Přejít na obsah

Seiko King Turtle SBDY059


Doporučené příspěvky

Možno ste to niektorí postrehli, nedávno som kúpil najnovšiu verziu korytnačiek. V minulosti som vlastnil pepsiny a celkom som bol s nimi spokojný aj keď mal som isté výhrady. Luneta bola zle "vytlačená" nech som robil čo som robil nelícovala s indexami atď. Jedna vec sa však musí Seiku nechať, každé Seiká, ktroré som mal mali nejakú "QC vadu" ale aj tak mali isté čaro, mal som ich aj tak rád. Čo bolo pre mňa však sklamaním bol fakt, že dostupnejšie Seiko stroje sú celkom lotéria pokiaľ ide o presnosť. Majú na môj vkus príliš veľký tolerovaný rozptyl pokiaľ ide presnosť. Ďalšia vec, čo ma Seiko naučilo (a som mu za to úprimne vďačný) je, že si viem užiť aj nedokonalé hodinky. Čím dlhšie máte nejaké hodinky tým viac si všímate ich chyby a nedokonalosti. Niekedy je nejaká mini čiastočka pod sklíčkom, ktorú vidíte len vy a len v istom svetle a pod istým uhlom. Ale vďaka tomu, koľko takýchto chýb som našiel v Seikách počas rokov som už na podobné veci viac menej imúnny :D Je mi to fuk, ak sú to dobré a pekné hodinky. 

Prepáčte mi dlhší úvodný odsek, ktorý nemá nič so samotnou novinkou, ale chcel som tam isté veci spomenúť, pretože kúpa týchto korytnačiek sa môže mnohým zdať nelogická. Hlavne kvôli cene, ktorú Seiko tento krát zdvihlo a vrátane CLA ktoré som platil som za ne dal dvojnásobok čo ma stáli moje prvé želvy. Čo sa môž zdať dosť na to, o čo ide. Tieto hodinky nie sú ničím nejak extra výnimočné oproti obyčajným želvám, okrem ciferníka, skla a lunety. Inak ide o presne tie želvy, ktoré som mal aj v minulosti. 

Hodinky sa nosia presne tak isto, nie sú nijak ťažšie, ale majú o kúsok vyššiu lunetu s novým vrúbkovaním. Akcia lunety je o čosi lepšia ako u bežných korytnačiek, aj zvuk je o čosi iný. Vložka lunety je tento krát keramická, čo som rád na koľko Seiko v cene do takmer 1000 eur keramiku nepoužíva.Jediná časť lunety, ktorá je "osvetlená" je trojuholníček. Podľa mňa je to lepšia voľba ako keby dali lumi na celú lunetu. 

Indexy sú podobné ako na bežných korytnačkách. Majú však hrubšiue kovové okraje a index na 12tke je tiež spravený podobne. Čo sa mi veľmi páči je "zlatá" sekundovka a "zlatý" nápis diver's 200. Pôsobí to pekne a zároveň nenápadne. Nie je to nejaká do očí bijúca zlatá. Ciferník je nový, niečo na štýl royal oak. Páči sa mi to, je to celkom iné a zaujímavé. Dúfam, že sa mi to časom neokuká. A ak hej, prestriedam to s inými hodinkami.

 

Sklo je záfírové ako som už spomínal a tento krát má dlhú lupu. Myslel som, že sa mi takto riešený kyklop bude vadiť, ale nakoniec to nie je tak, aspoň zatiaľ. Sklíčko má vnútorný AR a musím uznať, že je veľmi funkčný. 

 

Lumi je samozrejme epická, tú nemusím komentovať :D 

Stroj zostal ten istý ako v bežných želvách, čo je možno trochu škoda, mohli tam dať ten nový 6R35 so 70 hodinovou rezervou. V tom prípade by som za ne s radosťou zapltil aj o 100 viac. 

 

Hodinky boli kúpené na ťahu, ale Seiko ťahy v tejto cene moc nemusím tak som k nim kúpil Uncle Seiko President ťah. Ťah je super, aj keď nedolieha úplne dokonale k puzdru, ale ako som povedal, Seiká, ktoré som za život vlastnil ma naučili tolerovať isté chybičky a toto tolerovať viem. Ten ťah je super pohodlný a vizuálne veľmi pekný. Hodinkám sa celkom hodí aj mesh. 


