Jump to content

Motorkáři


Recommended Posts

U nás v Třebíči bývá v srpnu kousek pod mým barákem na louce (na kynologickém cvičáku) motorkářský sraz. Myslím, že se to stále jmenuje dle místa původního konání WIMS. Na hudební produkci ani nemusím chodit, stačí, když si sednu balkón.

Link to comment
Share on other sites

MT je moc pěkné, také bych si ho nechal líbit.

 

Asi nejvíc jsem zažil s Yamahou XJ 900 a XJR 1300, také RF 600 a SV 650 nebylo špatné. Bohužel nebo bohudík jsem se pak musel praštit do kebule a koupil si Yamahu RD 350 YPVS, ta motorka mě vždy dost lákala a nakonec jsem jednu pořídil. Hned celková GO, filtry, trysky a hlavně výfuky.....

Není nic krásnějšího než vytočený dvoutakt :)

Také spíše tíhnu k těm starším kouskům, takže v plánu je GPZ 900 R, XS 850 triple, NSR 400.

Co Monster? 900? také jsem přemýšlel

Link to comment
Share on other sites

Klidně bez hudby nebo trošku jiný styl. Ne každý vychlastá 30 piv, poblije všechno, zmlátí svojí holku, nadává policajtům a poslouchá hard-core :)

Nádherně si to vystihl :D

Link to comment
Share on other sites

Jak to tak čtu tak to asi ve mě uzraje rychleji,2takt nebo 4takt,to je jedno.Hlavně 2kolotakt. Jak jsem psal asi savage(nějaký jetý).V 50 letech se nemíním zabít ve 150km.

to-Roman ŠULA:ale k vám do Třebíče radši autobusem,nedávno mi tam jeden hajzlík,v pravý poledne vykrádal auto.Uštval jsem ho a potom asi upad v koupelně:lol:

Link to comment
Share on other sites

Co trabant, wartburg nebo Velorex? Taky fajnový "2-stroke" voňavky :D

Minulý týden se šinu po našich silnicích svou oblíbenou rychlostí 100km/hod a najednou to kolem mě zařvalo a předjel mě tříkolovej velorex - podle zvuku motoru v tom musel být nacpaný nějaký novodobý a nadupaný motor.

Jinak renesanci 2T motorů trabant prožíváme v oblasti ultralehkých letadel již několik let. Tipnul bych si, že 90% jednomístných ultralajtů lítá s motorem trabant - je to supr letecký motor.

 

Ve svém érku mám také 2T - je to Rotax 582, 64 koní, dvouválec, vodník. Ten typický zápach spáleného benzínu a oleje má určitě pořád svoje kouzlo ...

Link to comment
Share on other sites

to X-bob: No lepší je snad už jen RGv 500, RD 500, Bimota V-due.

 

to Falkkon: Savage je krásný, hlavně zvuk jednoválce, dost mi to připomíná předválečná mota. Cena je příznivá, taková pohodová motorčička.

 

 

Bohužel přestavbám Velorexů nejsem moc nakloněn, vlastním jeden kousek Oskar 16/250 r.v.1957, no na svezení to moc není, ale je to krása!

Link to comment
Share on other sites

V 80. letech jsem znal profesora na katedře automobilové techniky a spalovacích motorů (Strojní fakulta SVŠT Blava), který si do Fiátka 600 namontoval osmiválec z Tatry 603. Sice se tam pak nevešel už nikdo a nic, ale byl to krutý dragster - exteriér nechal schválně takový totálně obyčejný ošuntělý, na semaforech ovšem nikdo nechápal ...

Link to comment
Share on other sites

Sice to není 2T, ale: mám passata s motorem 1,8T. Je to čtyřválec, s turbodmychadlem, každý válec má 5 ventilů. Ani nevím, jestli je víc sacích nebo výfukových. Nikdy jsem to neviděl rozebrané, ale i tak si jen obtížně dovedu představit, jak do tak malého prostoru se vecpe 5 ventilů, k tomu rozvody, vačky, vše to načasovat ...

Výsledkem je slušných 150 kobylek!

Link to comment
Share on other sites

A teď si představ ne 1,8 ale "jen" litrový čtyřválec, 20 ventilů (ano, 5 na válec :-) a dává to přes 160 koní bez turba, akorát to musíš holt poněkud víc točit, někam ke 13.000 ot/min - Yamaha R1.

Link to comment
Share on other sites

R1 se pohybuje okolo 180 kg a výkon také :)

Záleží na typu pneu a na stylu jízdy, výdrž pneu je sezónu, max.dvě, ale někdy se to může zvrtnout a kupuješ je po víkendu.

 

to Roman: HD je OK, pořád je to správná Amerika, no ale přece si to nekoupím v 25 letech. Musím ještě nakrmit pupek, nechat narůst vousy, koupit džínovku a odznáčky.....a vítej do klubu :)

BTW: motor V-rodu se skutečně povedl, aby ne pracovalo Porsche.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...