Jump to content

PRIM DIPLOMAT 2023 LE


Recommended Posts

Abych teda jen neblil špínu na Elton - design Diplomatů se mi vždycky líbil a mít je třeba v 36-38mm mi přijde dobrý a klidně bych je zvažoval. Tyhle jsou divně přerostlý a bronz na oblekových hodinkách mi nedává smysl. Cenu raději nekomentuju.

Link to comment
Share on other sites

Ač mám problém vidět na datumovku,tak prostě klasické Prim Diplomat s datumovkou a v oceli nemá chybu.Prostě se mi tento kousek vůbec nelíbí a je to takové nemastné neslané.

Link to comment
Share on other sites

No musím připustit, že design Diplomatů je obecně fajn, miluji bronz a na té vroubkované lunetě bude parádně chytat patinu a mám rád čistý číselník bez data, čitelnost zlatých ruček proti černému číselníku bude prvotřídní a konečně není použita PVD na korunku. Takže všechno teoreticky dobré.

Prakticky ale taky nechápu proč je pouzdro s manuálním strojkem u bronzovek o 2mm vyšší proti automatu v oceli. Korunka je pro hodinky s manuálem dost malá - designově je to v pořádku, prakticky to nebude příjemné. Alespoň ty indexy 12/6 mohly zůstat zlacené a krásně vystupovat z černého číselníku a zpříjemnit tak rychlou orientaci při letmém pohledu. Hlavně mně bronz, ač ho mám rád nepasuje k hodinkám typu Diplomat, ale když si Elton určil novou obchodní politiku sekat výroční modely, tak se ještě dočkáme asi větších šíleností. 

Je mně tento počin sympatičtější než třeba "Hrdost", ale tato cesta speciálních limitek a výročních limitek, je dle mého cesta do pekel - kéž by tu energii vrhli do vývoje komplet nové řady z edice Manufacture, která by neparatizovala na minulých modelech a posunula Elton někam dál.

V rámci Czechoslovak Group se asi dá udat všechno a udělat i z úplné hovadiny během chvíle vyprodané "žhavé" zboží, jen mám obavu, že se tím úplně vytrácí kontakt s trhem, reálná zpětná vazba a potřeba dělat produkt odpovídající cenovým představám.

Link to comment
Share on other sites

Tentokrát se mi Diplomaty jako bronzová limitka líbí. Velikost i design pro mě perfektní. Líbí se mi černý ciferník a právě ty černé indexy jsou skvělé. Kdybych chtěl od současného Eltonu nějaké “oblekovky”, byly by to tyto (-:

Link to comment
Share on other sites

před 3 hodinami, ragu napsal:

c3377e77db63ddbefc8630ad4a5f7d9b.jpg

Trefné. Neměla tam být koza? Jakože: Koza dojí krev.

Jinak bronzové oblekovky budou pecka na léto k bílé košili. :D

Edited by Jeronimo
Link to comment
Share on other sites

před 1 minutou, Jeronimo napsal:

Trefné. Neměla tam být koza? Jakože: Koza dojí krev.

Jinak bronzové oblekovky budou pecka na léto k bílé košili. 

Proč ne. Nenosí se jen bílé košile. Já k obleku nosím i 2 cm vysoké divery (-: 

 

Link to comment
Share on other sites

před 2 minutami, Piplík napsal:

Proč ne. Nenosí se jen bílé košile. Já k obleku nosím i 2 cm vysoké divery (-: 

Ale jo. Ať si nosí kdo chce co chce. Důležité, že z toho má člověk radost. 

Já jen, že je to nějak mimo původní poslání tohoto modelu. Asi bych se s bronzem vyblbnul u jiných Primek než u Diplomatů. Můj problém, jsem jen konzerva :D

Link to comment
Share on other sites

..... Jen mě ještě napadlo, že bude asi prakticky nemožné ideálně sundat patinu z této jemně vroubkované lunety a dát hodinky do původního stavu. Chtěl bych vidět hodinky s patinou. Produktové mrtvé fotky nových hodinek a realita bude rozdíl. Diplomatů s olezeným pouzdrem mám plný šuplík a neumím si představit, že bych to dal na ruku. Fakt ne. Jinak proti bronzu nic nemám. 

Edited by Jeronimo
Link to comment
Share on other sites

Mě tedy smysl nedávají.

Jejich novodobé nerezové Diplomaty (hlavně ta menší velikost) jsou za mě perfektní. Překonaly díky zpracování ty původní, když jsem je viděl naživo ... kdyby cena byla poloviční (tedy řádově jako alfa kalibr Nomosy), koupil bych  si je.

Tyhle jsou velké (OK, někdo má větší ruce než já) a bronz se mi na takové hodinky nehodí. Bronzové Orlíky, Sporty ... pecka. Ale Diplomaty ne. Třeba malé full-goldy by byly hezké. Ale to už je fantas.

Nelíbí se mi vůbec ten cifr. Ty paprsky na původních Diplomatech jsou velmi kontrastní a pěkně rozbíjí ciferník. Plus je tam datumovka, 17 jewels ... Tady jsou paprsky takové utlumené, indexy úplně neviditelné (tomu vážně nerozumím) a pravá půlka cifru prázdná. A na větším cifru je pak o to více prázdno. 

Abych i pochválil, že je spona bronzová mě potěšilo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Elton je zkrátka první a jediná fabrika na světě, která původní vysoce společenské hodinky (klidně black tie dress code) vystřelila v bronzu. Nechci to příliš komentovat.

Link to comment
Share on other sites

veľa vecí tu už bolo spomenutých a súhlasím s nimi. Ak vynechám nevhodne zvolený materiál púzdra, nepomerne malú korunku k jeho rozmerom a absenciu dátumu na ciferníku, najhoršie sú asi tie šrúbky z Potápok na dýnku, to sa vyslovene k tomuto modelu nehodí. Keby tie šrúbky boli aspoň zarovnané :sad01_anim: Čo mi však ešte udrelo do očí sú tie tzv. paprsky, ktoré sa z ciferníka prepísali na strojček, ale jeden sa akoby stratil a nedostal až na jeho okraj. Je to ten, ktorý by mal ísť cez piktogram na mostíku zotrvačky. Žiaľ, viditeľne tam chýba. Piktogram by nemusel byť preťatý, stačilo, ak by šiel pred a za ním. Ako sa vraví, Boh je ukrytý v detailoch a pri hodinkách to platí obzvlášť...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...