Celkovo sa mi zatiaľ hodinky veľmi páčia a som zvedavý ako sa osvedčia. Budem raz za čas pridávať fotky a ak máte akékoľvek pripomienky a otázky pokojne sa pýtajte. 

 

post-26697-0-89447400-1581776279_thumb.jpg


post-26697-0-64325900-1581749760_thumb.jpg

 

post-26697-0-10212100-1581749785_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezké. Ten tah i mesh jim fakt sedne.... ale myslím, že budou fajn i na gumě nebo natu.

 

Edit: jen máš špatně uvedenou referenci, pokud se nepletu :) (SRPE03)

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezké. Ten tah i mesh jim fakt sedne.... ale myslím, že budou fajn i na gumě nebo natu.

 

Edit: jen máš špatně uvedenou referenci, pokud se nepletu :) (SRPE03)

 

Dik :) Referencia je správna, SRP je pre medzinárodný trh, SBD je pre Japonský. Kupoval som od jedného Japonského AD a tam bola referencia, ktorá je uvedená v popise. Ale je v tom bordel to musím uznať, mohli to kľudne dať pod rovnakým číslom :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Gratuluji ke koupi !

 

Asi budeš jeden z prvních vlastníků tady.

Já jsem na ně náhodu narazil na webu a už jsem o nich chtěl psát :) tak už nemusím.

Tvá uživatelská recenze je super stejně jako ty hodinky. Já mám Želvy PADI, ale tyhle bych bral hned.

Želvy jsou hodně nositelné toolwatch ve všech variantách.

U mě nahradily diversky SKX009 a zpátky bych neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem :)

 

Hej možno som prvý, ale to len preto lebo na mňa veľmi rýchlo vyskočili v nejakej reklame a impulzívne som ich kúpil. Myslím, že tu väčšina ľudí trochu viac rozmýšľa pred tým ako niečo kúpi :D Ja sa tiež snažím byť racionálny v hodinkách ale priznávam sa, toto mi uletelo. Pár dní po kúpe som ich chcel dokonca predať, lebo sa mi zdali veľké a nemotorné na moju majú ruku ale potom som si to zas rozmyslel. Tak uvidím čo s nimi bude ale pekné sú :) len s tým ťahom dokopy sú aj celkom ťažké. A okrem toho sú to moje jediné seriózne divery. Inak ja som SKX nikdy nemal, aj keď neraz som po nich pokukoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam padi a nedam na ne dopustit, vyborna nositelnost , povodny tah som dal z ruky a nahradil super jubilee , na to ake su velke tak ani o nich neviem a to mam obvod 17 :-)

este keby bol lepsi strojcek ale to uz by nebolo za tie prachy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám 17cm ruku a nosia sa dobre. So strojčekom musím len súhlasiť. Aj keď tieto hodinky som nekupoval kvôli presnosti a strojčeku, ale čisto kvôli dizajnu, proste sa mi páčia.

 

Inak odporúčam vám čo máte korytnačky pozrieť po Uncle Seiko ťahoch, sú fakt dobré.

 

Tu sú ešte nejaké ďalšie fotky

 

post-26697-0-34845700-1583481219_thumb.jpg

 

post-26697-0-23135300-1583481238_thumb.jpg

 

post-26697-0-58586300-1583481283_thumb.jpg

 

post-26697-0-00555200-1583481296_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ruku také hubenou 17 cm a původně jsem ani nevěřil, že bych mohl tak velký hodinky nosit.

Ale díky tvaru pouzdra sedí akorát a už je nosím 3 roky, den co den.

Například jsem zkoušel Seiko Sumo a ty už mi neseděly a byly ještě těžší.

 

Že se víc rozhodujeme se nediv - Vždyť každý nový Želví model je lepší než předchozí

 

Moje 1. Želvy byly SRP 775 - černé ze zlatými indexy

Pak, když vyšly PADI , tak jsem je musel mít

Za chvíli začali dělat další edice, ze kterých mě nejvíc oslovili Save the Ocean.

Málem jsem je už koupil, no a teď jsou na světě ty tvoje, který je ještě překonávají.

Pak se má člověk rozhodnout :)

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...