Step Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 Zdravím, Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc mezi hlavní favority při výběru zatím považuji: http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html
Mike. Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 (edited) Nechces radeji nejake mechaniky? Napr. nejake automaty Seiko http://21jewels.com/products.asp?start=&am...tproducttype=29 - jsou to kvalitni hodinky a nejsou zase tak drahe. Edited July 22, 2007 by Mike
kubson Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 z těchto 2 - tissoty, ale na každodenní nošení se raději poohlédni po něčem s vodotěsností 100M a více
koblih69 Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 (edited) Zdravím, Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc mezi hlavní favority při výběru zatím považuji: http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html No já nevím ty Tissoty asi nejsou špatný a pokud mám volit z těhdle 2 tak tissot. Ale přikláněl bych se k mechanikám, protože stejně dřív nebo později na ně přejdeš. Jinak hodinky podobný úžitný hodnoty ( quartz, safír... ) pořídíš za lepší peníze. Uvažoval bych spíš o mechanikách - Seiko, Orient.... nebo třeba něco Ruskýho ( Poljot, Vosktok... ). Momochodem tyhle Tissoty ( vypadající jako nové ) se 2x nevydražily na Aukru za 1400,- až napotřetí je koupil jediný zájemce... to taky o něčem svědčí... ale za ty prachy jsem o nich uvažoval kdyby je neměl můj šéf. A uznejte přece si nepořídím tak obyčejně vypadající hodinky jako můj nadřízený a navíc s tak hnusně skákající ručičkou Edited July 22, 2007 by koblih69
Brumblajs Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 Zdravím, Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc mezi hlavní favority při výběru zatím považuji: http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html Chudák kluk, to zas bude masáž.
Brumblajs Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 (edited) Zdravím, Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc mezi hlavní favority při výběru zatím považuji: http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html Jinak kdybych si měl vybrat z těhle dvou tak taky beru Tissoty. Edited July 22, 2007 by Brumblajs
klobadysek Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 (edited) Zdravím, Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc mezi hlavní favority při výběru zatím považuji: http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html Na osmnactiletyho kluka trochu usedly, ne? Hledej dal... Edited July 22, 2007 by klobadysek
Mike. Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 Z techto dvou bych taky bral Tissot, ale jak psal kubson, zkus si najit nejake s vetsi vodotesnosti. , pokud je chces pouzivat na "vsechno".
PigyCZ Posted July 22, 2007 Report Posted July 22, 2007 Zdravím, Chystám se pořídit si vlastně první hodinky a zrovna včera večer sem objevil toto úžasné fórum, tak se vás chci zeptat, jestli by ste mi něco poradili. Mám 18 roků (student střední skoly), často sportuji a hodinky bych chtěl na každodenní nošení. Cenový limit kolem 5 tisíc mezi hlavní favority při výběru zatím považuji: http://www.hodinky-koscom.cz/Tissot-T34-1-481-53-I10389.html http://www.hodinky-koscom.cz/Candino-2085-5-I469.html No, tys tomu dal !!! Pokud máš nějaké koníčky, tak okamžitě opusť toto fórum, smaž si v prohlížeči historii a zapomeň jak jsi se sem dostal!!! Nejprve tě přesvědčíme že automaty jsou jedinou a tou správnou volbou a za čtrnáct dní si koupíš hodinky za kapesné do vánoc! inu kolega Mike tu nadhodil Seika, což takhle Orienty
Step Posted July 23, 2007 Author Report Posted July 23, 2007 Diky za rady. Je pravda, ze na chronomagu jsem stravil CELY vcerejsek a ani sem nestihl vsechno precist (opravdu super web a forum), ale porad nejsem presvedcenej o tech mechanikach. Jinak ty Orienty se mi libi taky....jeste se musim poradne porozhlednout. Zatim diky za rady.
Step Posted July 23, 2007 Author Report Posted July 23, 2007 Dalsim kandidatem je: http://www.hodinky-koscom.cz/Rotary-GB02341-38S-I9887.html co vy na to?.......porad me nepredsvetsili automaty
Step Posted July 23, 2007 Author Report Posted July 23, 2007 Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit.
Mech Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit. Neboj se větších hodinek, malé tě pak začnou štvát.
PigyCZ Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit. malé nech malým, chlapy nosej "železa" nad 40mm, (tedy kromě PrimSport 36mm)
PigyCZ Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 (edited) Nevim jak moc je to pri vyberu hodinek dulezite, ale mam celkem hodne uzke zapesti.....takze aji tento faktor musim pravdepodobne zohlednit. malé nech malým, chlapy nosej "železa" nad 40mm, (tedy kromě PrimSport 36mm) Edited July 23, 2007 by PigyCZ
Brumblajs Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 A co si takhle ještě nějakou kačku přidat a koupit si Certiny Ds C-Class? Swiss made, ETA automat, průhled na strojek, vodotěsnost 100M, safírové sklíčko... cena okolo 7.500,- Kč (v Čechách). Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
Andreas Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 No a co takhle někde sehnat hezké vintage PRIM SPORT ? To by bylo přesednutí rovnou do vyšší třídy hodnotných mechanických hodinek?
Step Posted July 23, 2007 Author Report Posted July 23, 2007 Ty Certiny sou krásný, ale cena je už hodně vysoká. Jinak sem asi nějak nechápavý, ale jaký rozdíl mezi automatem a mechanikou?
Andreas Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 (edited) to STEP: A: quarz - hodinky "na baterku", vteřinovka skáče B: mechanické - strojek se nějak natahuje, vteřinovka se pohybuje plynule a) automaty - je tam takové závažíčko, které to natahuje za Tebe pohybem ruky c) natahovací - musíš to natahovat sám korunkou C: jiné (sluneční, vodní, ....), vteřinovka se tam nějak zpravidla nepohybuje :-) Edited July 23, 2007 by Andreas
B.F.G. Posted July 23, 2007 Report Posted July 23, 2007 to STEP: A: quarz - hodinky "na baterku", vteřinovka skáče B: mechanické - strojek se nějak natahuje, vteřinovka se pohybuje plynule a) automaty - je tam takové závažíčko, které to natahuje za Tebe pohybem ruky c) natahovací - musíš to natahovat sám korunkou C: jiné (sluneční, vodní, ....), vteřinovka se tam nějak zpravidla nepohybuje :-) Tak tak, jen ty odrážky se drobet nepovedly a členění by mělo být trošku jinak: 1. Hodinky na elektrickou energii: A. Quartz, ručičkové hodinky, u kterých se vteřinovka pohybuje ve hrubých krocích(zpravidla po 1sec.) B. Digitální, mají displej s čísly nebo ručičkami atd....
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now