Přejít na obsah

Potápky do 15.000,-


Doporučené příspěvky

Žena se rozhodla mi pořídít k 45-tinám hodinkový dárek. Zjistil jsem, že nutně potřebuji mechanické potápky 🙂. Nejsem žádný potápěč, ale občas do vody vlezu, plavání šnorchl... Cenový limit je daný, speciální požadavky žádné další. Po pročtení mnoha příspěvků na fóru jsem zúžil výběr na Seiko Padi "želvy" a Seiko Padi Monstra (kdyby byla k mání monstra 1 či 2 v oranžové, tak po nich chňapnu, ale doby kdy byly k mání za USD 300 jsou pryč...) . Předem děkuji za radu, popřípadě jiné tipy.

 

Upraveno uživatelem Benyšák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ak by mohli byt aj microbrandy, tak nieco taketo:

Zelos Horizons Diver Ocean Blue - SeriousWatches.com alebo FLAGSHIP 40 | 200m MIYOTA 9015 "Temeraire" – Axios Watches alebo 5ku este prihodit a si niekde tu: Mido M026.830.11.041.00 Ocean Star Tribute Blue Dial Watch za 839 € k prodeji od Trusted Seller na Chrono24

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Roman-ZA napsal:

Obdivuju ten přehled v microbrandech.. ;) Moc pěkný jsou za mě ty Mida, kazí to jen jedna věc a to celoleštěný pouzdro.. Vždyť to není pěkný, když ta plocha není nijak rozbita brusem.. Podobně to mám se Squale, taky skvělé potápky, ale buď jen komplet pískované pouzdro nebo leštěné.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Benyšák napsal:

V podstatě hledám alternativu k původním Seiko Monstrům (oranžádám) a tyto už nemají ten glanc...:

https://www.hodinky-koscom.cz/seiko-prospex-srpe27k1-k0046289

 

 

Ahoj, mně se tyhle Seika zrovna docela líbí, ale vím, co myslíš - ta oranžová to rozzáří a dává tomu takový ten letní šmrnc. Myslím si, že s tvým rozpočtem to vypadá pravděpodobně na nějaká Seika (moje první mechanické diversky byly právě želvy PADI - jsou skvělé, mám je už 4 roky a jsem maximálně spokojen). Nevím, zda jsi měl tu možnost a tebou zmiňovaná Seika si osahal, vyzkoušel, apod. - to myslím, že rozhodne. Foto, ať už je jakkoli povedené, realitu nenahradí... Každopádně přejí šťastnou ruku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo výběr mohu doporučit výroční novinku od Orientu (rovněž skupina/rodina Seiko) a to výroční M-Force.
Níže jejich recenze na Helveti jako hodinek měsíce listopadu 2020:

https://blog.helveti.cz/hodinky-mesice-listopadu-2020/

Dají se sehnat i výrazně levněji než je cena na Helveti.

Netradiční zajímavý design. Kvalitní zpracování. Nabízeny jsou i verze s dalšími barevnymi variantami ciferníku a kovovým řemínkem.
Mne se líbí tato recenzovaná verze/ varianta.00d2f7e4e4d28d5ca84fbedaa5d5d4a7.jpg0605d045acf21fd0694fc47a9acdb933.jpg7fd78df7c0bfa5976af06b808fa2cc8a.jpg1a6a577ed0613d89c2ba763928815db6.jpgd0b4f7844547315071d80f704bd84c1c.jpg

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Želvy jsou pro mě jasný favorit, na ruce sedí perfektně a podle mě vypadají naživo skvěle...mám PADI edici. Monstra (4.) mám s černým cifrem na gumě,... objektivně jsou asi lepší než jedničky a dvojky (3. mají myslím lepší kalibr 6R25), ale nemají takový koule, nejsou to už ty pravý monstra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa sa za tie peniaze dajú zohnať lepšie potápky ako želvy, ale chápem, že tuná majú Seiko dosť silný fanclub. Na ruke som mal viacero modelov, ale teda pre mňa žiadna bomba. Ja by som radšej zobral swiss made potápky v tejto cenovej relácii a to už spomínané Certina.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, martiste91 napsal:

Mimo výběr mohu doporučit výroční novinku od Orientu (rovněž skupina/rodina Seiko) a to výroční M-Force.
Níže jejich recenze na Helveti jako hodinek měsíce listopadu 2020:

https://blog.helveti.cz/hodinky-mesice-listopadu-2020/

Dají se sehnat i výrazně levněji než je cena na Helveti.

Netradiční zajímavý design. Kvalitní zpracování. Nabízeny jsou i verze s dalšími barevnymi variantami ciferníku a kovovým řemínkem.
Mne se líbí tato recenzovaná verze/ varianta.00d2f7e4e4d28d5ca84fbedaa5d5d4a7.jpg0605d045acf21fd0694fc47a9acdb933.jpg7fd78df7c0bfa5976af06b808fa2cc8a.jpg1a6a577ed0613d89c2ba763928815db6.jpgd0b4f7844547315071d80f704bd84c1c.jpg

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk
 

Děkuji za tip, už jsem se na ně díval. Cena je ještě v limitu. Navíc safírové sklo, ale nějak mě neberou. Asi to je provedení pouzdra. A moc černé...

 

Upraveno uživatelem Benyšák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Diablo1st napsal:

Podľa mňa sa za tie peniaze dajú zohnať lepšie potápky ako želvy, ale chápem, že tuná majú Seiko dosť silný fanclub. Na ruke som mal viacero modelov, ale teda pre mňa žiadna bomba. Ja by som radšej zobral swiss made potápky v tejto cenovej relácii a to už spomínané Certina.

Jasně, mám taky Certiny DS Action s Etou 2824, objektivně jsou lepší než želvy (ale dražší, pokud jsou nové), ale nemají naživo takový koule jako želvy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco jako želvy má třeba Bulova Oceanographer Devil Diver 666. Nevýhodou pro někoho může být velikost 44mm a teoreticky i strojek Miyota 821D, se kterým já osobně nemám problém.

BULOVA SPECIAL EDITION OCEANOGRAPHER DEVIL DIVER 98B320BULOVA OCEANOGRAPHER DEVIL DIVER 96B322BULOVA OCEANOGRAPHER DEVIL DIVER 96B321

https://www.helveti.cz/bulova-oceanographer-devil-diver-96b321

Opět platí, že mimo ČR se dají sehnat výrazně levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pořád zůstávám u varianty "New monster" nebo želvy. Oboje v provedení Padi. Poprosím u místních vážených členů o radu kde nakoupit lépe než u standardních českých prodejců.

Předem velké díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pebe dal skvělý typ, za ty srpe29 se přimlouvám i já. Chce to vidět na živo, jsou vážně podmanivé. Za chvilku na ně přijde řada i u mě.

 

Fo z instagramu od uživatele: thatwatchaddict

Nechal jsem to schválně i na screenu

Screenshot_20210102-215247_Instagram.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...