Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

... Pokud budeme obhajovat použití zbraní i v diskutabilních situacích jako je bezesporu tato, nakonec budou muset odevzdat zbraně i ti střelci, kteří žádné přestupky nedělali a v klidu si chodili na střelnice dělat díry do papíru. A to mi fakt vadí.

 

O tom případu nevím nic, ale logika, kterou naznačuješ, samozřejmě neplatí. Protože říkáš: v této diskutabilních situacích bychom neměli použití zbraně obhajovat - což je přesně to, co dělají notoričtí odpůrci a co vede k totálnímu zákazu. Jejich argumentem (nesmyslným) řečeno: kdyby tu zbraň neměl, tak by nikoho nezastřelil.

 

Já myslím, že bez ohledu na to, kdo je policajt a kdo je opilej, v těchdle věcech (na rozdíl od záležitostí, kde jde o velké peníze a politiky) soudy rozhodujou vcelku správně a věřím, že i tohle soud posoudil spravedlivě. Ale do toho konkrétního procesu NIKDO z nás nevidí a nemá cenu o tom tady tlachat.

Pozitivně mě překvapuje, že když už rozhodl, že ten člověk se bránil, nedodal, že nepřiměřeně - a to si myslím, že je pro nás dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom případu nevím nic, ale logika, kterou naznačuješ, samozřejmě neplatí. Protože říkáš: v této diskutabilních situacích bychom neměli použití zbraně obhajovat - což je přesně to, co dělají notoričtí odpůrci a co vede k totálnímu zákazu. Jejich argumentem (nesmyslným) řečeno: kdyby tu zbraň neměl, tak by nikoho nezastřelil.

 

Já myslím, že bez ohledu na to, kdo je policajt a kdo je opilej, v těchdle věcech (na rozdíl od záležitostí, kde jde o velké peníze a politiky) soudy rozhodujou vcelku správně a věřím, že i tohle soud posoudil spravedlivě. Ale do toho konkrétního procesu NIKDO z nás nevidí a nemá cenu o tom tady tlachat.

Pozitivně mě překvapuje, že když už rozhodl, že ten člověk se bránil, nedodal, že nepřiměřeně - a to si myslím, že je pro nás dobře.

   Ano, já si opravdu myslím, že bychom neměli obhajovat nošení zbraně osobou pod vlivem alkoholu. Jiná je situace, kdy si večer dám skleničku a pak jsem nucený řešit se zbraní chlápka který mi vnikne do obydlí a ohrožuje mě a mou rodinu, a něco jiného je když jsem opilý se zbraní venku na veřejném prostoru. Sám bych si nepřál takového člověka na ulici potkat.

   Pokud případ nepůjde před soudy dalších instancí, bude možné se bavit o nějakém definitivním výsledku. Zatím je to asi předčasné. O úrovních soudců a soudů u nás jsem tu ale psal už víckrát. O jejich kvalitách si iluze nedělám. Velké ani malé peníze s tím vůbec nesouvisejí. A na tom , kdo je a kdo není policajt a kdo je a nebo není opilý často záleží docela dost...

   Samotný fakt, že nepadl výrok o nepřiměřené obraně, je pozitivní. Určitě to je pro střelce obecně dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspole, ale tady nikdo neobhajuje to, že se dotyčný opil se zbraní na opasku. Tady bylo podstatou to, že soud prokázal, že v tomhle případě šlo o nutnou obranu, což přiznal i státní zástupce, byť si ponechal lhůtu na odvolání. To jen naše média samozřejmě od začátku měla jasno, kdo je viníkem. Jako vždy. Pro mě osobně je třeba problém chování některých ochraně k, které si hrají na zásahovky se vším všudy, včetně viditelného ho se ní zbraní na veřejnosti. Jako včera večer jeden démon v Olympii. Vypadal jako zkrachovaly kontraktor z Iráku, měl taktický plnovous, shemagh kolem krku a na stehně pouzdro s CZ75.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jen poznamenán, ze podobnych konfliktu jsou na vsech zabavach a diskotékách stovky a tisíce každy patek a sobotu. Hlavne kvuli tomu, ze jsou vozrali. A pokud by všichni stříleli, mame tady každej víkend hromadu mrtvol. A to mi proste přijde trochu pres caru. Střelbě zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantik ale ono se nestřílí na každé zábavě a diskotéce. Ale z většiny diskoték odjíždí nějaký opilec v autě a skoro každý víkend jsou kvůli tomu mrtví... Takže tu hromadu mrtvol tu vlastně máme. Ale ne kvůli legálně drženým zbraním...

