Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, runner napsal:

Pro fajnšmekry doporučuju "chacharova pizza" k pivu to je ok, ale je třeba to brát s rezervou jako místní špecifikum.

Hele, ono, co si budem.... V Ostrave se da povazovat za pizzu pouze par vybranych druhu od Corleoneho. Zbytek pizzerii a jejich produktu nema s pizzou nic spolecneho. Prijde mi, ze jim to vsude patla propusteny havir s kucharskym minimem od Ladi Hrusky....

...a to ja sezeru vsecko! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu pizza vznikla jako jídlo chudých, kdy se na hladové těsto dalo co zrovna zbylo, co bylo po ruce a co moc nestálo, v Itálii rajčata, olivy, mozzarella, tady třeba anglická, vajíčko a cibule. Tak si vlastně říkám:"No, a?" Pokud to nemá buchtové americké těsto, tak jsem v tomhle směru celkem tolerantní. Historie pizzy určitě není dogmatické dodržování nějakých pravidel, vždycky to byla celkem volná disciplína a pokud to někdo neinzeruje jako pravou neapolskou, tak hovno zle. IMHO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Xenomorfus napsal:

Hele, ono, co si budem.... V Ostrave se da povazovat za pizzu pouze par vybranych druhu od Corleoneho. Zbytek pizzerii a jejich produktu nema s pizzou nic spolecneho. Prijde mi, ze jim to vsude patla propusteny havir s kucharskym minimem od Ladi Hrusky....

...a to ja sezeru vsecko! 

To je odvazne tvrzení v kontextu toho, že v Ostravě otevřeli vinograf a v kontextu toho, co si můžeš dát v dolní oblasti 😉 sorry ale corleone je od chchara lepší jenom v tom, že místo eidamu tam dá mozzarelu, jinak je to to samé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam jsem se jednou na běžkách strašně zbořil, když jsme dělali zimní podkovu pod stanama. A pak, další rok, poučeni z tohoto průseru, jsme se tam radeji ani nezastavili, a jeli přímo na Cáb, ale to jsme si zase udělali takovou žízeň, že jsme tam následně platili v šesti lidech 54 piv a pak v noci, když nás vyhodili, stavěli venku v minus patnácti stany. To je tam prostě začarovaný kraj. Pizzu si tam tudíž žádnou nepamatuju. Jen takové divné útržky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem se tam lehce zboril jen na kole, ale fyzicky 🙂 kdyz jsme jeli z Bumbálky do Přerova. Jinak tam jezdime na chatu, co ma pribuznej jednoho kamose, takze v tomto smyslu pohoda (i kdyz krpál od silnice dolu k chate je taky tak na valeni sudu), ale vetsinou se doožereme az na chate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavou "pizzu" meli na Soláni v Beskyech - jen anglicka slanina a niva. Nic vic a musim rict, ze prekvapive pozivatelny. Meli i bezny pizzy, ale tahle me bavila nejvic.

Kurna na Solani si davat pizzu? Pamatuju si, ze tam mivali skvelou kyselicu!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, odjinud napsal:

Však to byla moravská pizza, za kterou by se v Itálii popravovalo 🙂

Moravská pizza to zní jako lihuprostej fernet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2024 v 20:58, odjinud napsal:

Zajimavou "pizzu" meli na Soláni v Beskyech - jen anglicka slanina a niva. Nic vic a musim rict, ze prekvapive pozivatelny. Meli i bezny pizzy, ale tahle me bavila nejvic.

Pokud ti to sedělo tak z netu na mne vypadlo tohle 

https://www.stream.cz/ostravsky-gastrosef-herman-gazda/tatarak-z-parku-zni-to-neuveritelne-ale-je-fantasticky-64939312#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...