Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

P3k: mě tak napadlo k tomu kroužku s tachymetrem u tvých pand, že nedolihá k cifru. Ony ty kroužky u Seiko mají takový zobáček, který zajede do drážky v pouzdru, taková aretace. Tím, že je posunutý, nesedí dobře v pouzdru a tím i nedoléhá na cifr. Teoreticky, pokud není poškozený, když se srovná, zajede do pouzdra, by měl sedět dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak lunetka se neztratí. Taky sem pořídil jedny chrona s posunutým tachy kroužkem a i na 7005kach s indexovým kroužkem byl taky. Asi jak se v tom někdo hrab, špatně to poskládal, jinak se mi nikdy neposunul. Já teď budu shánět stavěcí páku na pandy, respektive 6138. Nevíte jak se jí nadává anglicky? Budu shánět přes ebaye...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Můžu se zeptat na znalecky posudek? V Seikach se moc nevyznám, jsem spíš Primkař. Jsou tyto Seiko 5 ok? Nejedná se o nějakou tu Indii, jak jsem tu někde zahlédl? Jak to poznat když tak? Díky moc za radu.

post-47120-0-30027200-1536773803_thumb.jpg

post-47120-0-94911700-1536773811_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Mr_Ropotamo..

Dle těch fotek těžko říct a jsou dost dobité. Takhle na nich nevidím vysloveně nic zbastleného (loga vypadají plastické, rámeček okénka data a dne taky). Otázka co je uvnitř. Chtělo by to asi lepší fotky či i foto strojku (ten může být poskládaný třeba). Dle reference kalibru a casu na dýnku sem v Google moc nenašel pro porovnání. Takové obyč pětky v špatném stavu. Já osobně mám k 7009 strojku trochu odpor, ale to je asi mojí špatnou zkušeností, kdy sem s "tímto strojkem" v minulosti koupil dvoje skládačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tam právě čekal spíš něco takového - https://auction.catawiki.com/kavels/17605045-seiko-5-7009-8760-men-1990-1999 mimochodem také stejné modelové označení. Ty lumi ručky bych spíš věřil třeba takovémuhle "výstřednějšímu" modelu pětek - https://cz.pinterest.com/pin/607211962228548153/ ale že by na tom tázaném modelu být nemohly, to už tedy radši nevylučuju :) 

 

ručky by mohly být cajk
https://fotofuze.com/~ef936e8b

edit: a ty věnce matný vs. lesklý, to jsem taky viděl nejednou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradite prosim? Cistil jsem Bellmaticy a protoze byly fakt zahumuseny prave i kolem lunety, tak jsem ji opatrne vyndal. Vsechno jsem pekne vycistil, ale lunete se uz nejak nechce zpatky. Je na to nejaky trik? Pochybuju, ze tam byla prilepena, to mi nesedi, spis se ji tam zpatky proste nechce. A nikde zadny drazky nevidim. Seiko na to ale urcite nejaky figl bude mit. Nevite o nem nekdo? 93353da33e3d2fb7edd53ee1dde0927d.jpgd7b3e93736dbaf5baff073cb2335a88b.jpg75dc17c147fc5efdaf685af404af14f6.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...