No a tady to byl taky opilec, ale bez auta, takze podobný pripad.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Pro mě osobně je třeba problém chování některých ochraně k, které si hrají na zásahovky se vším všudy, včetně viditelného ho se ní zbraní na veřejnosti. Jako včera večer jeden démon v Olympii. Vypadal jako zkrachovaly kontraktor z Iráku, měl taktický plnovous, shemagh kolem krku a na stehně pouzdro s CZ75.

Jo. jednoho takovyho kovboje mame v praci, je mu 63, je sirsi nez delsi, po vyjiti 15. schodu do 1. patra se musi doslova utirat rucnikem jak je zpocenej, ale CZ-75 ma samozrejme porad viditelne povesenou na opasku.

BTW jednou ji nasel doma zapadlou v gauci, samozrejme az po tom co nas vsechny obvinil, ze jsme mu bouchacku sebrali, schovali, ukradli... :wallbash:

 

Jinak ja bouchacky moc nemusim a sam zbrojak nemam, hlavne proto, ze bych asi nedokazal po nikom vystrelit, to uz bych asi fakt musel mit kudlu zapichlou v brise a i tak bych nejspis vahal.

Nicmene jsem rozhodne proti jakymukoliv dalsimu omezovani zbrani a kdyby bylo ve spolecnosti vic zodpovednych nositelu zbrani, byl bych jedine rad, protoze bych se citil urcite bezpecneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejně úžasný nápad, jako myšlení eurokomise. Zakážeme všechny legálně držené střelné zbraně a tím vymýtíme terorismus a kriminalitu, neboť jsou dozajista páchány legálně drženými zbraněmi. A občan se nepotřebuje bránit...

Jsou to prostě koko..koko...kokodáci, nemůžu si pomoct. Místo aby byli rádi, že se část národa na vlastní náklady ozbrojí a cvičí, mají plnou hubu populistických keců. Tak jo- na pár dnů bych jim zrušil ty jejich ochranky, když nechtějí zbraně, žejo,  zahodil klíčky od pancéřovejch limuzín, nastrkal je s vidličkama a tupejma nožema do nějaký bruselský restaurace a na interfernet napsal do který. Za tři dny by byli buď po smrti, nebo podělaný až za ušima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopredu se omlouvam, jestli jste to uz probirali. Ale zajimalo by me, kdy nejaci civiliste pomohli neco zastavit? V americe je mass shooting jednou mesicne, mozna i kvuli masovemu rozsireni zbrani, a nepamatuji si, ze by kdy byli tito strelci zastaveni civilistou ...

 

edit: A nechci zadnej flame, at si kazdy nosi po kapsach co chce, me to nevadi.

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopredu se omlouvam, jestli jste to uz probirali. Ale zajimalo by me, kdy nejaci civiliste pomohli neco zastavit? V americe je mass shooting jednou mesicne, mozna i kvuli masovemu rozsireni zbrani, a nepamatuji si, ze by kdy byli tito strelci zastaveni civilistou ...

 

edit: A nechci zadnej flame, at si kazdy nosi po kapsach co chce, me to nevadi.

http://www.breitbart.com/big-government/2015/06/01/video-armed-citizen-intervenes-stops-mass-shooting-in-georgia-liquor-store/

 

A bude toho vic, jen to neni tak videt..

Druha vec je ze kdyz nekdo strili na skole, tezko cekat ze studentici maj pod lavici schovany kvery... Vetsina masoveho strileni se odehrava prave tam...

 

Edit: jeste jeden link

http://controversialtimes.com/issues/constitutional-rights/12-times-mass-shootings-were-stopped-by-good-guys-with-guns/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...