Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

Já teprve uvidím, jak budu s tím tahem nakonec spokojený. Včera jsem dostal SMS od AD, že jim přišel ten půldílek. Bohužel jsem teď až do pondělka na služebce, tak tam budu moct zajít až příští úterý. Pak poreferuji.

 

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, su vyborne, jedny z mala hodiniek na ktorych som nenasiel chybu a nic by som nezmenil (okrem tahu) :) fakt skoda ze je ten tah prilis siroky (polka spony 23 a druha polka 24mm!!), oproti fortiskam (luneta 44, tah 20) posobia ako minimalne rovnako velke hodinky... tak ak ma niekto mensiu ruku a mysli si, ze 41 su male hodinky, tak pozor na to! odporucam minimalne vyskusat 39 ! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... tak ak ma niekto mensiu ruku a mysli si, ze 41 su male hodinky, tak pozor na to! odporucam minimalne vyskusat 39 ! ;)

Na fórech si dost ty 39 pochvalujou,lepší pohodlíčko než 41,ale jsou  problémy:

1) většinou maj pisatelé párátka do 17 cm,mně se to moje taky párátko ale blíží k 18,5cm

2) 39mm většinou nikde nemaj,tak zkoušky leda někde v Německu

3) likvidita s otazníkem,většinou každej megalomansky blbne se 41.

41 jsem měl na ruce o.k.,ale to byly PO Big taky,ale jen první měsíc.Pak jsem prozřel,ale 39 to už teda nevim,nic tak prťavýho jsem ještě neměl.

Watchuseek :sledujte dýlku nožiček jsou to 39 mm.

Tak jsem dal 39 na telefonu a je to na mojí ruku blbost.

                   TresAmigos.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 ... Za půl druhého měsíce se ozvu, jak to dopadlo.

 

Jako mnoho dalších uživatelů řešil jsem i já problém s nastavením správné délky tahu. Také jsem slíbil, že podám zprávu, jak to celé dopadlo. Takže:

 

26. 5. objednán u AD půldílek. Byl jsem upozorněn na čekací dobu v rozmezí 4-5 týdnů. 18. 6. jsem dostal SMS, že půldílek přišel. Jelikož jsem v té době byl na služebce, mohl jsem ho nechat instalovat až dnes. Teď už hodinky na ruce sedí přesně tak, jak to mám rád. 

 

Závěr: Problém je řešitelný, chce to jen vlastní nasazení a trpělivost. V praxi to vypadá takto:

 

post-437-0-03224300-1403632756_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem to je paráda,gratuluju,snad už bude po problému.

 

Jinak citace z Watchuseek:

 

,,The only thing I can find fault with is the lack of adjustment in the bracelet. There are no half links and limited adjustment in the clasp, so on me it is either too loose or a bit too tight. I had to source a half link for a conquest (which is very similar and looks ok) to get a comfortable fit."

 

Takže v tom je opravdu a ne ojedinělý problém.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže v tom je opravdu a ne ojedinělý problém.

 

Ano, je to tak. O tomto problému se diskutuje i na jiných méně známých fórech. Jelikož anglicky v zásadě neumím, hledal jsem řešení na Uhrforu a na štěstí je o tom vlákno i tam. Je opravdu s podivem, že všude se uživatelé shodli na tom, že AD o možnosti použití půldílku z Conquestů nevědí. Nezřídka pak došlo i k vrácení nebo prodeji hodinek. 

 

Každopádně teď tah sedí správně, to už po 8 hodinách nošení můžu zodpovědně říct. Konečně se můžu z hodinek radovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to su dobre spravy, gratulujem! :)

Mne velkost tahu celkom vyhovuje, no nedavam tu siroku hrkavu sponu... Takze moja story bude taka, ze objednavam komplet tah z conquestov (170?) a budem mat bezhlucny a nicim neprerusovany tah... Uz teraz sa tesim jak maly :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta se mi sama o sobě líbí víc než stará,díky změně indexů je možnost daleko rychleji najít nastavení dvanáctky,konkrétně u této barevné kombinace na novém modelu mi přijde,že se daří rozbít ty nesmyslný číselný indexy a hodinky vypadají lépe než s lunetou černou.Na starším modelu vypadá také zajímavě,pro mně rozhodně lepší alternativa než modrá,ale to je prostě podle vkusu holek a vdolků.

Uhrforum jsem taky pročítal a zjistil,že dost členů bralo ten 39mm model.Neměl jsem jej v ruce,jediný je nejblíž 300km daleko,o bližším nevím,ale podle měření mi vychází šíře tahu u stěžejek na 19 mm,což v tomto případě,kdy se tah nezužuje,mi přijde jako daleko pohodlnější varianta,ALE,těžko soudit něco,když zkouška není možná.A k tomu se počítá i problém č. 2,takovou věc nelze posoudit během jedné minuty na ruce.

 

 

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veru tak, bez vyskusania aj papierovo lepsia alternativa moze vypalit zle...

 

adalbert : mne sa to nejako nehodi k ciernemu ciferniku, videl som (klasika tie nove) cervenu lunetu nazivo, no nejako mi to neprislo zladene... indexy chvalim ze velmi prispievaju k lepsej citatelnosti stredoveho bodu "na 12ke", no uz to neni ono. takuto lunetu ma spusta hodiniek, mne sa na LHC ako celkovo paci ze maju svoj silno osobity dizajn a vsetko na tych hodinkach je svojske a jedinecne a rafinovane zladene. osobne mam rad jenoduchy cisty dizajn, nemam rad biele datumy, nemusim zvyraznene 3,6,9,12, a lestene plochy tiez moc nemusim. presny opak ako to maju LHC a pritom sa mi tak strasne pacia... nechapem tomu, ale je to tak... :) takze za mna pokial neuvidim nazivo zatial ee...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám s novými HC jeden problém. Ciferník mi připomíná hodinky, jaké nosí děti v první třídě.  Bohužel, žádná luneta to nezachrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to su dobre spravy, gratulujem! :)

Mne velkost tahu celkom vyhovuje, no nedavam tu siroku hrkavu sponu... Takze moja story bude taka, ze objednavam komplet tah z conquestov (170?) a budem mat bezhlucny a nicim neprerusovany tah... Uz teraz sa tesim jak maly :D

 

Tak na ten tah jsem opravdu zvědavý, jak k těm hodinkám půjde. Může se zeptat, kde ho objednáváš? Longines prý koncovým uživatelům díly neprodává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to ten isty tah ako maju hydry, len ma motylkovu sponu a dva poldieliky, takze im pojde rovnako, len nebude zavadzat a hrkat ta mohutna preklapacka :)

objednavam cez normalneho kamenneho AD ako nahradny diel ku conquestom...

 

longines-gmt-5.jpg

vs.

IMG_2126600.jpg

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...