Přejít na obsah

Damasko tah


lolohh

Doporučené příspěvky

Včera jsme začli debatu o Damasko tahu v Bedjassonově vlákně, které se mělo věnovat dotazům na Damasko fabriku. Abychom to tam dál neplevelili, tak jsem založil toto nové vlákno.

 

Při koupi Damasek jsem si říkal, proč dali do pytlíku zvlášť pár dílků? Pomyslel jsem si něco o blbcích a pytlík dal do krabice od hodinek.

 

post-1280-0-63471800-1429785262_thumb.jpg

 

Tah se mi líbil, ale nevyhovovala mi moc délka. Mikroregulace žádná, buď jsem ho měl moc navolno, nebo po odebrání jednoho článku zase moc natěsno. Proto když jsem včera viděl vrcanův příspěvek, tak jsem mírně znervózněl a začal doufat. Naštěstí jsem doufal správně, v pytlíku byly opravdu delší dílky. V duchu jsem se omluvil za ty blbce a jal se montovat. Vyndal jsem jeden dílek a umístil jsem všechny delší krajní součástky tahu místo standardních - tzn., že jsem prodloužil dva dílky. Standardní krajní dílek má délku 8,6mm, prodloužený rovný cenťák.

 

post-1280-0-69602500-1429785303_thumb.jpg

 

Jak ve vlákně zmínil ggrand, vznikla mezera. Je vidět různě, záleží na světle. Pod dírama je vidět pouze spona. S dírama tah opravdu není hezčí, ale nijak mě to neuráží. Upřímně řečeno, moc často si tah na ruce neprohlížím. Vlastně jsem to do dneška neudělal nikdy. Ale chápu, že někomu citlivějšímu to může dělat potíže.

 

post-1280-0-43225000-1429785331_thumb.jpg

post-1280-0-10470500-1429785351_thumb.jpg

post-1280-0-62815100-1429785360_thumb.jpg

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Absolutne to nerusi, na prvni pohled si toho clovek, ktery nevi co hledat, ani nevsimne. A zisk ve forme idealne nastaveneho tahu je daleko vetsi, nez zrata ve forme vetsi mezery. Ve me se to pere. Desne ho chci, ale ty otlaky, ty me strašej.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Trochu mě tam zaráží to almost v druhém řádku...

Myslim, ze nemusi. Keramicke kulicky nejspis nevyrobili :) Stejne jako rubiny do stroje, cifernik, rucky... Hodinky nejsou 100% inhouse. Ale ktero jo ? Treba ono almost souvisi s designem, co ja vim. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lolohh, len pripominam, ze este jemnejsie doladenie je mozne dosiahnut pouzitim iba jedneho predlzeneho dielika :-) Symetria by teoreticky utrpela, ale v praxi na zivo si to ozaj nikto nevsimne, ani ty.

 

Tah budem vydiet na zivo o 2-3 tyzdne, a pravdepodobne objednam. Otazne ale, ze k comu :-)  (38 vs 44.... a mozno bude pasovat na oboje...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec byly pribalene k tahu :)

Já je kupoval rovnou na tahu. Tah byl pochopitelně nasazen na hodinkách a v krabici byl ten igeliťák. Fakt mě nenapadlo, že to může být něco jiného než náhradní články :)

 

Tah sedi jak ma?

Jo, teď mi to sedí perfektně!

 

Neda se nic delat, lolohh ho bude muset vytahnout :)

lolohh je trochu slabší na nervy a pamatuje, jak se vždycky nasere, když nandavá tah na hodinky, takže se mu do toho moc nechce ;)

 

dokonca elegantnejsie riesenie ako halflinky na omege tahu IMO

Neumím posoudit. Ale přijde mi, že je to úplně jedno, vždyť přece nikdo normální se nekouká na tah zespodu, kolem spony...

 

lolohh, len pripominam, ze este jemnejsie doladenie je mozne dosiahnut pouzitim iba jedneho predlzeneho dielika :-)

Jasný, zkusil jsem to nejdříve s jedním, ale nebylo to ještě úplně ono, s dvouma dobrý.

 

Tah budem vydiet na zivo o 2-3 tyzdne, a pravdepodobne objednam. Otazne ale, ze k comu :-)  (38 vs 44.... a mozno bude pasovat na oboje...)

Já chtěl původně DA44, ale k těm se tah ještě nedělal. Už se dělá? V prosinci jsem psal do Damaska, odpověděli, že ještě nevědí, kdy ho  budou dělat. Když jsem otravoval dál a chtěl vědět, jestli to bude alespoň v první polovině roku, tak napsali, že opravdu neví.

Já chtěl Damaska jenom na kovu a když nevyšly DA44, tak jsem koukal po DA36, ale ta žlutá by mně časem vadila. Takže jsem skončil u chroografů tak trochu z donucení, ale zatím nelituju.

 

lolohh: je to úplně v pohodě. Sem říkal, že tu mezeru spona zespod utlumí...

Občas to je vidět víc, fakt záleží na světle. Ty fotky jsou s bleskem. Bez blesku je to asi takový. Ale jak jsem psal, neřeším to.

post-1280-0-31470400-1429863991_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to v pohodě, divný by bylo, kdyby to bylo jen na jedné straně, takže musíš ubrat oba" Jak se ti ten tah otvírá? Koukal jsem na videa, že se s tím všude tak nějak perou. Jinak se mi zdá, že ho máš dost utáhlej, ale jsme každej jinej, já bych takhle nesnesl, radši ho nosím volněji :cheers: Ale sluší ti, to zase jako jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to (se dvěma dírami) překvapivě dobře, moc díky za praktickou ukázku :cheers:

Zeptám se debilně, pokud použiju oba dva 1,5 dílky, není to úprava tahu o jeden běžný dílek? (a nebo jde jen o centrování spony?)

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekl bych, ze je to upne v pohode. Pekne to mas!

Díky. Ještě jsem tedy nezmínil, že ten tah trochu vrže :D

 

Je to v pohodě, divný by bylo, kdyby to bylo jen na jedné straně, takže musíš ubrat oba" Jak se ti ten tah otvírá? Koukal jsem na videa, že se s tím všude tak nějak perou. Jinak se mi zdá, že ho máš dost utáhlej, ale jsme každej jinej, já bych takhle nesnesl, radši ho nosím volněji :cheers: Ale sluší ti, to zase jako jo...

Hele, toho si nikdy nikdo nevšimne. A i kdyby si toho všiml, tak je mi to jedno, hlavně pohodlí ;) Otvírání spony zpočátku hrozné. Ale teď už v pohodě, jde o zvyk. Že mě nekdy někdo donutí, abych si fotil hodinky zespodu kvůli fuce, tomu bych nevěřil :D

post-1280-0-58166200-1429866495_thumb.jpg

post-1280-0-45365300-1429866519_thumb.jpg

Vypadá to (se dvěma dírami) překvapivě dobře, moc díky za praktickou ukázku :cheers:

Zeptám se debilně, pokud použiju oba dva 1,5 dílky, není to úprava tahu o jeden běžný dílek? (a nebo jde jen o centrování spony?)

Běžný dílek má 8,6mm, prodloužený 10mm. Takže použitím obou prodloužených dílků prodloužíš tah o necelé 3mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...