Přejít na obsah

Rolex si jiz nikdy nekoupim - je to jen navoneny shit.


Peter:::

Doporučené příspěvky

Docela sranda, u Rolexu Air King koupenych v hodinarstvi Bechyne v roce 1997 prasklo ze zcela neznamych pricin minuly tyden p e r o .... a sly vzdy cca pul minuty o b r a c e n e, kdyz se s nimi zatrepalo, pote se zastavily ...

Co dodat... fatalni zavada :thumbsdown_anim:

 

Predmetne hodinky:

DSC02783.jpg

 

DSC02779.jpg

 

DSC02777.jpg

 

DSC02786.jpg

 

 

Video pro obveseleni, kde je videt jak jdou obracene (omlouvam se za kvalitu, brano mobilem..)

http://s223.photobucket.com/albums/dd24/pe...¤t=MOV02794.flv

 

 

Navic hodinky nebyly cca 3 roky vubec noseny, a behem noseni vice! nez slusne s nimi zachazeno (coz je nakonec videt i na fotech delanych po poruse minuly tyden.)

Podotykam, ze hodinky nedostaly nijakou ranu nebo pad, lezely na stole sundane z ruky v ok stavu a po cca 4 dnech jsem je chtel natahnout a vzit..a ejhle- jdou obracene, jako model Made in China.

 

Napsal jsem mail do hodinarstvi a po cca 4 dnech se me ozval p.Bechyne s tim, ze jiz po telefonu identifikoval zavadu - praskle pero - po doporucene zkousce natazeni rucne povytazenim korunky sly porad obracene cca 30 sekund a pote se zastavily, pry je to praskle pero, a dale, ze hodinky mam donest a budou opraveny.

(Se proste rozeberou a vymeni se pero......jak u kamen nebo tak... :thumbsdown_anim: )

 

V pondeli 27.8.jsem je tam odnesl, pani je vyndala z original krabice, (ani se nikterak neobtezovala overit si zda jsou vubec moje...at uz podle jejich registrace, jestli vubec nejakou maji.., nebo podle papiru v pouzdre, co lezelo v orig. krabici ve ktere jsem je donesl) suse je vhodila do papiroveho pytliku a dala me listek od nich urovne takove, ze v kazdem obuvnictvi dostanete lepsi, kdyz si nechate vymenit podpadky za kilo...udelam foto a postnu.

 

Dnes. t.j.30.8. telefonat a jakasi pani nebo slecna me oznamila, ze jsou opraveny, cena je pry 1.280Kc a mam si je vyzvednout,ale ne pres obed, jelikoz maji poledni pausu....

 

 

Proste nevim..tohle by se u Rolexu stavat nemelo a nesmi, si myslim a obavam se, ze to demonstruje skutecnost, ze firma Rolex je jen navonene predrazene hovno, zacal jsem patrat a k memu udivu jsem nasel na internetu celkem dost lidi s fatalnimi poruchami hodinek Rolex, i pripady, ze u 2 mesice starych GMT ci Submariner prasklo jakesi kolecko uvnitr a proste nesly....

 

V pondeli pro ne zajdu, vyzadal jsem si zlomene pero nebo cokoli dalsiho zpet, co bylo v nich vymeneno - nafotim a postnu pro srandu.

 

 

Domnival jsem se, ze hodinky Rolex vydrzi ponekud dele, nez 9 let (z toho cca 3 roky nenoseny, i mozna dele), to kazde Seiko nebo mozna i ty z Ciny vydrzi 9 let :smile_anim:

Jejich kecy o kvalite, atd. --- a tohle je realita.

 

:thumbsdown_anim: PRECISION :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Peter:::
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 113
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevidim duvod, proc by si hodinarstvi melo overovat puvod jakychkoliv hodinek, ktere jsou jim sverene do opravy, po tom jim nic neni. Postup vyse zmineneho hodinarstvi mi prijde v ramci CR zcela standardni. Dale pera praskaji, s tim se nic nenadela, to neni zadny fatalni problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

i když je to jenom pérko tak tu nasranost docela chápu .....

1.nejsou to hodinky za 2 stovky

2.jako "jejich" Rolex zákazník bych měl možná mít určitá privilegia

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poserou se díly v raketoplánu na 500 mil. dolarů, prostě to se stává, nebral bych to tak fatálně. Proboha, je to jenom kov.

 

Co mě ale prudí, je chování obsluhy v hodinářství, kdyby mi s hodinkami pleskla do pytlíku jako šlapka s děckem, tak bych jí asi vytáhl přes pult.

