Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak ještě doplním

 

Šel jsem zkontrolovat spony těch co mám doma a máš pravdu, u všech Pogue, kde jsou tahy origo, tak mám taky japan, nicméně neřekl bych, že by šlo o hodinky pro JDM market (pokud tam nemáš nápis speedtimer). Jednalo se v té době určitě o vyšší model, takže byly produkovaný čistě v Japonsku, ať pak šly kamkoliv, zatímco věřím (nemám potvrzeno), že pětky se dělaly mimo ostrovy podobně jako dnes, minimálně jen příslušenství k nim. Jak jsem se díval na tahy co mám na seiko 5, tak tam je ten nápis "japan" právě chybí, má ale trochu jiný kryty spon...

 

Proto i ten dohad, že tam spona na tom tahu není původní...

 

Ještě k té sponě. Origo na všech 6138 a 6139 chronech má spona sražený hrany (nikoliv prolis v hraně) + vystouplý nápis + packy na sponě se chytají za pant překlápěčky, proti tomu je ještě dobový stelux, který má logo jakoby zapuštěné, a spona se zacvakává za oko co drží stěžejku spony do zobáčku na překlápěčce.

 

Dobový pětky mají nápisy často frézovaný + prolis v hraně spony. Tady na té v aukci nějak nezvládám poznat, jestli je tam prolis nebo sražená hrana a ten vystouplý nápis je poměrně rozpytej - imho fakt není origo...

 

Tady jsem v minulosti dával porovnání včetně fotek...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/93318-co-je-kde-vintage-na-prodej/?p=2061356

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s nákupem tuňáků se ze mě stáva tak trochu Seiko fanda :D

 

Mám teď od táty ještě dvoje 5. Servis strojků bude ale po létech nutný. Myslím, že byly odloženy, když přišel čas na servis...

 

6119_5431 stejné Suwa logo mám i na tuňácích, tak je to taková renovační inspirace :)

 

7009_3170 mladší, jsou podle loga zřejmě ze závodu Daini. 

 

 

A pár foteček.

post-1060-0-56478400-1543166210_thumb.jpg

post-1060-0-01030000-1543166224_thumb.jpg

post-1060-0-35874100-1543166239_thumb.jpg

post-1060-0-84580100-1543166318_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkný a seiko choroba to může rozjet :D

 

Nemohl bys prosím vyfotit nápis na sponě uvnitř na těch hranáčích (ten překlápěcí plech, kde bude stainless steel...), protože to vypadá, že to je přesně ten H-link o kterým tu dnes byla řeč - dával se stejný na Pogue a ta spona vypadá identicky...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s nákupem tuňáků se ze mě stáva tak trochu Seiko fanda :D

 

Mám teď od táty ještě dvoje 5. Servis strojků bude ale po létech nutný. Myslím, že byly odloženy, když přišel čas na servis...

 

6119_5431 stejné Suwa logo mám i na tuňácích, tak je to taková renovační inspirace :)

 

7009_3170 mladší, jsou podle loga zřejmě ze závodu Daini. 

 

 

A pár foteček.

Ahoj, tak jak tuňáky, dělají radost? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad tam bude neco videt :)

 

Tah je puvodni, tata hodinky kupoval v tuzu, sem mu je tenkrat zavidel. Myslim staly 250 bonu.

Jo takhle vypadají nápisy i na mojich sponách.Ta z ebaye asi nebude moc košer

Upraveno uživatelem Franta1973
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jak tuňáky, dělají radost? ;-)

Jj tuňáci paráda ;-) nosím je rád.

 

Dostaly z Japan novej pásek, vlezl jsem jim pod černej kožich, zkontroloval kuličky :-) pod lunetou. Vše OK.

Udělají za měsíc asi 3 vteřiny do plusu, tak nechám zatím strojek bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny ve spolek,

měl bych jednu nesmělou otázečku... v jakém barevném provedení se dělaly Bullheady? Je možné aby bylo barevné provedení v hnedém cifru s černou vložkou lunety? Nejsem si jist, ale myslím že jsem to nikdy neviděl..., chtěl bych docela slyšet i jiný názor.

Kamarád si takové pořídil a schodou okolnosí jsou nyní takové i na aukru.

 

Předem Vám děkuji za Vaše postřehy...

 

 

post-21632-0-12833000-1543413836_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bullíky se začaly dělat jako komplet aftermarket už nějaký rok zpět. Je to poznat na pouzdru hlavně ze spodní strany. Dají se koupit komplet hodinky s ručkama, cifrem, .... jen se do toho nacpe původní stroj...

 

Tohle je opravdu skládačka, cifr bych tipl na aftermarket, ručky budou asi OK. V bullheadech mám trochu bordel, je jich hodně typů dle barvy loga, provedení loga, ... některý mají lumi ručky a některý tady ty plný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...