Přejít na obsah

Polárky RLX Explorer 216570


Doporučené příspěvky

On má všechny fotky polárek vymazlený :)

 

tak to děkuji. jsou to prostě krásné hodinky - tady jsem vyštrachal svoji chlubírnu pro pár fotek, snad se Tomak nebude zlobit za plevelení:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/92886-rolex-oyster-perpetual-explorer-ii/?hl=%2Brolex+%2Bexplorer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád si je náramně užívám. Prý mají lehce přerostlé ručky, ale já to vnímám spíš naopak, že třeba např. SubC by mohly mít ručky o pár procent objemnější. A přesnost po měsíci je celkem + 6 vteřin.  

post-16587-0-43551600-1534451953_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ano, dnes je mám právě dva měsíce a zatím se mi nepodařilo opustit místní časové pásmo.

 

Jak píše jenik77 tady "Model Explorer II vyrábí Rolex již od roku 1971, původně jako 38mm veliké hodinky pro polárníky a speleology. Hodinky měly kromě standardní hodinové ručky také synchronizovanou 24h ručkou umožňující pouze rozeznat den a noc."

 

Navíc GMT ručka v místním pásmu funguje podle slunce jako kompas (v letním čase třeba korekce).  

 

Takže na originále to ani měnit nešlo a oranžová ručka ani nebyla GMT. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi přijde škoda :-). Já to mám asi trošku zkreslené, protože v práci komunikuju na denní bázi s Činou, takže i když jsem doma, mám GMT ručku nastavenou na čínský čas, abych rychle viděl, jestli můžu kolegům ještě volat, nebo už je budu budit ze spaní :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud zrovna nejsi mimo tak místní je nastavena na stejný jako GMT viď :>

jj, se změnou pásma necháš oranžovou kde je ( domácí čas ) a poskočíš si s černou na místní čas. Ale původně byla 24 hodinová ručka spřažená na pevno s časem a měla pomoci speleologům při dlouhých pobytech pod zemí s orientací v čase. To byl účel původních EXII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinová ručka má funkci rapid-setting of the hour hand, která umožňuje nastavení hodinové ručky bez zastavení ostatních ruček.  Proto je to právě hodinová ručka, která se při přesunu obvykle mění a GMT zůstává na domácím čase. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však tomu rozumím. Ale dá se to s úspěchem použít i obráceně. Teda záleží na tom jestli člověk víc cestuje - často mění zóny, nebo spíš víc komunikuje se světem ze své domácí zóny - zjišťuje čas jinde. I když pro to by se víc hodil worldtimer...ale pěkné worldtimer hodinky jsem snad ještě neviděl. Suma sumárum mi prostě přijde škoda tu funkci doma nepoužít, toť vše :-).

 

EDIT: Nemám na hodinkách rád redundantní informace - proto bych si tam dal pro info nějakou jinou zónu, ale to je můj problém :-). 

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: AdaMoss  Akorát nastavit u polárek do jiného pásma GMT ručku je tuším o něco těžší, rozhodí se přesný čas? Chápu, že pro tvůj účel bylo nejlepší řešení změnit právě oranžovou na čas obchodních partnerů. A jaká GMT máš, taky polárky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...