Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

před 44 minutami, Josef01 napsal:

Neporovnával jsem to nijak důsledně, jen co jsem viděl na cestách, ale myslím, že dávat 300 průměrných platů za byt 4+1 na vesnici 30 km za hlavním městem, se jen tak někde nepovede.

U vas stoji na vesnici byt 12Milionov? Tak to uz hej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel tato situace a brutálni růst cen se děje poslední tři roky a už to doopravdy není pro běžného občana a osobně dnes obdivuji třeba synovce, který má našetřeno 100.000 a uvažuje o stavbě domu. Nerozumím tomu … Ale co se týče života v čr globálně ( zdravotnictví, náklady na život a hlavně služby ) není moc zemí kde se žije levněji a lépe. A už vůbec né v západní evropě. A ta vize že v německu všichni vydělávají 5000€ je prostě nesmysl, polovina lidí tam vydělává  1.300-1.700 €. A myšlenka vlastního bydlení je tam pro polovinu populace nereálná. Píšu o německu proto, že tam jsem často. V tom španělsku by asi šlo žít levněji, ve Francii určitě né. Většina lidi tady na fóru by si měla uvědomit, že si v česku žijem jak prasata v žitě a ty globální sračky ( corona, green deal atd ) je dílem té fantastické partičky z Bruselu s platem 600.000 měsíčně. Přesněji řečeno tou partičkou z USA co tu partičku v Bruselu řídí. Protože zakázat lidem topit ve svém domě v krbu dřevem může jen totálni hovado.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, M3maniac napsal:

Bohužel tato situace a brutálni růst cen se děje poslední tři roky a už to doopravdy není pro běžného občana a osobně dnes obdivuji třeba synovce, který má našetřeno 100.000 a uvažuje o stavbě domu. Nerozumím tomu … Ale co se týče života v čr globálně ( zdravotnictví, náklady na život a hlavně služby ) není moc zemí kde se žije levněji a lépe. A už vůbec né v západní evropě. A ta vize že v německu všichni vydělávají 5000€ je prostě nesmysl, polovina lidí tam vydělává  1.300-1.700 €. A myšlenka vlastního bydlení je tam pro polovinu populace nereálná. Píšu o německu proto, že tam jsem často. V tom španělsku by asi šlo žít levněji, ve Francii určitě né. Většina lidi tady na fóru by si měla uvědomit, že si v česku žijem jak prasata v žitě a ty globální sračky ( corona, green deal atd ) je dílem té fantastické partičky z Bruselu s platem 600.000 měsíčně. Přesněji řečeno tou partičkou z USA co tu partičku v Bruselu řídí. Protože zakázat lidem topit ve svém domě v krbu dřevem může jen totálni hovado.

Jen ať přijdou a zakážou mi to, už se moc těším. Tohle nikdy neklapne, stejně jako se pořád bude topit uhlím. Pokud ovšem tyhle komodity nějak výrazně nezdraží a to tak, že by topení dřevem či koksem bylo dražší než topení plynem či elektrikou.

 

Mě to může být celkem jedno, topím elektrikou, ale měli jsme přes svátky nějaké problémy s TČ a zvykl jsem si na teplo z krbu. Takže jak jsem prvně nadával, že to jsou vyhozený prachy, dnes ženě děkuji, že byla tvrdá a stála si za svým. Kdybychom krb neměli, pravděpodobně bychom loňské svátky trávili u rodičů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, shewcza napsal:

Jen ať přijdou a zakážou mi to, už se moc těším. Tohle nikdy neklapne, stejně jako se pořád bude topit uhlím. Pokud ovšem tyhle komodity nějak výrazně nezdraží a to tak, že by topení dřevem či koksem bylo dražší než topení plynem či elektrikou.

