Jump to content

Archimede Outdoor 41 Chrono


Recommended Posts

Archimede Outdoor 41 Chronograph

 

Archimede z Pforzheimu rozšiřuje svou sbírku hodinek pro venkovní sporty o chronograf. Chronograf Outdoor 41 jak už prozrazuje název v pouzdru o průměru 41 milimetrů z extra kalené nerezové oceli. Hodinky jsou tedy zvláště dobře chráněny před poškrábáním.

 

Světelné indexy a ručičky zajišťují dobrou noční čitelnost na černém číselníku. Velkoplošná tlačítka chronographu se připojují k výrazné ochraně korunky. Díky masivnímu dnu s plným závitem zůstává vestavěný chronograf ráže Eta / Valjoux 7750 chráněn před pronikáním vody až do tlaku 20 barůtedy 200 m.

 

K dispozici je Chronograph Outdoor 41 . Na nerezovém náraamku stojí sportovní hodinky 1 560 ?, na černém koženém řemenu 1 480 ?.

 

Což je za tyhle hodinky, které mimo to, že mají vynikající odolnost, tak přesnost, velmi dobrá cena !!

 

 

Archimede-Outdoor-41-Chronograph.jpg

 

source: https://www.watchtime.net/uhren/archimede-outdoor-41-chronograph/?utm_source=Watchtime_daily_nl&utm_campaign=Archimede__Outdoor_41_Chronograph_27112019&utm_medium=email

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Škoda jen, že ke zodolněnému pouzdru už není zodolněný tah. Taky by mě zajímalo, jestli je to pak vizuálně 100% totožné. Když už teda na hodinky nějak tvrzené pouzdro vůbec dávají. A taky se mi líbí.

Link to post
Share on other sites

Ja nekde cetl, ze ten tvrzeny tah trpi na korozi, coz se pouzdra netyka.

Hodne zajimave hodinky!

Edited by tano
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Takže jsi je měl v ruce? Pokud jo, mají pouzdro a tah totožný odstín?

 

JInak jsem taky slyšel, že s tvrzenými tahy u předchozí generace byly problémy ohledně koroze.

Link to post
Share on other sites

Mne hodně zaujaly ty klasické (název Protect), když je Archimede představilo. Fajnová velikost a originální design. Hodně jsem o nich přemýšlel. Nicméně pak představili, cca rok na to, model Antimag, který má ochranu před působením magnetického vlnění. Pouzdro sice trochu narostlo, ale stále sedělo na ruce příjemně. Nárůst velikost pouzdra je pochopitelný z konstrukčně technického hlediska, kdy ochrana proti zmagnetizování funguje stejně, jako třeba u Milgausů, a to zabudování ještě jednoho pouzdra (z měkkého kovu) do vnějšího pouzdra. No, a někdy na přelomu 2019/2020 pak představili právě model Chrono. Musím říct, že ve finále se mi asi líbí ze všech modelů nejvíc. Stále parádní,  neokoukané a navíc tvrzené pouzdro (o velikosti modelu Antimag) sic s o něco málo větší výškou. Přesto na ruce sedí fajnově a nosí se taktéž dobře. Nicméně na ruce už jsou i díky své váze znát (což ale nehodnotím negativně). Brzy postnu vícero fotek.

Link to post
Share on other sites

Takže jsi je měl v ruce? Pokud jo, mají pouzdro a tah totožný odstín?

 

JInak jsem taky slyšel, že s tvrzenými tahy u předchozí generace byly problémy ohledně koroze.

Teď už Archimede na modelu Outdoor tvrzený tah nenabízí. Netvrzený tah/spona nereziví- pravidelně plavu. Bohužel je nyní zase choulostivý na otěr a je na něm hned vše vidět. Samotné pouzdro hodinek OK = bez jediného škrábanečku.

Link to post
Share on other sites

Potřeboval bych to vidět naživo, protože absence lunety jim určitě ubere pár mm ( alespoň opticky ). Ale vždyt já vlastně další hodinky nepotřebuju :-). 

Odolná chrona se ale hoděj vždy.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...