Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes zavítal do Koscomu. Primárně kvůli zkrácení tahu, sekundárně jsem ale chtěl vidět naživo modré Hydroconquesty, na které jsem začal střádat. Už když mi je ukazoval kolega při jiné akvizici jsem byl překvapen spíše černým cifrem, jehož modrý odstín se decentně projeví jen pod určitým úhlem. Přicítal jsem to částečně nedostatku světla a o to víc mě zklamalo, že tak hodinky vypadají i pod prakticky dokonalým nasvicenim v prodejně. Fotky jak na webu tak i tady vypadají co do nejednotnosti modré barvy ciferniku a lunety mnohem lépe. Tak jsem z nich po jejich shlédnutí naživo hodně rozpačitý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Byl jsem na tom podobně, chtěl jsem modré, ale po osobním setkání jsem se rozhodl pro černé a nelituji. Ale souhlasím, že je to individuální, rozhoduje více okolností, mě se třeba líbí, že černá není tak profláklá, mám to stejný i u Bondovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si před Vánoci udělal Ježíška a od zdejšího člena koupil černé HC. Moje pocity jsou zatím trochu nejisté. Hodinky jsou to krásné a je z nich cítit kvalita, mně po Breitlingách Superoceanech chybí vnější antireflex. Ale každý den se sžíváme a myslím, že to bude ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, vonkajsi AR to je vecna tema... :) ak by som si mohol vybrat, tak ho urcite chcem, hodinkam by to dodalo iny rozmer! na fortiskach ho mam uz cez 2 roky a mam tam len 2 skrabanceky a je to vidno iba pri vynimocnych situaciach. sklicko pri 99% vyzera ako uplne ciste, takze pohoda, netreba sa ho bat ;)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jí měl na Breitlingách vnější i vnitřní antireflex 6 let a neměl jsem tam jediný šrám, nic. Archimedy, které používám, jako oblekovky, mají taky vnější AR a bez známek. Jsem přesvědčen, že hodinky s "mizejícím" sklíčkem, vypadají luxusněji a více vyniknou detaily a struktura cifru. U vyslovených toolů to samozřejmě smysl nemá, ale u rozumně luxusních hhodinek bych to vítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně ale musím, říct, že si mě hydry získávají. Líbí se mi, že se ručky "plazí" po cifru i přesto, že ten je viditelně profilovaný. Krásný lesk ruček a indexů skvěle odráží světlo. Co mě vysloveně dostává, je přesnost. Při nošení se dostávám téměř na absolutní nulu, když je nechám na vrtiči, jsem na max. -2s. Mimochodem, jakým směrem se natahuje cal. L633?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do nových HC dávají calibr L619 - tedy ETA 2892 - má o cca 4 hodiny delší rezervu chodu a masivnější uchycení rotoru - potenciálně větší odolnost proti otřesům. 

 

A helemese! To jsem nevěděl a dívat se do specifikací se mi nechtělo. Tak hlavně, že změna k lepšímu je uvnitř, když ne navenek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A helemese! To jsem nevěděl a dívat se do specifikací se mi nechtělo. Tak hlavně, že změna k lepšímu je uvnitř, když ne navenek.

Uvádí to na stránkách přmo Longines, třeba na Koscomu tam tuším uvádí stejný kalibr jako u staršího modelu. Ale i tak by to pro mě nebyl důvod:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zajímavé - všude, kde jsem se ptal (Koscom, Altman, Bechyně), tak mi řekli jen o ciferníku a tahu. Navíc se koukali i do katalogu

 

 

Přesně tak, tím ciferníkem to zkazili:( Takže i přes něco lepší calibr jsou ty původní podle mě lepší .... ostatně nakonec jsem si je před cca hodinkou koupil. Ta modrá barva na slunci je neskutečná:)

Upraveno uživatelem svobod3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...