Přejít na obsah

Ceník RLX 02/2016


MaxT

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

deep12: Švýcarsko má sice v rámci Evropy jedno z nejnižších DPH, ale tím, že není v EU, tak v momentě kdy zboží (Rolexky) překročí hranice, již podléhají DPH v té dané zemi. A to i když je nově koupené převážíš ze Švýcarska na ruce do ČR/SR, tak ti vzniká povinnost je nechat proclít a zaplatit DPH. A pak, při propočtech, to vychází stejně, jako nákup rovnou v ČR / SR. Samozřejmě neřeším ty případy, kdy někdo jedná protiprávně a zkusí s nima projít, ale to už je jiný příběh (nikoho neodsuzuji, jen konstatuji). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

deep12: Švýcarsko má sice v rámci Evropy jedno z nejnižších DPH, ale tím, že není v EU, tak v momentě kdy zboží (Rolexky) překročí hranice, již podléhají DPH v té dané zemi. A to i když je nově koupené převážíš ze Švýcarska na ruce do ČR/SR, tak ti vzniká povinnost je nechat proclít a zaplatit DPH. A pak, při propočtech, to vychází stejně, jako nákup rovnou v ČR / SR. Samozřejmě neřeším ty případy, kdy někdo jedná protiprávně a zkusí s nima projít, ale to už je jiný příběh (nikoho neodsuzuji, jen konstatuji). 

 

Neboj, viem ako by to malo fungovat, len by som chcel vidiet toho dobraka, ktori si urobi vylet do Švajcu, kupi si svoje vysnene rolady a pri navrate sa poslusne nahlasi aby zaplatil dan a clo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

 

Moc takovych, kteri by to resili dobrovolne asi nebude..

Zrovna jsem četl na Timezone příspěvěk od chlapíka, který si koupil hodinky v HK a na letišti poctivě nahlásil celníkům nákup s tím, že pánové byli mírně řečeno příjemně překvapení, poděkovali mu za jeho poctivost, že se to prý jen tak nevidí a nechali ho jít bez doplatku.

Upraveno uživatelem Porsche_911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezká tabulka, ale v šedáku to vyjde levněji (až o 20% než dle ceníku), tak na co to řešit u AD (když pominu že tam má pár jedinců velké slevy a ještě to dostanou bez DPH).

Jsem zvědav jak na tohle odpoví nějaký zkušenější člen.

Každopádně já jsem si třeba svůj první foťák (Canon 5D Mk III) kupoval na Taiwanu, naučil jsem se jak se čínsky řekne "grey import" a byl asi za 60% toho co v té době v ČR (cca někde kolem 110.000 Kč). Na druhou stranu jsem koupil foto zboží od té doby téměř za milion Kč a už mám takové slevy u distributorů, že je to pro mě levnější kupovat u nás a mám k tomu záruku 2 roky (rozšiřitelnou při registraci na 3 roky např. u Zeiss) narozdíl od tenkrát lokální Taiwanské záruky kdesi v krámku v Taipei :)

Takže když dostaneš k Rolexům prázdný záručák a AD ti ho pak vyplní a bude ti platit 5-letá oficiální záruka tak to asi není problém.

Upraveno uživatelem Porsche_911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost bych neměřil počtem příspěvků na foru. Je to přesně tak, jak píšeš v poslední větě. Dostaneš nevyplněnou kartu s razítkem AD a datum si vyplníš kdy chceš. Do Asie jezdí kupovat řada lidí, nebo lze použít i chrono24.cz apod. Když si porovnáš cenu např. 116613LB, které tu nedávno někdo prezentoval, tak cena u AD je 345 tis. Kč, v šedáku v Německu kolem 270 tis. Kč za nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...