Přejít na obsah

Pro tatu do 10 tisíc


Doporučené příspěvky

Potřeboval bych nějaké hodinky pro tatu v cenové relaci do 10 tisíc k narozeninám. 

Tatovi je už přes 60, má horší zrak, takže na tutti to chce něco velmi dobře čitelného. Původně jsem si myslel, že mu vezmu klasiku v podobě Orient Kamasu, ale nejsem si jistý, jestli by jej bavilo nastavovat pořád čas v kombinaci s hůře manipulovatelnou korunkou se závitem... 

A tak mě napadlo, že mu seženu něco solárního, ale tady se přiznám mám prozatím rezervy, protože se v těchto vodách moc nepohybuju. 

Velikost ideálně 42 mm nebo kolem tohoto rozměru (zase kvůli čitelnosti) a určitě na tahu. 

Co byste prosím doporučili? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Harwey napsal:

Díky, většina je přes rozpočet a ty velké číslice jsou velké až moc mi přijde. Chtěli by to něco mezi. Ještě zkusím pohledat nějaké pilotky třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pavel87Jestli chce tatík vyloženě velké číslice a otravovalo by ho štelování času pokaždé když se zastaví, byl by za mě solár+rádio s co nejjednodušším cifrem ideální volba, bez ohledu na cenu - škoda že s uvedeným limitem už asi nehrozí BigDate, což už po padesátce taky pomalu začínám oceňovat. Velikostí číslic vyfocených na produktovce se fakt netrap - v reálu na solidních pilotkách nejsou o nic menší (akorát průměr toho budíku bývá výrazně větší) a ber to tak že příštích 10-20 let je bude nosit starší člověk, kterému se zrak bude spíš zhoršovat. 

PS: Koukám že u hodinek na tom odkazu asi někdo v Helveti neměl svůj den - sice hned ty první jsou solární, lehoučké a s rozumným průměrem, ale vyhodilo mi je to i v kategorii rádiem řízených. Jinak kromě Japonců svého času dělával opravdu zajímavé solární/rádiem řízené kousky (ale tuším že taky ve spolupráci s Citizenem) třeba Junghans - sám jsem třeba kdysi pro tatíka k šedesátinám zvažoval tuhle keramickou lahůdku, ale přiznám se že lakota tehdy zvítězila.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eco-drivy od Citizenu bych taky doporucil. Koupili jsme jeden model tchanovi (72 let) a je spokojeny. Ne nutne musi byt radiem rizene, ty jejich strojky jsou celkem presne.

Tady je razeni v Helveti od nejlevnejsich, urcite neco vyberes: https://www.helveti.cz/panske-hodinky-citizen/?f[p][62][0]=180&f[p][65][0]=201

image.png.2b818091f75b0fd0712deef2c68adbfa.png

image.png.fb29f158f234d62154a867956e74c05c.png

 

a mraky dalsich...

image.png.c4d4c340b26d570bee863f40a7f2a8d0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jestli by byly dobré zrovna “potápkové puntíky” a fancy barvičky, jestli jsou v checklistu “velká čísla pro staršího pána” ;)

Každopádně v té poptávce dost schází zásadni informace o tom co je obdarovávaný zač - tj. jestli je bude nosit spíš k manuální práci, do kanclu a nebo jestli je spíš sportovní typ (což se s věkem nevylučuje) B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tr0t3l napsal:

Napadlo mi toto https://www.timestore.cz/bm8560-88e

Alebo tieto Seiko, ale tie už asi iba zo zahraničia, sú vypredané https://www.helveti.cz/seiko-sne471p1

Ešte by som rád doplnil tieto Tissoty https://www.helveti.cz/tissot-gent-xl-classic-t1164101105700

Je to quartz, ale je tam strojček ETA F06.115 s výdržou baterky 6 až 8 rokov.

p21846-t116-410-11-057-00-a57e426b9d9735

Upraveno uživatelem tr0t3l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alpiny i Tisotky super volba! Ty Alpiny jsem měl v černo oranžové a byly fakt super! Maj krásný modrý antireflex, jsou nízký, velkej čitelnej cifr a pěkně se nosily. Prodával jsem je asi za 7 - 8k v komplet balení v pěkným stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super chlapi :) Ještě to nechám uležet chviličku. Nechal jsem si doma jedny Orientky Defendery a jak jsem včera dojel domů, tak mi hned taťka hlásil, že se mi zastavili. Tzn. všiml si toho a už kolikrát říkal, že jsou pěkný. Z toho usuzuju, že ty Kamasu by pro nej nakonec nebyly až takovou špatnou volbou. Myslím, že do 10 tisíc v automatu super ne? Vím, že i potapky se mu líbí ;) 

 

Citizen je taky super volba, ale teď mi v hlavě leží varianta zmíněná výše. Vytvořil by si k těm hodinkám vztah a tedy by je spis nosil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Chronopetr napsal:

No a co to skloubit v Orient Solar Chronograf? Bezúdržbový solar pohon, potápky typu Kamasu, subcifry (o jeden víc než Defendery ;-)), ale čitelnost za mě naprosto skvělá...

Screenshot_20240727_131657_Samsung Internet.jpg

No jo ;) trosku delší ručky a byly by dokonalé. Hergot ale jsou super. Je teď na timestore nějaký slevovy kód? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pavel87 napsal:

No jo ;) trosku delší ručky a byly by dokonalé. Hergot ale jsou super. Je teď na timestore nějaký slevovy kód? 

ELI10 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...