Přejít na obsah

Seiko 63MAS (řada SPB...)


Ace84

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl bych založit speciální sekci této letošní (2020) reinterpretaci slavných 62MAS. Sám jsem vyzvedl včera krásné limitované (i když, ne tak docela) SPB149J1. Věřím tomu, že těchto krásných hodinek bude na fóru přibývat.

Zde je porování novinky s modelem SLA017.

2114847293_Snimekobrazovky2020-08-22v1_30_54.thumb.png.19f57d2a523b203b0f474df71ca8fcf8.png

Jak jste si možná všimli, pro hodinky jsem použil novotvar, který ještě asi nebude všeobecně přijímaný mezi hodinkovými nadšenci, ale na WUS nebo na Redditu se tato přezdívka celkem ujala a vypadá to, že má i své opodstatnění.

Tady je legenda ke vzniku této přezdívky a porovnání tohoto názvu s původní předlohou.

768830855_Snimekobrazovky2020-08-22v1_04_56.thumb.png.1830a26a6b81ccbc1c64235a3f8efad0.png

Naplácám sem ještě pár technikálií. Jakmile se rozjede diskuze, tak už na to jistě nebude čas.

Tak tedy jde o letošní představení čtyř modelů Seiko postavených na stroji 6R35, který nahradil úspěšný stoj 6R15, který jsme mohli potkat v nepřeberné hromadě minulých modelů. Pár za všechny zmíním Seiko Sumo a Seiko Alpinist. Nově tedy stroj 6R35 nabízí až 70 hodin rezervu nátahu.

Hovoříme zde tedy o:

SPB143 - antracitový cifr s tahem

SPB145 - hnědý cifr s tahem

SPB147 - hnědý cifr s zlatými indexy a ručkami na gumě

SPB149 - modrý cifr se stříbrnými ručkami a zlatou vteřinovkou na tahu a gumě - jde o limitovanou edici v počtu 5500 ks :))))

 

455070054_Snimekobrazovky2020-08-22v1_11_43.thumb.png.f9d958ab7ed5d4916fc72443e4b763e1.png

Jedno z hojně diskutovaných témat, ve kterém mnohdy plavou i sami prodejci je materiál lunety. Nejde o broušenou keramiku jak by to mohlo z fotek vypadat ale jde o ocel. Zde je vyjádření přímo ze Seika, které podporuje tuto informaci.

114506179_Snimekobrazovky2020-08-22v1_23_52.thumb.png.e8dd491d3cad5804d1b02a13af1b9aa8.png

 

Materiál, který překrývá ciferník není proprietální Hardlex crystal, ale mírně klenutý safír s vnitřním AR.

Za zmínku pak určitě stojí ještě velmi příjemná velikost 40,5 mm v průměru (jde tedy o menší hodinky než řada SPB051,053..., které měli v průměru něco přes 42mm) a hlavně překvapivě skvělá guma, která je dle mého lepší než přibalený standardní Seiko tah.

Přidávám ještě suchý přehled technických specifikací ze stránky Seika a odkaz na video recenzi, ze které jsem čerpal informace výše.

779240409_Snimekobrazovky2020-08-22v1_26_05.thumb.png.7b468218f938e054eabc6c5f56975dcd.png

 

 

Recenzi doporučuji. Pán má velmi příjemný přednes a jde do zajímavých detailů včetně lumeshotu.

https://www.youtube.com/watch?v=becAHhEZbQY

 

 

Upraveno uživatelem Ace84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 182
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě na nich velmi překvapila povrchová úprava ručiček. Polovina broušená, druhá polovina leštěná. Vytváří to parádní 3D efekt. Potřeboval bych ještě tu origo gumu, zatím se ale zřejmě samostatně nedá koupit. Na tahu zatím trochu bojuju s pohodlností při nošení, Oris Divers 65 vyhrávají v tomto aspektu na plné čáře.
f43050c30029257f9f99362552c71ecc.jpg
4f35877d84c079dd73252082e807255a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, shewcza napsal:

Pěkně napsáno Petře. Já bych v tom které vybrat měl celkem jasno:

1. Spb149

2. Spb149

3. Spb149

4. Potom dlouho dlouho nic

5. Spb143

6. Spb145

7. Spb147

 

Takže dobrá volba a ať slouží!

