Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek.

 

Tak dnes opravdu přišly. Sepíšu tedy první dojmy, za fota zpodlampy se omlouvám. Snad zítra bude trochu sluníčka a času...

 

Na úvod se přiznám, že to byly první hodinky (bez ohledu na cenu), o kterých jsem nikdy ani trochu neuvažoval. Ale jakmile jsem je v náhodně navštíveném vlákně viděl, řekl jsem si že je zkusím stůj co stůj a v podstatě hned jak jsem měl chvilku, objednal jsem je. Jedním z hlavních taháků byla keramická luneta. Hodinky nosím na pravé (jsem pravák) a nosím je pořád. Sundávám jen při činostech jako je tenis, kopání krumpáčem na zahradě, vrtání apod. Prostě když by mohly dostat ránu. Koupil jsem průměr 41 mm.

 

V první řadě palec nahoru prodejci. Rychlost jednání a odeslání byla příkladná.

 

Takže první dojmy. 

 

Balení určitě odpovídá ceně. Papírový box velmi dobře zpracovaný, druhý synteticky koženkový taktéž. Návod v podobě tlusté brožury na velmi dobré úrovni (dělém v tiskárně, takže si to troufnu tvrdit). Za takovéto balení by se nemusely stydět ani o dost dražší hodinky. Balení ode mě dostane určitě 10 z 10. Ale vzhledem k tomu že bude od teď ve skříni je to stejně fuk.

 

post-26148-0-47782300-1551812921_thumb.jpg

 

post-26148-0-68714300-1551813154_thumb.jpg

 

Po otevření přišlo první velmi milé překvapení. Na první pohled luxus. Ani se mi nechtělo věřit, že to jsou časy za tisícovku... :-)

První dojem po otevření teda opět 10 z 10.

 

post-26148-0-34853900-1551813255_thumb.jpg

 

post-26148-0-95985700-1551813266_thumb.jpg

 

Žena nechtěla věřit cenu a dcera se potají přišla zeptat kolik fakt stály. To mě pobavilo.

Takže i tady byly pocity jen pozitivní. Cifr je opravdu parádní, indexy  pěkně udělané, lumi výplň taky dobrá,

Modrá barva je taky fajn. A to jak cifrerníku tak lunety. Podle mě to k sobě pěkně padne. Luneta je lesklá a tmavší, takže místy jde skoro do černa, ale na světle super. 

Po objednání jsem se trochu pral s pocity. Minulé modely mi na cifru přišly trochu "přeplněné" a u těchto jsem se trochu bál "prázdnoty". Ale musím říct že to byly obavy zbytečné. Podle mě je to v pohodě a vcelku vyvážené. Čísla a indexy jsou přesné, dobře vyplněné, datum je hezky rovně.... a ta modrá. To je fakt paráda. Povedené  :clap:

Bodování 10 z 10 teda pokračuje i v této části.

 

post-26148-0-66524600-1551813974_thumb.jpg

 

Dýnko je standard, tady neníí co hodnotit. Viz foto. 

 

post-26148-0-07793800-1551814048_thumb.jpg

 

Korunka je vcelku atypická a podle mě nevypadá špatně. Ale manipulace s ní není úplně přirozená. Dva bazmeky co jí kryjí, alespoň mě, znesnadňují manipulaci. Ale zase na druhou stranu se dobře vytahuje pro seřízení. Takže tady bych dal je 9 z 10. Ale třeba půjdou tak přesně že jí nebudu muset skoro používat. :-)

 

No a jsem u tahu. To jestli je hezký, nebo ne je věc subjektivního vkusu. Mě neurazil, ale ani nenadchl. Dobře udělaný, středy leštěné, uchycení k pouzdru/hodinkám je dobře integrované. Takže tah ode mě dostává pomyslných 8 z 10. O jeden bod přišel tím že je to podle mě takovej dobrej běžák a druhý jsem mu vzal za to že články se nesundavají šroubkama, ale vytlačením osky. Ale jde to (narozdíl třeba od Seik) velmi dobře. Prostě tyto hodinky by si zasloužily víc třeba i za 100 éček navíc.

 

Spona. Ach jo. Ta spona. Hledám vhodný výraz a napadá mě jen jeden. Tragédie. Ne že by byla totální šunt a nepoužitelná. To ne. Ale tou to fakt pokazili. Tragédie proto, že je to u takto povedených hodinek škoda. Proto, že od A do Z, teda do Y, je to fakt za ty peníze dobrý. Ale z pohledu uživatele bych asi raději bral papírovou krabici od banánů jako obal, ale lepší sponu. Dost to zachraňuje to, jak vypadá po zapnutí. Za sponu hudně milosrdných 6 z 10. Například s cenově srovnatelnými Eterna KT Diver se spona nedá vůbec srovnávat.

