Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V americe je mass shooting jednou mesicne, mozna i kvuli masovemu rozsireni zbrani, a nepamatuji si, ze by kdy byli tito strelci zastaveni civilistou ...

Tak přesně takle fungují a fungovat mají média. Ani jedno z toho není pravda. Pro tv není člověk, který zastřelil magora v kostele zajímavý, protože zabil jen 1 člověka+to ukazuje na to, že zbraně jsou kupodivu dobrá věc, což se veřejně říkat nesmí.

 

Co se týče EU nesmyslu. Nemá nic společného s Paříží, jen teď se to hodilo do placu, protože je největší pravděpodobnost, že projde. Nejde o ochranu obyvatelstva, to není prací EU, viz dovolený příliv cizáků. Jde jen o odzbrojení krůček po krůčku. Byli jsme toho svědkem třeba i v kauze Sandy Hook, kdy nejprve nepověřená média uvedla pravdu, že magor střílel jen z krátkých zbraní. Dokonce pouštěli záběry, jak policajt vytahuje z jeho auta AR15, čili ji nepoužil a za pár hodin už záběry nikdy neukázali a navíc uváděli, že střelec měl jednu AR15 u sebe+krátké, se kterou střílel ve škole a proto se musí zakázat. Jak ji teda zvládl vrátit do auta je mi záhadou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybiram nejakou bambitku.. Mam v hledacku CZ 75B nebo Glock G19..

Kterou by jste mi poradili a proc?

Diky

Mě jsem obě a CZ 75B se mi lepe držela, lépe jsme si sedli. Glock mi vyskakoval při střelbě z ruky, né doslova, ale byl to takový pocit. Vyzkoušej si je na střelnici a uvidíš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybiram nejakou bambitku.. Mam v hledacku CZ 75B nebo Glock G19..

Kterou by jste mi poradili a proc?

Diky

vykašli se na takovou velkou bambitku :D Kup si Walther PPK, ideálně v ráži .380 (9Br.). Výkoná dostatečně, pro případy nošení je nositelná a je to krásná, nadčasová zbraň. CZ je fajn, za dobrou cenu slušná kvalita ... Glock je dobrý tak do šuplíku, abys věděl že jako něco doma máš. Nebo si kup revolver, to máš jistotu, že se nesekne :D

 

Vybírej zde, ceny výborný: http://www.zbrane-machacek.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kulix, no vidíš a o tom to je. Jarett by glocka strčil do šuflíku, já bez G26 neudělám krok a v životě bych nekoupil nic od CZ. PePKa mám pro ženu, až si udělá noty, ale nosil jsem ho spoustu let. Takže si vyber radši sám, nebo budeš nešťastnej...

 

Edit: Doplnění pro šťouraly, do hospody G nenosím.

Upraveno uživatelem Lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl jsem, že Glock je špatná zbraň. Jen mi nesedí a plast obecně na zbraních nemusím ... stejně tak na hodinkách :) CZ nemám, ani jsem nikdy neměl a ani bych si ji nekoupil. Sám mám vedle PPK jedno STI, Berettu a dva revolvery. Nosím jen to PPK a sem tam 2" revolver Detective Special od Coltu. Ostatní větrám na střelnici :) Každopádně je třeba být připraven. A alkohol a zbraně dohromady nemíchám, takže asi tak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo taky jsem se zajimal, ale nezkousel.. Taky dobra?

 

Mám hodně nastříleno z obou. Zvolil jsem Glock. Ne proto, že by se z něj střílelo lépe než z P-07, ale je lehčí a užší. A to u mě hraje při nošení velkou roli. Nicméně věřím, že chybu bys neudělal ani s jednou z nich.

 

G26 bych se osobně vyhnul. Proti G19 to má akorát menší kapacitu zásobníku a horší úchop. Tlusté to je úplně stejně.

 

Takže za mě bych vybral G19 a něco nastřílel. Stejně se pak dostaneš i k jiným zbraním a třeba zjistíš, že ti něco sedne lépe. Ale Glock je pro začátečníka ideální. Nenáročný na údržbu, jednoduchý, spolehlivý, s lehkou rozborkou a dostupnými díly a příslušenstvím.

 

Vidím to jako takový SEIKO mezi hodinkami :-) Pro začátek dobrý, časem budeš chtít něco víc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v případě, že jí budeš občas nosit u sebe tak je každý gram znát - ale jak tady již několikrát padlo - vyzkoušej - nespěchej :-)

Hele já ještě před necelým rokem vážil o 17 kilo víc - pode mě je kilo sem, kilo tam úplně fuk.

Při nošení jediný, co mě štvalo, byl špatnej futrál, kterej buď nebyl mezi mý špekem a pistolí a tlačilo to, nebo třeba blbě seděl a furt jsem ho musel rovnat..