 

Fascinuje mě skutečnost, že si řekli peníze za opravu, já se bláhově domníval, že Rolex zaručuje provedení tohoto druhu oprav bezplatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidim duvod, proc by si hodinarstvi melo overovat puvod jakychkoliv hodinek, ktere jsou jim sverene do opravy, po tom jim nic neni. Postup vyse zmineneho hodinarstvi mi prijde v ramci CR zcela standardni. Dale pera praskaji, s tim se nic nenadela, to neni zadny fatalni problem.

 

To se trochu mýlíš, protože pokud by to bylo solidnější hodinářství, tak u hodinek opravdu ověřují původ a pokud jsou na listině kradených, tak je jen tak zpátky nedostaneš! Samozřejmě tím nemyslím Casia, Timex apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poserou se díly v raketoplánu na 500 mil. dolarů, prostě to se stává, nebral bych to tak fatálně. Proboha, je to jenom kov.

 

Co mě ale prudí, je chování obsluhy v hodinářství, kdyby mi s hodinkami pleskla do pytlíku jako šlapka s děckem, tak bych jí asi vytáhl přes pult.

 

Fascinuje mě skutečnost, že si řekli peníze za opravu, já se bláhově domníval, že Rolex zaručuje provedení tohoto druhu oprav bezplatně.

 

 

V takovýchto případech je nejjednoduší cestou kontaktovat oficiálního prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky jsou moc pěkné a teď po opravě jako nové.

Rád si ten shit od tebe koupím.

Air King jsou absolutně nejlevnější Rolexy. Jaká privilegia byste si představovali? Měli by je snad hodit místo do papírového pytlíku do pytlíku ze sametu?

Bechyně je opravil celkem rychle a za více než dobrou cenu a stejně je kritizován. Ach jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za hysterická reakce, dle mého je opravili rychle a levně, být tebou tak si sypu popel na hlavu já, že jsem takový borec, že mechanické hodinky neservisuji při nejhorším co 3 roky, ono péro praská u PP, AP i u Seiko takže nevím o jaké fatální poruše mluvíš. Hodinkám nejvíce vyhovuje, když jsou v chodu a ne když skoro 4 roky leží. :suicide_anim:

2 Jeremy, myslím, že servis provedli, ale nezmínili se o tom. PS U Bechyněho nedělám ani je neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne,

mne toto vlakno potvrdilo to co si myslim od zaciatku a sice ze cena hoddiniek ako stroja konci niekde na 20K cokolvek drahsieho je nejaka forma snobstva. A snobstvo je ked si kupime obycajnu vec, upravenu tak, ze je na nej na prvy pohlad vidiet, aka bola draha a tuto upravu adekvatne preplatite. Inak povedane,.... mas uplne obycajne hodinky, na ktorych je ale na prvy pohlad zrejme, ze boli drahe. Prave to ze maju na sebe napisane rolex robi jejich cenu nic ine. Inak sa kazia a opravuju upllne rovnako ako stare primky, poljoty ci seika (a este o cosi drahsie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnez v tom nevidim problem, zavada se muze stat u cehokoliv, at je to nejrenomovanejsi znacka ci stojek za par dolaru, stejne jako diky zavadam padaj letadla a raketoplany, jezdi se s nima do servisu s napisem Bentley ci Aston Martin, ci se davaji opravovat vyrobky Krell, Accuphase atd atd.

Ja osobne bych to videl spis na pozitivum, ze 9 let neservisovane mechanicke hodinky teto znacky se daly uvezt do funkcniho stavu za uvedenou cenu a ze to bylo pomerne rychle je take myslim prinosem.

Druha vec je ochota a znalost obsluhy (prodavacu/cek) v prodejnach relativne luxusniho zbozi, coz bezesporu Rolex alepson cenou je. Ale to je spise obecne o kulture daneho regionu, a zajmu jednotlivce o vec. Rovnez to chapu tak, ze chovani obsluhy ci prodavace v podobnem hodinarstvi by melo byt urcite lepsi, nez pri nakupu dvou koblih rano k snidani v mistni pekarne. (nas zakaznik, nas pan, spokojena spousta zakazniku = hodne zakazniku a dobre reference = vetsi zisk pro firmu

PS: pokud chces neco na mereni casu se skutecnou mechanickou stabilitou, holt si musis koupit titanovou ci platinovou tyc a nechat ji usadit do nejakeho prima high-end betonu, vznikle slunecni hodiny pak budou mit relativne velkou sanci bez mechanicke zavady prezit i atomovou valku. Nicmene spatne se to nosi na ruce... :)

