Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, M.K. napsal:

@mAra_ Poměr "doba jebání / výsledek" je diskutabilní, ale vypadá to žratelně 👍

My jsme konfitovali pekingskou kačenu přes noc v pomalým hrnci, k tomu skořicový zelí a domácí knedle (foto před přelitím výpekem).

Skořici do zelí dávám taky, zkus tam na záavěr jebnout domácí povidla, to je další level

 

před 19 hodinami, mAra_ napsal:

PXL_20240204_123948793.jpg

@mAra_ Máš tam blbě ty dírky, proto Ti to trvalo tak dlouho🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do propršené neděle česká klasika. Pečené kuře, br.kaše, máslový hrášek a majda-výpekovka.

Kuře (kukuřičné) přes noc v brajnu, aka solném nálevu s bylinkami a citrusy. Pečené 90min. na 200st. na mřížce. Nejdřív prsa dolu, v půlce otočka. Během toho lehce potřeno rostl.olejem.
That’s it, nebe v hubě. 

IMG_0234.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hodin v troubě a jo, je to mlíko, bylo v nějakým receptu a přijde mi, že to bylo fakt dobrý, jak psali, nicméně, po 13h v trobě je kačena dycky dobrá, akorát teda pro 4 to bylo dost hraniční
f441501d823a179cb344d90e0d8dd42b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, vytáhnul sem z mrazáku na neděli 2 kolena, před lety sem viděl na https://www.instagram.com/bucheckbrno/ trhaný koleno v bulce se zakysankou s křenem a rukolou a nemůžu to najít, nějaký doporučení? Uvařit koleno v papiňáku a pak ještě píct nebo jak? @Roman I. @Maxel @krutor a další? díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Moty Já koleno (kupuju už uzená) vždy i vařím (tak hodinku , hodinku a půl, spolu s bylinkami= tymián a rozmarýn) a pak ho s černým pivem, pepřem a medem, prošpikované česnekem ještě dvě hodiny pomalu peču... A pak s ním jde dělat cokoliv... I trhat. A hlavně sežrat...

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na tohle nejraději recepty z grillu, zvlášť jestli to chceš do burgeru. V ČR dělá relativně zajímavý věci pipmaster. Koleno jde jak povařit, nebo začít se syrovým masem, jen budeš muset v troubě dělat dýl...

Případně se mi líbí ještě tento recept od Ramseyho, ale ještě jsem ho nezkoušel, zatím jen klasika med, pivo, cibule, česnek..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Moty napsal:

Hoši, vytáhnul sem z mrazáku na neděli 2 kolena, před lety sem viděl na https://www.instagram.com/bucheckbrno/ trhaný koleno v bulce se zakysankou s křenem a rukolou a nemůžu to najít, nějaký doporučení? Uvařit koleno v papiňáku a pak ještě píct nebo jak? @Roman I. @Maxel @krutor a další? díkes

Já bych ho povařil do poloměkkého stavu , udělal si bokem marinádu chilli, med nebo cukr, zázvor, česnek, sojovka a dopekl ho v troubě. Největší kumšt je křupavá kurka. Někdy se povede, ale většinou je to taková ta vysušená zvějkačka. Proto na dopíkání prdím a jednou za rok uvařím koleno jako ovar a sním ho s křenem, okurkou a chlebem.  Teda půlku kolena. V řeznictví mi ho seknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj borci. @Moty Koleno neni úplně moje gusto, dělal jsem ho tak 2-3x. Ale šel bych na to cca jako @Roman I. = nejdřív povařit do poloměkka. Akorát  možná něco na způsob asijskýho bůčku, tj. sojovka (std, sladká), ústřicová, hoisin, zázvor, česnek, jarní cibule, apod. zalít vodou a v tom vařit. 
Pak bych to prdnul do trouby na dvě kila, na barvu a křupavou kůži. Potíral bych hoisinem s chilli, česnekem, kapkou medu a sezamového oleje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jdu pozde... 😀 Ja posledni dobu delam kolenou hlavne sous vide a dopekam v troube. Kdybych delal trhane, hodim to do litinoveho hrnce a pecu v troube. Ale nedelal jsem jeste, trham hlavne krkovicku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nakonec jsem to vařil 2x v hrnci tak 1,5h,s divokým kořením, pak sem to nechal přes noc v hrnci, dopo jsme to zas ohřál, abych to vytáhnul z toho silnýho rosolu (vývar jak noha od kulečníku:-)) Udělal sem mazání z medu, černýho piva a uzený a maďarský papriky a dal sem to na 120 do trouby, po cca 1,5-2hod sem to odklopil a zvýšil teplotu na 180, pak už sme to jen vytáhnul, dal bokem kuži a natrhal s přidáním šťávy, foto není načančaný, ale bylo to žraso, jak je vidět použil jsem pitu z Lidlu, polníček a zakysanou z křenem
990006b8e8e87ec4cbc783d0951d51bf.jpg

Upraveno uživatelem Moty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...