Přejít na obsah

Dotaz na IT specialisty a všechny, kteří vládnou PC


Doporučené příspěvky

Odesláno

Čtu to až teď. O tomhle problému jsem se kdysi dozvěděl, když jsem taky řešil zapojení více disků (M2 v kombinaci se SATA) a to v návodu k desce. Sorry, bych Tě jinak nasměroval. Jsem tenkrát myslel, že mám nějakou rozbitou desku 🙂

Odesláno

Já jsem v první fázi myslel, že je vadný kabel.

Ale pořád si říkám, že stačilo jen si vybrat jiný slot a nikdy bych se o tom nedozvěděl, protože by to jelo. 

Každopádně už to šlape a dnes se mi i podařila aktualizace na win 11. 

Odesláno

Jen pro info - je to způsobeno sdílením pipeline ("cesty") s řadičem SATA disků. Primární M2 slot je vždy samostatný, ostatní mohou být sdílené. Je to vždy uvedeno v manuálu k desce, bývá tam taková malá tabulka, kde je znázorněno jak jsou ty sloty propojené.

Novější a dražší desky už mívají více M2 slotů nesdílených..

Odesláno

Ještě bych měl dotaz k DaVinci Resolve. Program je to úžasný, ale není možné nějak změnit černé rozhraní na světlé? Černé písmo na černém pozadí se fakt blbě čte.

Odesláno (upraveno)

Prosím o radu. Mám doma tiskárnu HP zapojenou přes domácí wifi. Z laptopu na ní tisknu bez problémů, 

ale iP 11 mi stále hlásí, že žádná tiskárna Air Print není k dispozici. Prostě ji nevidí. Dřív to fungovalo. Vyzkoušel jsem

všechno možné, bez výsledku. Kde dělám chybu? Dá se tisknout z Iphone jinak než přes Air Print?

Díky za pomoc.

Upraveno uživatelem Klokan
Odesláno
před 2 hodinami, Klokan napsal:

Prosím o radu. Mám doma tiskárnu HP zapojenou přes domácí wifi. Z laptopu na ní tisknu bez problémů, 

ale iP 11 mi stále hlásí, že žádná tiskárna Air Print není k dispozici. Prostě ji nevidí. Dřív to fungovalo. Vyzkoušel jsem

všechno možné, bez výsledku. Kde dělám chybu? Dá se tisknout z Iphone jinak než přes Air Print?

Díky za pomoc.

Používal jsem https://apps.apple.com/cz/app/hp-smart/id469284907?l=cs 

Odesláno

Díky za reakce.

Možnost zadat tiskárnu ručně jsem nenašel. Tiskárna je připojená na wifi síť, z PC mohu tisknout.

Stáhnul jsem HP Smart z Apple Storu, ale apka tiskárnu taky nevidí, i když wifi síť ano. Všechno co chtějí splňuju, vypadá to, že tiskárna apku nepodporuje. 

Ale dřív to fungovalo 

image.thumb.png.32399a3cab312decbda575b4b11c9a91.png

 

Odesláno

Určitě jsou na stejné wifi. Pořád mi to nutí Airprint, nevím jak se toho zbavit. Prošel jsem nastavení a nikde jsem nenašel možnost airprint vypnout. 

Odesláno

Když pominu že HP by si dnes koupil leda masochista, mrkni jestli Ti mezi různými updaty předplatného nevypli Airprint…

A jinak odpověď spíš než na hodinkovém fóru hledej logicky třeba zde.

Odesláno

Chtělo by to zjistit IP adresu tiskárny - v menu na tiskárně bude třeba nalézt nějakou informaci o přidělené IP adrese (buď tam bude přímo napsaná, nebo tam bude možnost vytisknout informace o nastavní sítě a tam by to mohlo být napsané). Pravděpodobně bude mít tvar 192.168.xxx.xxx či 10.0.0.x nebo tak něco.

Potom bych zkusil na iphonu dát danou IP adresu do vyhledávače, stejně jako kdyby tam psal adresu třeba na seznam.cz Tzn. ne do hledání, ale přímo do adresního řádku. Výsledkem by mělo být zobrazení webového rozhraní tiskárny, kde bych hledal nastavení airprint (pravděpodobně v sekci síť/network) a zkontroloval, že je opravdu zapnuto (pro jistotu vypnout a znovu zapnoout).

Pro sichr bych potom i tlačítkem restartoval tiskárnu, počkat na její připojení k wifi (testni přes notebook) a zkus znova.

Ještě mě napadá, jestli bys nescreenoval tu obrazovku telefonu, když dáš sdílet a vybereš tisk - v položce tiskárna to píše, že to žádnou nenašlo?

Odesláno

Díky všem za pomoc. Dneska se stavil kamarád z oboru, přeinstaloval co se dalo a tiskárna fachčí jak má. Neptejte se mě jak to udělal. Sice se snažil mi to vysvětlit, ale po dvou větách jsem už nevěděl o čem mluví ... 

  • po 3 týdnech...
Odesláno

Čo potrebujem k tomu, aby som mohol pripojiť Synology router na mobilnú sieť? V nastavení sieti som si tam všimol možnosť pripojiť na 3G/4G sieť, ale je to v konfigurácii ethernetového portu, tak to asi musí byť nejaký modem s výstupom na LAN, chápem správne?

V živote som to nerobil, takže netuším, čo presne k tomu potrebujem kúpiť, za každé nakopnutie dík...

Odesláno (upraveno)

@wawrik Nepíšeš co je to za router - pokud nemá něco jako slot na LTE kartu (může být i virtuální) a nebo podporu pro nějaký USB dongle, tak na označeném WAN portu nejspíš očekává vhodný modem. Tipuju že zmiňované předvolby se týkají jen situací kdy bys nechtěl spojení "vytáčet" samotným modemem (obvyklý přístup), ale příslušným AT protokolem bez překladu adres při připojováni komunikovat s operátorem rovnou přes router (viz APN - přístupové parametry připojení k síti které máš operátorem přednastavené i v mobilu a většinou se do nich nesahá). No a jestli teprve zjišťuješ co dokoupit a netušíš/neřešís co Ti router v síti vlastně dělá (konzoloví experti co vyžadují kontrolou nad každým paketem ať prosím nečtou dál), tak většina operátory prodávaných 3G/LTE/5G modemů s Ethernetem už dnes v sobě má router + WiFi AP integrovaný, takže funkci stávajícího domácího routeru dovedou kompletně převzít a "Běžný František Uživatel" nemusí krmit 2 krabičky.

Upraveno uživatelem Radek124
Odesláno

@Radek124 Dík. 

Router bude Synology RT6600 (nemá slot), lebo sa dá slušne adminovať aj takým jelitom ako ja, a asi bude treba riešiť nejaký mesh alebo tak něco... Preto chcem niečo bez wifi, stačil by mi čisto iba modem s výstupom na ethernet. Asi. A adminovanie siete budem robiť v známom prostredí Synology

Pripojenie by asi bolo 5G od Hofferu. Takže asi hľadám niečo ako toto, len pre 5G, chápem správne? Títo rakúski lowcost mobilní provajderi všetci používajú siete A1; sú nejaké nevyhnutné normy alebo štandardy, ktoré to má mať, aby to všetko fungovalo?

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...