Popravdě řečeno, hodně jsem přemýšlel o hnědé variantě se zlatými ručkami. Jenže nejsou zatím na tahu respektive asi bych pak sháněl tah a proto dostaly přednost limitky.

Tzn za mě SPB149/147 a pak ostatní.

před 3 hodinami, Waya03 napsal:

Mě na nich velmi překvapila povrchová úprava ručiček. Polovina broušená, druhá polovina leštěná. Vytváří to parádní 3D efekt. Potřeboval bych ještě tu origo gumu, zatím se ale zřejmě samostatně nedá koupit. Na tahu zatím trochu bojuju s pohodlností při nošení, Oris Divers 65 vyhrávají v tomto aspektu na plné čáře.
 

Wayo, souhlasím. Ručky jsou super. Gumu určitě sežeň. Je skvělá. Rád bych koupil ještě černou. Už jsem lítal po ebayi, ale zatím nic. Tah je klasický Seiko tah.. Nic o čem by mělo cenu psát domů. :)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní problém tahu je dle mého příliš masivní spona s divers extenzí. Šlo by jí sice vyměnit, ale trochu problém může být diashield a trochu jiná barva kovu než bez něj. Jinak já asi nevydržim čekat na origo gumu a objednám si wafli z Watchgecko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě právě taky zaujala varianta hnědá se zlatým, protože většinou skončím u modré,tak by to byla změna. Ty jelikož mas BB58,tak mi přijde,že mas tuto barevnou variantu vyřešenou asi nejlíp co jde,tak si udělal dobře,ze si vzal modrasky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, bandicoot napsal:

SPB jsou supr kandidát na Tropic kvůli rovné ploše mezi nožkama. Už jen kvůli tomu mě berou, protože jsem hodinky s origo Tropicem prodal a ten řemen mi prostě chybí.

 

Postnu další video. Tady právě youtuber zkoušel různé Tropicy včetně Isofrane. Dle mě ten šedý Tropic je top.

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Ace84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Ace84 napsal:

Popravdě řečeno, hodně jsem přemýšlel o hnědé variantě se zlatými ručkami. Jenže nejsou zatím na tahu respektive asi bych pak sháněl tah a proto dostaly přednost limitky.

Tzn za mě SPB149/147 a pak ostatní.

Wayo, souhlasím. Ručky jsou super. Gumu určitě sežeň. Je skvělá. Rád bych koupil ještě černou. Už jsem lítal po ebayi, ale zatím nic. Tah je klasický Seiko tah.. Nic o čem by mělo cenu psát domů. :)

 

Ahoj,

no klobou dolu. Cekal jsem az je nekdo prida. Ja uz mam v OVY taky jedny nachystane, a ano.. .. jsou to ty zlate na gume. Jsou super, byla to laska na první pohled. Jen mel kolega jeden kus a navic uz zamluveny jinym zakaznikem. Jinak paradni vkus BlackBaye bez data mam taky! Paráda, pak pridam s dovolenim foto:clap:

 

před 18 hodinami, Ace84 napsal:

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Pivas napsal:

Mě právě taky zaujala varianta hnědá se zlatým, protože většinou skončím u modré,tak by to byla změna. Ty jelikož mas BB58,tak mi přijde,že mas tuto barevnou variantu vyřešenou asi nejlíp co jde,tak si udělal dobře,ze si vzal modrasky. 

A ja mam BB zase modre:lol2:

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Ace84 napsal:

Tak to jsme to moc hezky vykombinovali. :)) Dávej pak fotky těch tvých. Ještě jsem je tady snad neviděl.

Jj, hned se Seikama. Si nemuzu dovolit, dat na Seiko vlakno jenom Tudor. By me admin smazal🤣. Jsou to BB41 blue:clap:a jsou paradni. S tema Seikama to bude vrazedne kombo! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...