Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zdravím,

 

Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc

 

mezi hlavní favority při výběru zatím považuji:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html

 

 

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted (edited)
Zdravím,

 

Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc

 

mezi hlavní favority při výběru zatím považuji:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html

 

No já nevím ty Tissoty asi nejsou špatný a pokud mám volit z těhdle 2 tak tissot. Ale přikláněl bych se k mechanikám, protože stejně dřív nebo později na ně přejdeš. Jinak hodinky podobný úžitný hodnoty ( quartz, safír... ) pořídíš za lepší peníze. Uvažoval bych spíš o mechanikách - Seiko, Orient.... nebo třeba něco Ruskýho ( Poljot, Vosktok... ). Momochodem tyhle Tissoty ( vypadající jako nové ) se 2x nevydražily na Aukru za 1400,- až napotřetí je koupil jediný zájemce... to taky o něčem svědčí... ale za ty prachy jsem o nich uvažoval kdyby je neměl můj šéf. A uznejte přece si nepořídím tak obyčejně vypadající hodinky jako můj nadřízený a navíc s tak hnusně skákající ručičkou :wallbash:

Edited by koblih69
Posted
Zdravím,

 

Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc

 

mezi hlavní favority při výběru zatím považuji:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html

 

 

Chudák kluk, to zas bude masáž. :rolleyes:

Posted (edited)
Zdravím,

 

Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc

 

mezi hlavní favority při výběru zatím považuji:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html

 

Jinak kdybych si měl vybrat z těhle dvou tak taky beru Tissoty.

Edited by Brumblajs
Posted (edited)
Zdravím,

 

Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc

 

mezi hlavní favority při výběru zatím považuji:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html

Na osmnactiletyho kluka trochu usedly, ne? Hledej dal... B)

Edited by klobadysek
Posted

Z techto dvou bych taky bral Tissot, ale jak psal kubson, zkus si najit nejake s vetsi vodotesnosti. ;) , pokud je chces pouzivat na "vsechno".

Posted
Zdravím,

 

Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc

 

mezi hlavní favority při výběru zatím považuji:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html

 

No, tys tomu dal !!!

 

Pokud máš nějaké koníčky, tak okamžitě opusť toto fórum, smaž si v prohlížeči historii a zapomeň jak jsi se sem dostal!!! :D

Nejprve tě přesvědčíme že automaty jsou jedinou a tou správnou volbou a za čtrnáct dní si koupíš hodinky za kapesné do vánoc!

inu kolega Mike tu nadhodil Seika, což takhle Orienty

CEM69001B.jpg

Posted

Diky za rady. Je pravda, ze na chronomagu jsem stravil CELY vcerejsek a ani sem nestihl vsechno precist (opravdu super web a forum), ale porad nejsem presvedcenej o tech mechanikach. Jinak ty Orienty se mi libi taky....jeste se musim poradne porozhlednout. Zatim diky za rady.

Posted

Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit.

Posted
Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit.

Neboj se větších hodinek, malé tě pak začnou štvát.

Posted
Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit.

 

malé nech malým, chlapy nosej "železa" nad 40mm, (tedy kromě PrimSport 36mm) :thumbsup_anim:

Posted (edited)
Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit.

 

malé nech malým, chlapy nosej "železa" nad 40mm, (tedy kromě PrimSport 36mm) :thumbsup_anim:

Edited by PigyCZ
Posted

A co si takhle ještě nějakou kačku přidat a koupit si Certiny Ds C-Class? Swiss made, ETA automat, průhled na strojek, vodotěsnost 100M, safírové sklíčko... cena okolo 7.500,- Kč (v Čechách).

 

 

 

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

No a co takhle někde sehnat hezké vintage PRIM SPORT ? To by bylo přesednutí rovnou do vyšší třídy hodnotných mechanických hodinek?

Posted

Ty Certiny sou krásný, ale cena je už hodně vysoká. Jinak sem asi nějak nechápavý, ale jaký rozdíl mezi automatem a mechanikou?

Posted (edited)

to STEP:

 

A: quarz - hodinky "na baterku", vteřinovka skáče

B: mechanické - strojek se nějak natahuje, vteřinovka se pohybuje plynule

a) automaty - je tam takové závažíčko, které to natahuje za Tebe pohybem ruky

c) natahovací - musíš to natahovat sám korunkou

C: jiné (sluneční, vodní, ....), vteřinovka se tam nějak zpravidla nepohybuje :-)

Edited by Andreas
Posted
to STEP:

 

A: quarz - hodinky "na baterku", vteřinovka skáče

B: mechanické - strojek se nějak natahuje, vteřinovka se pohybuje plynule

a) automaty - je tam takové závažíčko, které to natahuje za Tebe pohybem ruky

c) natahovací - musíš to natahovat sám korunkou

C: jiné (sluneční, vodní, ....), vteřinovka se tam nějak zpravidla nepohybuje :-)

 

Tak tak, jen ty odrážky se drobet nepovedly a členění by mělo být trošku jinak:

1. Hodinky na elektrickou energii:

A. Quartz, ručičkové hodinky, u kterých se vteřinovka pohybuje ve hrubých krocích(zpravidla po 1sec.)

B. Digitální, mají displej s čísly nebo ručičkami

atd....

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...