Přejít na obsah

New Panerai 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

Taky jsem už mockrát slyšel, jak zrovna železo je (asi hned po vodě, vzduchu a soli) asi nejrecyklovanější materiál na světě - a jak se dodnes dělají regulérní “nájezdy” na prvo a druhoválečné lodní vraky kolem celé Asie, protože ocel v nich ještě není kontaminovaná radioaktivními izotopy “nového věku”, čímž je (po přetavení v nové vsázce) vhodnější pro laboratorní vybavení a spoustu speciálních aplikací kde vlastní radiace vadí. Takže tipuju že marketingové superlativy o recyklaci materiálu pouzder + ciferníků míří spíš na novodobé Gretény, co se při své nevzdělanosti děsí i podzimu a opadávajícího listí. 

Mnohem zajímavějši mi přijde specifikace materiálů pro loňské tříručky Luminor Marina DMLS 1662 a letošní Flájbeky 1297, kde je pozdro vyrobené regulérním 3D tiskem ze sintrovaného titanu - a luneta (neuralgické místo všech lovců mikroškrábanců a záseků) naopak z Carbotechu :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Paneraiů toho designově moc vymyslet nemůžou, ale i tak za mě dobrý. Z klasik se mi líbí modrý Suby a co se mi teda hodně líbí je, jak vyřešili perpetualy- jednoduše a decentně. Heleďte a co si mám vlastně pod recyklovanou ocelí ve skutečnosti představit, nějak se mi to nechce hledat

A něco dalšího

Panerai-elab-id-hero.jpg?ixlib=rails-1.1

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow - ta luneta "Yachtů" je na jednu stranu obšleh jak sviňa (bude i platinový lapač škrábanců ve výplni?), ale na druhou nemůžu říct že se mi nelíbí.
Doba si holt žádá modernizaci a takhle ty pam-suby vypadají mnohem dospěleji než s klasickým "dortíkem", na ten jsem si nikdy pořádně nezvyknul.

@pciza 984 MikeHorn mají plnotučných 47mm, akorát už nestojí jeden ale hned dva nesmysly... -_-

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to o tom není. Má v nabídce oba typy modelů. Jenže podle mě ta základna potenciální kupujících řekněme "pravých" topolů Panerai je nějaká skupina. Problém je v tom, že tyto modely si koupí jen určitá skupina fandů a tím končí. Samozřejmě reagují na to získat mladší a dámskou klientelu, tak aby přilákali nové zákazníky. Co je mi sympatické, že začali dělat modely 38mm a 42 mm, co se mi nelíbí je ta malá vodotěsnost, že jsou to fashion hodinky. Na druhou stranu. Myslím, že to někdo psal v Rolex vláknu, že dříve ty Rolexky, Paneraiky a samozřejmě Moonwatche sloužily k nějakému účelu. Od toho se pak odvinula jejich legenda, ať už někdo spářá po horách, prochází se po Měsíci nebo se potápí s torpédem. Dnes nový zákazník, který si koupí Submarinery nebo Explorery, tak si s nima určitě nepůjde dělat extrémní sporty. Ale naprosto souhlasím, ta vodotěsnost by tam mělo být, aby se uchovalo nějaké dědictví tohoto brandu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zas jeden objevil ameriku a vyblil k tomu metrový článek, jako by to snad u konkurence bylo jinak a každé jedny "inhouse" hodinky jim jeden děda s popelníkama na nose strouhal a skládal v jedné místnosti. :wheelchair:

Označit osvědčenou generickou kombinaci ETA 2892A2+Dubois Dépraz jako "Pxxxx" (což bylo doteď vyhrazeno inhouse kalibrům, zatímco na zbytek se používalo OPxxxx) je tak trochu prasárna, ale svým způsobem je jenom na firmě jak si položky ve svém kusovníku náhradních dílů označí a kolik hejlů jim za ten "luxusní kabátek" zaplatí... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, u tech in-group (Richemont) strojku ok, ale u ETA+DD je to normalni podfuk. A jeste to strci do zlatyho futralu...

Tyhle kiksy a kecama prifouknutej marketing mi osobne vadi. Historii maji cool i bez natirani na ruzovo, tak moc nechapu tu snahu o prikraslovani.

Na druhou stranu se mi i presto Panerai libi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...