Přejít na obsah

Tudor Baselworld 2018


Liqid

Doporučené příspěvky

 

Treba ten tistenej cifr propasirujou v dalsich letech i do bezny BB kolekce. Docela to chapu - kdyby udelali BB58GMT a BB58barvicky, tak by pulka lidi prudila, ze jen dokola dojej BB koncept. Takhle to propalej extremnim kouskem a za rok jim vsichni za dojeni BB konceptu radi podekujou :).

Já bych řekl, že BB už jsou vydojené až až. Když jsem býval mladý, tzn. tak před čtyřma rokama :-) tak byly jenom dvoje BlackBaye - s červenou lunetou a s modrou lunetou. Teď jsem si dal tu dřinu a na webu spočítal počet verzí (jen rozdílné ciferníky, nikoliv odlišné pásky) a je jejich 26! A to nepočítam troje bronzovky, které už jsou zdá se discontinued. Takže klidně i příště by mohli zase dojit něco jiného. Třeba Pelagosy, abych si těch původních začal víc vážit. Kdysi jsem si chtěl koupit modré, ale furt na ně nedošlo :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 470
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Stejně mě překvapuje, že se nevytáhli s těma Subama, protože lidé by jim utrhli ruce. Ale zase je nutno obdivovat jejich odvahu jít přesně opačnou cestou, tedy design, který by nikdo kopírkou Rolex nenazval. Mrzí mě, že aspoň nerozvinuli řadu BB58, nějaké nové barvy by neškodily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě teda velké zklamání, ty chrona v bicoloru jsou supr, ale zbytek je o ničem a ty seikomody jsou vyloženě hnusé..trochu jsem doufal v reinkarnaci subů, ale takhle budu muset zůstat u původního plánu a pořídit něco ze současných blackbayů :)

 

Btw. a vyloženě jsem nepochopil, co má být nového na bronzových blackbay s 3 6 9 dialem , když ty už tu nějaký ten pátek jsou (a v provedení Bucherer prakticky identické). Nebo mi něco uniklo?

Upraveno uživatelem Jenkiz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak navrat do doby hydronaut to fakt neni a kopirka Rolexu to rozhodne je :-) je to v podstate jako kdyby Rolex udelal remake deepsea tech pro Piccarda, coz rozhodne neudela, ale dycha to na me tema sedesatkama s hydronautama, coz je devadesatkovej hnus, bych to fakt nesrovnaval. Proste je to sberatelsky kousek nevhodny na bezne noseni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Fratello Watches taky zmiňovali, že se všeobecně předpokládalo, že všechny ty divné Tudor/Rolex hodinky s korunkou na čtyřce byl fake a Tudor se nás teď snaží přesvědčit, že to fakt aspoň jako prototyp Tudor existovalo a fake to nebylo.

 

https://www.fratellowatches.com/tudor-black-bay-p01-new-diver/

 

For several years, forum denizens have been discussing a very oddly designed Tudor dive watch that was apparently designed in the 1960?s as a proposal submission to the US Navy. It contained an ?odd for Rolex/Tudor? crown at 4:00 surrounded by massive crown guards and a monolithic set of end links that served as bezel locks at both 6 and 12:00. A batch of these watches existed in the wild and it was ultimately discovered that they were fakes. But was there ever a real version of this watch? Well, today, Tudor explained that the brand had in fact developed such a watch in order to respond to a request from the US Navy ? called ?Project Commando? ? for a watch to be designed within a certain set of specifications for what I am assuming was the Navy Seals. And while the watch was not chosen, we?ll now receive a modern interpretation of it in the Tudor Black Bay P01.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože když designovej trend vykrádání vlastní historie narazí na svý dno, začneme si historii vymejšlet a využijeme k tomu i fejky s fejkovou legendou? :)

 

Musím říct, že TBB P01 bych považoval za povedený tooly, kdyby šla variantně sundat ta opičárna mezi nožkama a kdyby šly hodit na normální řemen nebo gumu (na stěžejku blízko pouzdra, bez díry mezi pouzdrem a řemenem). Asymetr pouzdro s ploutví se mi líbí u Auricoste Spirotechnique i u Girard-Perregaux Seahawk (u těch starších GP je podobnost zdůrazněna i dlouhýma nožkama).

 

Edit: Ty dva bazmeky mezi nožkama lunetu jen aretují nebo ji i drží? Ještě jsem neměl čas si o tom něco víc přečíst...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oni se asi té historky v Tudoru musí držet zuby nehty, protože vydat to jako současnej model, tak to by to fakt mohli rovnou pojmenovat Tudor SKX... Vlastně ten odkaz na historii je to jediné, co mi na nich přijde zajímavé

 

 

Na Fratello Watches taky zmiňovali, že se všeobecně předpokládalo, že všechny ty divné Tudor/Rolex hodinky s korunkou na čtyřce byl fake a Tudor se nás teď snaží přesvědčit, že to fakt aspoň jako prototyp Tudor existovalo a fake to nebylo.

https://www.fratellowatches.com/tudor-black-bay-p01-new-diver/

For several years, forum denizens have been discussing a very oddly designed Tudor dive watch that was apparently designed in the 1960?s as a proposal submission to the US Navy. It contained an ?odd for Rolex/Tudor? crown at 4:00 surrounded by massive crown guards and a monolithic set of end links that served as bezel locks at both 6 and 12:00. A batch of these watches existed in the wild and it was ultimately discovered that they were fakes. But was there ever a real version of this watch? Well, today, Tudor explained that the brand had in fact developed such a watch in order to respond to a request from the US Navy ? called ?Project Commando? ? for a watch to be designed within a certain set of specifications for what I am assuming was the Navy Seals. And while the watch was not chosen, we?ll now receive a modern interpretation of it in the Tudor Black Bay P01.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byl jen překlad toho textu. Já jsem se o existenci toho modelu dozvěděl předevčírem, ale hned se kolem toho začaly motat informace z těch podvodných aukcí. Kdybys znal pár případů té profláklé aukční síně, tak bys chápal, že se tam objevovaly různé ?prototypy?, které byly od začátku jen výmysly padělátorů. Proto mě ten model docela do toho seděl. Ale věřím, že pokud je to teď oficiální Tudor model, tak to má aspoň reálné základy, když už se k tomu nabalil pak ten velký průser, že někdo prodával padělky za statisíce dolarů celkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...