Teď to mám tak, že v sejfu u nočního stolku je Glock 30 v .45 s namontovanou lampičkou a na nošení mám třípalec .357 Ruger.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já ještě před necelým rokem vážil o 17 kilo víc

:speak_cool:

 

Co se týče G19 vs G26 tak souhlas s Tomasem_2002. Nicméně pokud to máš jako univerzál a vybíráš mezi CZ75B a G19 tak bych osobně šel do G19. Pokud to bude Tvá jediná tak zde jsou důvody proč ano:

-lehčí

-u pasu skladnější

-hlaveň polygon 

-více bezúdržbová než CZ

-sežere všechno (ale to CZ taky)

-absence pojistky  (to je k diskuzi, osobně si myslím, že na obranu čím méně páček tím lépe)

-spolehlivější než CZ (můj názor, doufám že mne teď Svazarmovci neutlučou  :) )

-dostupné ND a větší výběr aftermarket dílů 

-zásobníky se lépe nabíjejí a jsou méně náchylné na údržbu (osobní názor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar vespolek,

prubezne to resim i jinde, ale jen mne tak napadlo, treba tu mezi "modernisty" bude i nejaky "černoprachař" 

Resim ted naboje 8x60R Kropatschek, tak jestli tu nekdo mate osobni zkusenost s prebijenim (nejlepe cernym prachem), tak klidne SZ, at to tu neplevelime.

Prosim bez odkazu na nase a zahranicni fora (tam to uz pul roku checkuju), chci opravdu jen osobni zkusenost.

Dekuji za pozornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,pořád nechápu,co máte s tím nošením. Ono je to hlavně o pouzdře, to rozhoduje o pohodlnosti nošení. CZ75 Compact považuju za malou zbraň a bez problémů nosím dvouřadou 1911 se dvěma rezervními zásobníky. Mít špatné pouzdro, tak se to nosit ani nedá, ale s dobrým pouzdrem a opaskem naprosto v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,pořád nechápu,co máte s tím nošením. Ono je to hlavně o pouzdře, to rozhoduje o pohodlnosti nošení. CZ75 Compact považuju za malou zbraň a bez problémů nosím dvouřadou 1911 se dvěma rezervními zásobníky. Mít špatné pouzdro, tak se to nosit ani nedá, ale s dobrým pouzdrem a opaskem naprosto v pohodě.

 

Hele, tohle mi přesně povídal správce střelnice. Prej:"Koukej, a normálně pohodlně nosím tuhle CZ-75 full size". Tak mu na to povídám:"Se taky podívej jak vypadáš!" :D Shrbená záda, zelená bunda do lesa velikosti až pod kolena. No tam bych schoval i globus pro vícelétá gymnázia :D

 

Takže ano, jde to, ale pokud chceš vypadat aspoň trochu normálně, tak to nejde. Prostě buď vybereš zbraň podle oděvu nebo oděv podle zbraně. Já třeba v létě dám krásně G19 za opasek šortek, přes to tricko a lehkou chůzí mířím vstříc slunci. S G43 chodím i v pohodě běhat. Jak bys tohle dělal s dvouřadou 1911 a dvěma zásobníky, to bych se docela rád podíval :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co člověk, to rada. Na trhu jsou stovky zbraní. Jeden chválí tu, druhý by ji nechtěl. Jeden považuje jednu ráži za OK, druhý za malou, třetí za zbytečnou. Pro někoho je jedna zbraň malá, pro jiného velká, pro někoho lehká, pro jiného těžká, každý to vnímáme jinak. Jeden je fanda do zbraní a tráví na střelnici spoustu času a tahat na opasku kilo a čtvrt mu nevadí, pro jiného to koníček není ale chce něco na obranu. Jeden chodí oblečený tak, jiný jinak a do jiného prostředí. Každý máme jiný vkus, ruku, vnímání a pocity. Takže za mne - chodit na střelnici, vyzkoušet víc zbraní i pouzder, rozhodnout se pro ráži a v té koupit to, co MI sedí v ruce, dobře se MI s tím střílí, je to pro MNE přiměřeně velké, těžké a příjemně nositelné. Statistiky prodejů a oblíbenosti mohou napovědět, ale nesmím je brát jako dogma. Já tohle kdysi, po revolverové éře, absolvoval a nakonec koupil S&W 5906, dvouřadá klasika 15+1, 9 mm Luger. Známí nechápali, je tolik jiných pistolí a já koupím tuhle, trochu raritu. Prostě mi sedla a v IPSC jsem s ní dosahoval slušných výsledků. Naopak, s Berrettou 92 jsme si nesedli a přitom se na ni pějí ódy. Glock 30 mi sedí na střílení, ne jako S&W, ale lépe se nosí, i když není tak hezký. Ale dnes, když mám na nošení Ruger LCP, bych G30 nejraději prodal a na střelnici + nošení tam, kde nebude obtěžovat, bych si zase koupil S&W 5906. Takže i my se vyvíjíme a priority se mění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...