 

post-26148-0-37295000-1551815144_thumb.jpg

 

post-26148-0-11736600-1551815160_thumb.jpg

 

A lumi.... Nemohu hodnotit. Nasvítil jsem jí rychle cca 15 sekund pod LED lampičkou a nevypadá zle. Asi to nebude jako Deep Blue, nebo u monster, ale myslím že po denním nošení bude čitelná v pohodě do rána. Takže tady 9 z 10 (bod dolu z opatrnosti, protože jsem to ještě neověřil.

 

post-26148-0-21065300-1551815086_thumb.jpg

 

post-26148-0-35135400-1551815099_thumb.jpg

 

Takže co na závěr? Myslím že fanoušek HC nebude určitě zklamaný. Celkově bych i přes výhrady dal minimálně 9 z 10 možných bodů. Troufám si tvrdit, že ty moje se v prodejním vlákně za dvacku hned tak neobjeví. Splňují to co potřebuju. Tah s možností gumy, vodotěsnost (tyto 300 m), alespoň trochu pohodlnost (41 mm je v poho), keramiku v lunetě a safír. U mě teda celkově velmi milé překvápko a spokojenost. Doobjednám k nim modrou origo gumu a minimálně toto léto mi vydrží.

Ale ještě jednu věc bych rád podotkl (a za to mě asi nebude mít rád žádný CZ AD. Své hodnocení vztahuji k pořizovací ceně, za kterou je mám nové. Koupil jsem je pod 30 000 CZK, byť je na nich visačka s cenou 1 370 Eur. Za pajdu by byly pořád stejně pěkné a dobré, ale tah a spona by dostali takový prachy určitě o kousek méně.  

 

Pokud bude chtít nějaký chronomagor vědět něco detailního....

 

Pěkný večer všem.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malé doplnění. Lumi je v pohodě. Nechal jsem je normálně v kuchyni na stole při normálním světle asi půl hodiny a čitelnost přes noc do rána normální, takže bez problémů. 

 

Co se týká přesnost, tak doufám že si nijak "nesednou". Seřídil jsem je v podvečer. Ráno šli na sekundu přesně (přes noc byly na ruce) a nyní je to max +/- 1 vteřina (podle presnycas.cz).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, bohužel na tý sponě chybí dostatečná mikroregulace. Řadě uživatelů to přidělalo pár vrásek na čele. Někteří dodatečně sháněli půlčlánek, jiní přešli na řemen nebo hodinky dokonce prodali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sponu už jsem vzal na milost. Zavřená vypadá dobře a já hodinky skoro nesundavám. Takže co už... :-)

Mikroregulace je pravdou. Pro někoho to může být problém a půldílek neni. Mě to nevadí, nosím hodinky celkem volně, takže mi to stačí a pozici jsem si našel.

 

A jedna rychlá kancelářská....

 

 

post-26148-0-66450400-1551887284_thumb.jpg

 

post-26148-0-78005900-1551887307_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som kupil poldielik a aj sponu s conquestov. nastastie mi ruka nemeni obvod cez den, takze som bol vpoho :)

Pamatuju si, Mišo. Měls to tehdy moc pěkný. Ta spona nebyla skoro ani vidět. Já tehdy musel taky kupovat půldílek. Jenomže to už bylo jednoduché. Největší problém bylo zjistit, že takové řešení vůbec existuje. Netušili to ani u AD u Bechyněho. Tam jsem musel přesně říct, co chci, včetně reference toho půldílku. Pak už stačilo si jen 3 neděle počkat :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspolehlivější je to přes AD. Ten ji objedná přímo u Longines. Dodací lhůta kolem 3 týdnů.

 

 

Jojo. Už mi přišla odpověď: "Dobrý den pane ..., Děkujeme za Váš email. Kaučukový řemínek Vám můžeme objednat. Cena včetně spony je  6.100,-Kč a termín dodání okolo 3-4 týdnů. V případě zájmu nás můžete kontaktovat. Děkuji. S pozdravem...."

 

Šestku jsem fakt nečekal. Vznesl jsem raději dotaz zda je to alespoň s DPH. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to 1/5 ceny, ale ne ofiko ceny... Jinak je to nějakých 12 %. A je to včetně spony...

 

Kouknu, díky.

 

 

(Holým faktem stále je, že poníze jsou jen oběživo a tak by se měly prostě pouštět do oběhu. Aby mohly obíhat!)

:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...