Přejít na obsah

ARCHIMEDE


kandrdas

Doporučené příspěvky

Nemůžu se vynadívat na ty fantasticky modré ručičky. Chci se zeptat Archimedářů - všimli jste si, že když je nasvítíte pod bílou zářivkou, tak svítí jasně modře a pokud po žárovkou, tak lehce do zelena?post-41687-0-52655900-1455729814_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 360
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Krásný hodinky...taky je mám rád :rolleyes:  Mají parádní antireflex, to sklo je fakt neviditelný...jen tam je všechno strašně vidět a pár drobnejch "šliců" už tam mám a to jsem na všechny hodinky hóódně opatrnej.. :) Jinak já ať nasvítím jak chci, tak mám prostě cifr úplně jinej než ručky..a jsem spokojenej, dobře a fakt čitelně to v noci funguje... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dufi se ptal na přesnost. XLHáčka mi přišly v pátek v poledne a oproti presnycas.cz byly -1s. Do pondělí jsem s nimi spal na ruce a každý den udělaly +1s. Od pondělí je na noc odkládám a dělají -1s/24hod. Natahuji je každé poledne. Zatím velká spokojenost :-) Jen dotaz - prý mají rezervu nátahu 44 hodin. Zkoušeli jste to? Změní se přesnost, když je natahujete třeba každých 40 hodin?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, měl bych dotaz na majitele pilotek této značky. Jak je na tom lumi? Jsem sice zhýčkán potápkami od Seika, ale nejde mi o nějakou velkou záři ale spíš o to, jestli je lumi po večerním nasvícení použitelná po celou noc a nad ránem se dá odečíst čas. Jedny pilotky od jiné značky jsem kvůli tomu dával pryč, lumi byla dost bída. Sice to bude asi stejné napříč spektrem všech pilotek od Archimede, ale možná model XLH bude svítit víc oproti standartním modelům, proto bych poprosil o vyjádření i majitele ostatních modelů. Moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mám tu výsledky měření rezervy nátahu Archimede XLH TOP.

V úterý 23.02. ve 20:30 plně nataženo a zastavily se dnes ráno 26.02. téměř přesně v 8:00.

Jestli dobře počítám, je to rovných 59 hodin a 30 minut. 

Když jsem říkal, že to jsou dvoudenky, vlastně jsem jim ubíral na rezervě, protože to jsou dvaapůldenky. 

Dnes ráno jsem v 7.00 kontroloval přesnost a hodinu před zastavením byla naprosto v pořádku. 

A jen dodám k lumi, že ani XLH TOP nedosahuje kvalit Seika, ale na odečet času kdykoli během noci to stačí. 

A přidám aktuální foto stojících pilotek. 

post-32939-0-44534500-1456479423_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vzoru Marcuse jsem udělal test rezervy nátahu Archimede XLH (nemám TOP). Natáhl jsem je naplno v pátek přesně ve 12:00 hodin a zastavily se dnes v 18:35 hod. Jestli dobře počítám, tak to dělá nějakých 54 a půl hodiny. To mě přivádí k otázce - jestli je natahovat každý den, nebo každý druhý den. Na chronomagu i na jiných fórech jsou na tuto otázku různé názory, ale z důvodu radosti ze samotného natahování (krásně to při něm cvaká), tak zůstanu u natahování každých 24 hodin.

Jo a stále mi dělají -1s/24hod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už mám tu možnost, dopřávám si ten pocit luxusu a natahuju je každý druhý den. Tím si cvičím i mozek, ještě se mi nestalo, že bych zapomněl. Je to jednoduché, v liché dny natáhnu, v sudé nechám být. Kdybych si jednou třeba pořídil osmidenní Panerai, bude se tento trénink hodit.

 

A teď trochu vážně. Nejsem hodinář, ale čistě z mechanického hlediska si myslím, že byste měli tomu natahovacímu péru dopřát trochu relax a nechat to napnutí uvolnit.

 

A jak jsem už psal, na přesnost to v mém případě nemá vliv. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná má Marcus pravdu. Vyzkoušenou rezervu mám 54 hodin, tak zkusím natahovat každých 48 hodin a uvidím.

Jinak musím říct, že jsem potkal na instagramu stránku Marcusových hodinko-výletofotek a klobouk dolů. Opravdu pěkné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná má Marcus pravdu. Vyzkoušenou rezervu mám 54 hodin, tak zkusím natahovat každých 48 hodin a uvidím.

Jinak musím říct, že jsem potkal na instagramu stránku Marcusových hodinko-výletofotek a klobouk dolů. Opravdu pěkné

Děkuju. 

 

Když už jste začali s těma "pětačtyřicítkama".... :rolleyes: :)...rád je nosím, jsou to pohodový hodinky..

Pěkná makra. 

---

Další výhoda těchto pilotek je, že jsme dnes ráno nemuseli štelovat datum.

(venku je dnes šedivo a hnusně, proto jsem s barvama nešetřil :goof: )

post-32939-0-22535600-1456846565_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Marcus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu někdo, kdo má na Pilotkách 45 XLH taky jinou lumi na ručkách a na cifru...zelená/modrá...? Nebo se jen netrefili ve výrobě? Jinak mě to vůbec nevadí, spíš jen pro zajímavost...

Upraveno uživatelem dufi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu někdo, kdo má na Pilotkách 45 XLH taky jinou lumi na ručkách a na cifru...zelená/modrá...? Nebo se jen netrefili ve výrobě? Jinak mě to vůbec nevadí, spíš jen pro zajímavost...

Já jsem kompletní zelenáč, včetně vteřinové ručky. 

Zalovil jsem v archivu a zde je důkaz. 

post-32939-0-69166500-1456934674_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...