Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Ked som pre par rokmi kupoval bednicky k receiveru yamaha, tak mi bol povedane, ze s regalovkami tej istej znacky to nebude hrat pekne. Zobral som teda Q Acoustics 2020 a do malej panelakovej obyvacky je to tak akurat.

Skus pozriet daco od Q Acoustics, maju celkom dobre hodnotenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za moc užitečné informace kluci, od Yamahy tedy upouštím, no uvidí se :-) Mám nápad, až opadne vánoční stres, vytisknu parametry mého receiveru, vezmu dvacku a vyrazím do nějakého studia s bednama. Tam se poradím, poslechnu si to aspoň a navíc odvezu, protože přes eshop to kupovat nechci z důvodu jak se ti kluci co to vozí k balíkům chovají. Nemáte tedy tip na nějaká studia s bednami? Může to být kdekoliv po republice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite si skús zájsť priamo do Xavianu ak to do Prahy nemáš ďaleko. Pán Barleto je fajn človek a veľmi rád ti ukáže celý proces výroby v jeho manufakture. Maju aj super posluchove štúdio de sa dajú počuť všetky ich reproduktory na rôznych zosilňovačoch.

 

Odoslané z LYA-L29 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite si skús zájsť priamo do Xavianu ak to do Prahy nemáš ďaleko. Pán Barleto je fajn človek a veľmi rád ti ukáže celý proces výroby v jeho manufakture. Maju aj super posluchove štúdio de sa dajú počuť všetky ich reproduktory na rôznych zosilňovačoch.

 

Odoslané z LYA-L29 pomocou Tapatalku

Určitě tam zajedu, děkuji za super tip, ta značka je my sympatická :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parametry receiveru si tlacit nemusis. Vezmi ten receiver so sebou, inak to nema zmysel.

Edit: preklep

Zesilovač tahat nebudu, to srovnání na místě my bude mě osobně stačit. Jde mi jen o to abych koupil odpovídající výkonem :-) Už mám i vybraný nový receiver plus mínus, tak proberu i ten do budoucna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, jasný, děkuji za vysvětlení :-) Já čtu samé hezké věci o Xavianu, opravdu sympatická značka, která do výroby dává své srdce a navíc česká, za dobrý peníze, člověk si snad ani víc přát nemůže. Tady je pěkně napsaná recenze, ale oni tak nějak všude o nich pěkně mluví, hm, dobrý tip, díky.

 

https://m.avmania.e15.cz/xavian-perla-skvost-s-excelentnim-zvukem-test-repro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie bol rýchlejší ako ja, bol som cely deň preč. Za mňa je investícia do reproduktorov Xavian najlepšia akú som spravil. Maju veľmi príjemný muzikalny neunavujuci zvuk ja som veľmi spokojný ak chceš vymeniť aj zosilňovač určite si zober stereo. Ja na svojom Pioneer pozerám filmy aj počúvam hudbu a som spokojný. Všetky vstupy mám po riešené cez prevodníky z optiky na analógové chinc.

 

Odoslané z LYA-L29 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim souhlasit a doporucit take Xavian. Ja i kolega mame a naprosta spokojenost. Hlavne pristup pana je uplne uzasny. My tam prijeli uplne nahodne a on zacal resit, zda jsme nejaka velka navsteva co se nahlasila, kdyz jsme rekli ze ne, tak odpoved byla ze nevadi, a posadil nas do poslechove mistnosti, vse vysvetlil, pustil a dokonce udelal kavu. Kolega odjel s objednavkou na sloupy.

Clovek pak z toho nakupu i radost, ze se venuji zakaznikovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak jsem po dlouhé době zavítal na web Xavianu, a po chvíli to zase zavřel.

Výkřiky jako "zrození mýtu", "světový unikát" atd na můj vkus příliš tlačí na barvité emoce.

Ale OK, nejsem ta správná cílová skupina. Jsem holt suchar-technik - když kupuju bedny, nekupuju hudební nástroj s vlastním zvukem.

Tímto netvrdím, že ty bedny nemohou hrát dobře ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neriešim vôbec webovú stránku :) ale hovorím z vlastnej skúsenosti keďže tieto reproduktory vlastním a niekoľko rokov k mojej spokojnosti aj každý deň používam. Samozrejme to čo vyhovuje jednému inému nemusí ale ak má niekto možnosť navštíviť Xavian osobne tak to vrelo odporúčam lebo má potom možnosť si pozrieť samotnú výrobu a na vlastné uši ich výrobky na rôznych zosilňovačoch počuť.

 

Odoslané z LYA-L29 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji nakupovat hifi pro začátek na hifibazar.cz nebo hifionline.cz.

Z hifibazar.cz mám avr receiver Denon 3808A, pc byla přes padesát, mám ho v luxusním stavu za jedenáct... Ještě made in Japan, s bednama od Dynaudio zážitek pro uši. Mmch, ty Dynaudio stály původně taky skoro padesát, dají se koupit do desítky. Takže mírně jetá hifi sestava v ceně přes kilo koupena za dvacet a naprostá spokojenost. Doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se tím tady prokousávám a s toho co jste mi doporučili jsem vybral tady ty dva modely. Od Q Acoustics co dopručil shaggy (děkuji :notworthy: ), model 305i a od Xavianu model Deliziosa. Čemu dát přednost? Regálovky asi nee, doma jsem jen tak tak prosadil vůbec ten nápad nových repro a musí být prý tedy vysoké, aby to esteticky ladilo :lol2:

 

https://eshop.xavian.cz/dolce-musica/delizosa--cerna/

 

https://www.techhouse.cz/Q-Acoustics-3050i-grafitova-seda-d8666.htm

 

 

post-364-0-70843600-1545032040_thumb.jpg

post-364-0-99199600-1545032045_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám regálovky Dynaudio Audience 50 a porovnával jsem je s kolegou audiofilem, který má doma zesilovač za mnoho deseti, spíše statisíce, má i upravené sloupové repro (vylití pryskyřicí, vlastní výhybky, místo propojovacích kabelů pásoviny mědi v bavlněném opletu) a sám uznal, že ty Dynaudia nehrají téměř o nic hůře, než ty jeho sloupy...

Navíc, když máš k těm regálovkám pěkné stojany (mám tuším Standaudio, vysypané pískem, odhmotňovací hroty), tak to i dobře vypadá. Takže bych je úplně nezatracoval, ale chápu, že sto lidí, sto chutí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...