Ja to beru spis z opacneho hlediska - vzhledem k poctu soucastek hodinek, ze kterych je velke procento neustale v cinnosti otacenim, kyvanim atd, a je tez kazdodenne pomerne dost namahano razy, pretizenim pri kyvani rukou, povrchove potem, vodou a chemikaliemi pri myti ci jinych cinnostech - tak jsem pak docela spokojen, ze je spousta hodinek, co bez vyraznejsiho servisniho zasahu spokojene behaji i desitky let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne,

mne toto vlakno potvrdilo to co si myslim od zaciatku a sice ze cena hoddiniek ako stroja konci niekde na 20K cokolvek drahsieho je nejaka forma snobstva. A snobstvo je ked si kupime obycajnu vec, upravenu tak, ze je na nej na prvy pohlad vidiet, aka bola draha a tuto upravu adekvatne preplatite. Inak povedane,.... mas uplne obycajne hodinky, na ktorych je ale na prvy pohlad zrejme, ze boli drahe. Prave to ze maju na sebe napisane rolex robi jejich cenu nic ine. Inak sa kazia a opravuju upllne rovnako ako stare primky, poljoty ci seika (a este o cosi drahsie).

Hm, a jak je to třeba s tričky Dominator?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

2 Jeremy, myslím, že servis provedli, ale nezmínili se o tom. PS U Bechyněho nedělám ani je neznám.

Já myslím, že podle cenovky nikoli - za tu cenu je tak výměna toho perka, NEBO přebroušení pouzdra, ale rozhodně ne přetěsnění a čištění.. Přičemž kompletní servis zahrnuje všechno a ty hodinky by si ho evidentně zasloužily.

(Jak psal jinými slovy Foundryman)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne,

mne toto vlakno potvrdilo to co si myslim od zaciatku a sice ze cena hoddiniek ako stroja konci niekde na 20K cokolvek drahsieho je nejaka forma snobstva. A snobstvo je ked si kupime obycajnu vec, upravenu tak, ze je na nej na prvy pohlad vidiet, aka bola draha a tuto upravu adekvatne preplatite. Inak povedane,.... mas uplne obycajne hodinky, na ktorych je ale na prvy pohlad zrejme, ze boli drahe. Prave to ze maju na sebe napisane rolex robi jejich cenu nic ine. Inak sa kazia a opravuju upllne rovnako ako stare primky, poljoty ci seika (a este o cosi drahsie).

 

 

Hle, narodil se filozof...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne,

mne toto vlakno potvrdilo to co si myslim od zaciatku a sice ze cena hoddiniek ako stroja konci niekde na 20K cokolvek drahsieho je nejaka forma snobstva. A snobstvo je ked si kupime obycajnu vec, upravenu tak, ze je na nej na prvy pohlad vidiet, aka bola draha a tuto upravu adekvatne preplatite. Inak povedane,.... mas uplne obycajne hodinky, na ktorych je ale na prvy pohlad zrejme, ze boli drahe. Prave to ze maju na sebe napisane rolex robi jejich cenu nic ine. Inak sa kazia a opravuju upllne rovnako ako stare primky, poljoty ci seika (a este o cosi drahsie).

Je vidět, žes neviděl detail zpracování strojků které zmiňuješ na konci příspěvku a těch, které hanlivě zmiňuješ na začátku.

Rozhodně netvrdím, že za desetinásobek ceny člověk dostane desetinásobek kvality, ale jestli je to byť i jen dvojnásobek kvality, tak chápu, proč to nějakým lidem stojí za to.

Mimochodem, existují i drahé hodinky, na kterých není vidět, kolik stály - proč by si je lidé kupovali, kdyby mohli mít totéž z Ruska nebo z Nového Města nM?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět, žes neviděl detail zpracování strojků které zmiňuješ na konci příspěvku a těch, které hanlivě zmiňuješ na začátku.

Rozhodně netvrdím, že za desetinásobek ceny člověk dostane desetinásobek kvality, ale jestli je to byť i jen dvojnásobek kvality, tak chápu, proč to nějakým lidem stojí za to.

Mimochodem, existují i drahé hodinky, na kterých není vidět, kolik stály - proč by si je lidé kupovali, kdyby mohli mít totéž z Ruska nebo z Nového Města nM?

 

 

přesně tak, a toto platí i v jiných oblastech a to téměř ve všech, Veyron stojí 120 krát víc než Fóbie, ale jede max 350 podle tvé teorie aby zákazník dostal opravdu cenu s výkonem naprosto vyváženou, by musel je přes 19200Km/h...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...