ale tak koľkokrat použijete za deň lunetu ? Vec,ktora je prakticka tak možno pre potapačov,ale čo ak nahodou ju niekedy použijem ?

 

 

Lunetu použiju i několikrát denně:

 

jak dlouho se vaří těstoviny, jak dlouho se vaří rýže, jak dlouho čekám na přítelkyni atd. atd.... B)

Posted (edited)

chronograph je podla mna dobra vec. pouzivam ho denne pretoze chodim kazdy vecer behat. :rambo:

Edited by A@A
Posted

na běhání mám G-shock :)

 

jediný chronograph, který bych koupil jsou černé Carrera na černém gumovém tahu, tam

jsem ze vzhledu hodinek jako celku naměko :wub:

Posted

To: Gas moje bezecke srdcovky :) maju 123gramov takze po 7km uz ich zacinam citit na ruke heh :)

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted (edited)
na běhání mám G-shock :)

 

jediný chronograph, který bych koupil jsou černé Carrera na černém gumovém tahu, tam

jsem ze vzhledu hodinek jako celku naměko :wub:

 

 

Ja nevim jak vy, ale ja mam svuj chronograf moc rad. Rekl bych, ze v ramci hodinarstvi je to takovy SUW (sport utility watch) :thumbsup_anim:

 

Od skromnejsich (a stale 100%) funkcnich festin az po nove speedmastery, je proste radost koukat se na ty blbinky, co muzete, ale nemusite pouzit:-)

 

BTW: TAG Heuer Classics Monaco Chronograph - Steve McQueen - proste krasa

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by frista
Posted

tyhle tagy jsou kultovní, ty můžu, ale třeba svoje seamaster bych s chronographem nerozdýchal, a to jsem byl při výběru rozvážný a oprostěn od předsudků :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...