Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Romane jak dopadla husa, nebyla moc vysušená, když popraskala kůže?

 

Byla vynikající.

Z křídel, krku, žaludku a srdíčka jsem udělal kaldoun, zadělávanou polívku, uvařil jsem vývar, slil a obral maso. Na trošce sádla z pečení jsem orestoval zeleninu, zasypal moukou, zalil vývarem a povařil. Dochutil pepřem a muškátovým oříškem. když trochu vystydla, sebral jsem to sádlo z vrchu. byla mastná až běda.

 

Na husu jsem aplikoval postup Condrada s pečenou kachnou. Čtyřkilovou jihočeskou husu jsem dělal přikrytou asi 7 hodin horkovzdušnou troubou na 100 stupňů. Důležité bylo, že jsem ji nechal potom v pekáči odpočnout asi hodinu ve vychládájící troubě. Po otevření poklopu se vyvalila pára a maso bylo úžasně šťavnaté. Enem jsme neměli maso na kostech. Skelet jsem vytáhl rukou z pekáče a maso odpadalo.

Tchýně s tchánem přinesli kyselé i sladké zelí a bramborové špalíčky.

 

Víno byla mülerka a portugal martinské od Tetoura

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla vynikající.

Z křídel, krku, žaludku a srdíčka jsem udělal kaldoun, zadělávanou polívku, uvařil jsem vývar, slil a obral maso. Na trošce sádla z pečení jsem orestoval zeleninu, zasypal moukou, zalil vývarem a povařil. Dochutil pepřem a muškátovým oříškem. když trochu vystydla, sebral jsem to sádlo z vrchu. byla mastná až běda.

 

Na husu jsem aplikoval postup Condrada s pečenou kachnou. Čtyřkilovou jihočeskou husu jsem dělal přikrytou asi 7 hodin horkovzdušnou troubou na 100 stupňů. Důležité bylo, že jsem ji nechal potom v pekáči odpočnout asi hodinu ve vychládájící troubě. Po otevření poklopu se vyvalila pára a maso bylo úžasně šťavnaté. Enem jsme neměli maso na kostech. Skelet jsem vytáhl rukou z pekáče a maso odpadalo.

Tchýně s tchánem přinesli kyselé i sladké zelí a bramborové špalíčky.

 

Víno byla mülerka a portugal martinské od Tetoura

 

Já měl takovou pomazánku z řepy. Byla dobrá.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

ja mel spagety se slavkama na vine, dobry :) k tomu Gavi, jsem nacpany na dva dny a mam 20 dkg nadvahu ...

 

Hele, tak si vyndej z kapsy mobil a šrajtofli, když lezeš na váhu ... A už seš zase v limitu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem dneska vyzkoušel recept z pořadu V kuchyni s Italem a bylo to fakt bomba.

 

Dršťky po toskánsku v mé úpravě

 

Kup předvařené proprané dršťky(já měl nějaký zmrzlý z Globusu), řapíkatý celer, mrkev, cibuli, máslo, olivový olej, plechovku loupaných rajčat, parmezán, sůl, pepř, chilli paprika a já tam ještě picnul nějaký bio koření z Taliánska (základ rajčata, česnek, rozmarýn atd.)

 

V kastrolu jsem na oliváči a másle orestoval mrkef, cibuli nadrobno a centimetrový špalíčky řapíkatého celeru. Přihodil jsem dršťky a restoval dál, zasypal přiměřeně tím kořením a fláknul do toho pixslu oloupaných rajčat. Dolil vřelou vodou, aby to celé bylo potopené, ale nebyla z toho polívka. Na mírným plameni jsem to hodinu vařil, nakonec osolil, opepřil, sundal pokličku a redukoval vývar. Když byly dršťky měkké, ale ne na bláto, nalil jsem to do talíře, zasypal mocně parmezánem, posypal nasekanou chilli paprikou (já měl habanero), zakrojil tmavej chleba a nabral.... V hubě mě explodovalo peklo i ráj současně. Hrozně dobrý.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sa da seriozne zjest?

pre kolko osob?

mna zabija len ten pohlad :) tolko kalorii som snad ani pohromade este nevidel

v kombinacii so starbucksom v pozadi je to teda slusny zabijak :)

 

Měl jsem přes den práci, tak jsem se k pečení dostal až večer. Výsledek:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...