Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

nduja ... co to je? Respektive z ceho?

 

Jemně našmelcované tučné vepřové (odřezky z přípravy šunky, plec, krkovice), sůl, kvantum sladké a ultrapálivé kalabrijské papriky. Je to v tlustým střevu. Mouchy na to nejdou, bo jim paprika upálí sosáky. Požívá se buď přímo na chleba nebo jako základ na omáčku na těstoviny. Stačí plná polévková lžíce pro dvě osoby... :blowup:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dámy a pánové, nejedete někdo náhodou do Kalábrie? Došla poslední nduja, nevím co budu do pozdního jara dělat. :(

 

To chápu. Mně poslední kousek dovezenej z Tropei letos v dubnu došel před třemi měsíci... :(

 

V tom případě ale doporučuju u Itala ověřit, jestli je ochotnej to poslat k nám. My jsme takto s kamarádem kontaktovali asi 3 italský eshopy a přes info na stránkách, že zasílají "worldwide", nechtěli do Čech poslat nic. Dokonce selhal i kontakt (osobní) na sympatickou slečnu z Paoly, majitelku krámku s regionalle, která sice nejdřív napsala, že OK, ale poštovné za 8 kg balík (chtěli jsme i jiný věci jako sopressatu, fileiu atd. ) bude 65 euro. A když jsme se s tím smířili, tak přestala komunikovat.

 

Maj to ve sklenici ve Wine and Food Marketu v Praze.

 

Nebrat. Chuťově se to ani zdaleka neblíží klasické variantě. Ze zoufalství ověřeno. :D Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě ale doporučuju u Itala ověřit, jestli je ochotnej to poslat k nám.

 

A je to jasné: zasílání do Evropy reprezentuje úplně všechny italské provincie, dokonce i ostrovy. :wacko: Tak nduja bude až někdy v květnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to jasné: zasílání do Evropy reprezentuje úplně všechny italské provincie, dokonce i ostrovy. :wacko: Tak nduja bude až někdy v květnu...

 

Zkus se zeptat ve Valdštejnský v tom krámku naproti parku, jestli nemaj, nebo nebyli schopný to dovýzt.

Má to ten samej týpek co to řeznictví na rohu.

 

Eventuelně ti můžu ušetřit cestu a zeptat se až půjdu z práce, jelikož to mám vedle baráku Posted Image

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se zeptat ve Valdštejnský v tom krámku naproti parku, jestli nemaj, nebo nebyli schopný to dovýzt.

Má to ten samej týpek co to řeznictví na rohu.

 

Eventuelně ti můžu ušetřit cestu a zeptat se až půjdu z práce, jelikož to mám vedle baráku Posted Image

 

Tak ve Valdštejnský nduju nemaj (neznaj).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ve Valdštejnský nduju nemaj (neznaj).

 

Nduju nemaj a neznaj v podstatě nikde... To se na mě snažil dělat frajera nějakej týpek od Sváčka a nutil mně blbosti, který jsem nechtěl, že jako všechno zná a ví a má. Tak jsem řekl: dobrá, přineste mně pěknou, půlkilovou nduju. Nevěděl o čem mluvím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nduju nemaj a neznaj v podstatě nikde... To se na mě snažil dělat frajera nějakej týpek od Sváčka a nutil mně blbosti, který jsem nechtěl, že jako všechno zná a ví a má. Tak jsem řekl: dobrá, přineste mně pěknou, půlkilovou nduju. Nevěděl o čem mluvím.

 

No vidiš, já měl problém to i vyslovit a paní se mi dokonce dvakrát omluvila, že to opravdu nezná.

 

Já sice ty pálivý věci nemůžu, ale stejně mě to zajímá. Jak je to upravený? To je sušený, vařený...nebo jaký? Jaká je trvanlivost? Je tam i nějaký jiný koření než paprika?

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidiš, já měl problém to i vyslovit a paní se mi dokonce dvakrát omluvila, že to opravdu nezná.

 

Já sice ty pálivý věci nemůžu, ale stejně mě to zajímá. Jak je to upravený? To je sušený, vařený...nebo jaký? Jaká je trvanlivost? Je tam i nějaký jiný koření než paprika?

 

Pokud si dobře pamatuju, tak zjednodušeně jde o směs masa z vepřový hlavy (mimo masa z líček - ty se používají na jiný, specifický jídlo) a krku, pečených kalábrijskejch papriček (obrovskýho množství), sádla, červenýho vína, česneku a koření. Ten divnej název tuším pochází překvapivě z francouzštiny, páč jde údajně o levnější verzi Andouille... Ale ta spojitost je podle mě chuťově velmi okrajová.

 

Edit: už jsem našel to jiný jídlo, na který se používají líčka: guanciale.

Edit 2: Tady je odkaz na Wiki.

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní kulinářský počin. Není to žádná vyšší kuchařina, ale chci vyzdvihnout hlavně dvě věci. Zaprvé, bramborové noky nevařit, ale restovat! Zadruhé, běžná kuřecí prsa jsou na dvě věci, nicméně vykoštěná stehna jsou celkem dost slušná!

 

post-922-056982800 1291319007.jpg

  • Dát hlas 1
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...