 

Mě to může být celkem jedno, topím elektrikou, ale měli jsme přes svátky nějaké problémy s TČ a zvykl jsem si na teplo z krbu. Takže jak jsem prvně nadával, že to jsou vyhozený prachy, dnes ženě děkuji, že byla tvrdá a stála si za svým. Kdybychom krb neměli, pravděpodobně bychom loňské svátky trávili u rodičů.

Prý vyhozené prachy🤣 važ si té moudré ženy, ja to bral za samozřejmost mít doma záložní zdroj tepla. Člověk nikdy neví, stačí když ti klekne to slavné TČ nebo kotel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tos nasel @Anela nejakou perlicku, ktera je na mistni pomery docela pod cenou (inzeraty pod 100k za metr jsou vetsinou do tydne prodany nebo je tam ocividnej problem - stav bytu, statika, nejasny majetkovy pomery apod). Pokud se bavime o uplne novem byte, potazmo develop projektu ve vystavbe, tak v lepsim standardu sou v Brne ceny 130-170k za metr. 4+1 120m2 pak vyjde treba na 15-18 mio.

To jsou samozrejme dva extremy kazdej z jedne strany. Nerikam, ze stoji vsechno 12 mega, ale bohuzel dnes uz treba Šlapanice, Slavkov, Vyškov a pod. okoli Brna, vcetne i mensich vesnic je s cenama za metr vysoko a rychle to Brno vzdycky dorovnavaji. Nedavno sem videl treba v Pohorelicich (tech 30km od Brna) ceny novostaveb uz kolem 90-100k za metr, takze nejvetsi byty za vic nez tech 10 milionu klidne dou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Juraj11 napsal:

Tak nám konečně udělali střechu. Jen se mi trošku nelíbí ty bubliny na folii. Majitel firmy nám řekl,ať měsíc počkáme,že si fólie sedne -no nevím.

 

D7CB7883-396C-41A4-9D22-FB3A8A76AA92.jpeg

06BBB80A-8E7D-40C9-AFEE-C439181C8DF5.jpeg

B8643E1A-DBFA-4E61-8EAE-4B53EDA0761A.jpeg

1D872905-B794-4ADC-B946-EDAEDDCFB3EA.jpeg

3F5A4F6B-3C86-488B-B59D-A870EDB0999F.jpeg

Neboj, zmizne to. Stiahne sa. Okrem toho to je jedno. Nieje to urcene na vhodenie (akozr pravidelne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj prave. Zalezi na stari, stavu, velikosti, lokalite. 80m2 4+1 (takze pokoje treba 10m2) v 60 let starym panelaku na sidlisti nepovazuji za etalon. V centru jsou taky treba pres 100 let stary bytovy domy, energetickej stitek G, velmi casto bez jakekoliv rekonstrukce a stejne pokud je plocha 100m2+ tak za min nez 100k za metr to nekoupis.

Realita je totiz takova (vlastni zkusenost), ze pokud je u nekteryho inzeratu pomer cena vykon dobra a ozve se hodne zajemcu, konci to tak, ze se zajemci predhazuji a realitaci si rikaji o uplatky bokem nebo poradaji tajny aukce. U rodinnych baraku v okoli 30km okolo Brna to same.

Rozhodne se nechci nejak hadat nebo to zvelicovat, sam sem jako tricatnik v pozici kdy to vic nez rok aktivne resim a je to proste peklo. I s nadprumernym platem je pro me jakekoliv bydleni bez podpory rodiny/dedictvi nebo nejakeho majetkoveho vyrovnavani naprosto nerealne. A ani kdyz mam to stesti, ze tu podporu mam, tak to pro me neni nic prijemneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si někdo za týden na paletě roušek místo 40 tis. korun vydělal 1,1 mil. tak může dát 10 mil. za byt jako kdy si jde koupit cigarety.

Bohužel nalití bilionu vytištěných korun do ekonomiky, obří zájem fondů o investice do nemovitostí a cca 250 mld. ukradených peněz ze státního rozpočtu s trhem udělá přesně to co vidíme. Běžný pozemek ve městech se už ani neprodává, ale draží.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...