Jump to content

Seiko Legenda - Želvy

People
 Share

Recommended Posts

Jj, kdyz koupis novou, tak to k tomu davaji. Ja medituju nad nejakou pouzitou (zánovní) a pripadne je pak obcas menit, tak jako clovek meni pásky.

Jo, ta kobercovka muze byt silnejsi. Ale zas ji je za 7 dolaru deset metru 🙂

• Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja pouzivam obyc. oboustranku z Lidlu a drzi uplne v pohode i ve vode.

Jinak origo cernou hlinikovou vlozku mam. Mam tam cernobilou keramiku a libi se mi vic. Hlavne sviti.😁

• 4 weeks later...

Chtel bych se zeptat do plena, kde se u nas da poridit origo 22 mm gumovej (silikonovej) remen, co se dodava na Zelvy? Chtel bych ho na SKX007 a Chronoshop ma na webu jen varianty 20 mm a 24 mm. Dekuji

Ahoj všem, před 3 lety to právě tyhle želvy u mě všechno odstartovaly a než se člověk v tom odvětví aspoň trochu začne orientovat, tak zjistí, že se snad už v této podobě nevyrábí... sice ta základní/první, ale za mě nejpodařenější varianta. Zaznamenal někdo, kdy k vyřazení došlo, nebo je to jenom nějaká lokální dodavatelská záležitost?

20210629_133509.jpg

Harriortaky se mi líbí nejvíc, nepřeplácané bez barev co omrzí a  efekt sunbuřt 😀 baví.

Kyklop na vyšších modelech bych skousnul jen na datumovce. Ale kdo jsem já, abych říkal co se má vyrábět.😇

Kluci mám po několika hodinkách želvy jako jediný automaty a musim říct, že sem s automatama na konci. Sem strašně moc spokojenej a vůbec nemám nutkání kupovat něco jinýho. Mám je na super jubilee s origo Seiko sponou s extenzí (spona z monster 18mm) a je to naprosto dokonalý, neni tomu co vytknout. Mám i origo tah a origo gumáky (černý, oranžový) na zpestření a fakt nechci jiný hodinky. Mám klasickou černou variantu, která je IMHO nejlepší! Kdo nemá (neměl) želvy tak prostě neví co je žít! :default_smile:  

V 24. 5. 2022 v 19:47, Strocek napsal:

Kluci mám po několika hodinkách želvy jako jediný automaty a musim říct, že sem s automatama na konci. Sem strašně moc spokojenej a vůbec nemám nutkání kupovat něco jinýho. Mám je na super jubilee s origo Seiko sponou s extenzí (spona z monster 18mm) a je to naprosto dokonalý, neni tomu co vytknout. Mám i origo tah a origo gumáky (černý, oranžový) na zpestření a fakt nechci jiný hodinky. Mám klasickou černou variantu, která je IMHO nejlepší! Kdo nemá (neměl) želvy tak prostě neví co je žít! :default_smile:  

Kdepak, želv není nikdy dost! 😄 Já to mám  tak, že od začátku chronomagorství se ve mě perou dva hlasy. Jeden říká chce to rozmanitost značek, tvarů, strojků... Druhý říká, vyprdni se na ostatní hodinky a kupuj si jen želvy! Ten tvar je pro mě dokonalý, existují mraky barevných variant, prostě klidně bych jich deset měl v šuplíku a střídal a ani snad jiný hodinly už nepotřeboval...😊

20220526_165524.jpg

Jako v klidu, jestli to máš takhle tak proč né. :default_wink: Já právě žádný dvojitý hlasy nemám. Mám jeden a ten říká nic jinýho nepotřebuješ, než to co máš, protože to co máš je přesně vončo :default_smile:

edit:

jestli ty dvojitý hlasy nejsou tim, že nemáš černou variantu? :rolleyes:

Edited by Strocek

Experimentoval sem s gumákama Crafter, mešema, natem, tahama a prostě nejlepší gumák je origo Seiko a z tahu Super Jubilee.

Crafter Blue -  na muj vkus sou docela tvrdý, ale zase sou až k pouzdru a vypadaj dobře, že musíte mít hubenou Crafter stežejku, kterou asi kromě origa nikde nesežete to je velký mínus

Mesh - neni to špatný, ale okouká se to 

Nato - sou to moc těžký hodinky na Nato a když je máš trochu na volno, tak ti na ruce lítaj jak nudle v bandě

Origo tah - klasika, je dobrej, ale Super Jubilee je o chlup lepší

Super Jubilee - zatim se mi neokoukal a to už ho nějakej ten rok nosím, ale musí k němu bejt origo Seiko spona s extenzí z Monstrer 18mm a je to dokonalý.

Origo Seiko gumák - hrozně příjemnej, oranžová je hodně sytá narozdíl od oranžovýho Craftra a když dáváte oranžovou, tak prostě chcete aby to bylo vidět. 

Ale abych byl úplně spokojenej parchant, tak by to chtělo ten origo Seiko gumák dotáhnout až k pouzdru a možnost dát ho na překlápěčku a neměl bych výhrady :default_smile:.

Tak takhle nějak bych to kuci viděl :default_wink:.

1.JPG

2.JPG

Edited by Strocek

• 2 weeks later...

Ahoj, má tu někdo zkušenosti   s výměnou ciferníku na King Turtle SRPE05K? 

Přemýšlím že bych je vyměnil za ciferník  z SRPE03K1 - Černý King turtle nebo SRPA21K1 - Modrý sunburst Padi.

Zároveň zkoušel někdo sundat zvětšovací sklíčko - candybar? :)

Jinak já a moje želvy slavíme rok. Nejlepší hodiny co jsem měl :)

IMG_5319.jpg

Panove, porizoval jste nekdo na zelvy keramickou lunetu, tj. myslim tim set luneta + keramicka vlozka (ne jen vlozka)?

Mam ted pespi a premyslim, ze bych si poridil dalsi celou lunetu v jine barve (asi cerne) a obcas to prohazoval, to je lehci nez menit pasky...