Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

Pro úplnost uvádím ofiko odpověď ohledně rozdílů mezi verzemi:

 

First, we would like to thank you for your interest in our brand. 

 

Please find below some explanations regarding the two requested models of our Collection HydroConquest, 

 

The difference between the model L3.695.4.03.6 and L3.642.4.96.6 is the design of the dial, the bracelet + the type of the caliber. 

Model L3.695.4.03.6 is having a caliber no. 619 and the model L3.642.4.96.6 is having a caliber no. 633. 

 

We will suggest you to contact our official wholesaler in Czech Republic, the company Hodinarstvi Bechyne s.r.o., who will be able to help you if you will need more details about our product. 

Please don?t hesitate to contact Mr. Martin Sefcik, Sales Manager of this company.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní rozdíly jsou popsané níže. Z uživatelského hlediska je tam o 4h větší rezerva.

 

Cal. L619
Vibrations 28?800 A/h
? 11???? ? 25.60 mm
Height 3.60 mm
Winding Automatic
Power reserve 42 hours
Base calibre ETA 2892/A2
Jewels 21
Model HydroConquest L3.695.4.19.6

Cal. L633:
Vibrations 28?800 A/h
? 11???? ? 25.60 mm
Height 4.60 mm
Winding Automatic
Power reserve 38 hours
Base calibre ETA 2824/2
Jewels 25
Model HydroConquest L3.642.4.96.6
 

Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím všechny. Mám na vas prosbu. Nedávno jsem zakoupil hydry a chtěl bych je jednou za čas prevliknout na řemen. Mám ale dilema jakou velikost zvolit. Origo tah je myslím 21mm(taková nešťastná velikost)a řemen který mám vyhlidnuty je bud 20 nebo 22mm. Otázka je,nacpu tam 22 nebo zvolit menší 20mm. Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice s křížkem po funuse, ale přidám se. Dej tam určitě 22. Krom toho, že to bude vypadat dobře, má to i praktický účel. Užší řemen se dostatečně neopírá o nožky pouzdra. Viklá se a tím namáhá stěžejky. V mezní situaci by se stěžejka mohla vyvléct a hodinky bys mohl ztratit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl bych dotaz k lunetě - chápu to dobře, že se jedná o nanesenou barvu, která když se poškrábe, tak je smůla a nedá se rozleštit (oproti všem ostatním částem, které rozleštit jdou)? Zatím naštěstí jen teoretický dotaz, lunetu mám ok:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl bych dotaz k lunetě - chápu to dobře, že se jedná o nanesenou barvu, která když se poškrábe, tak je smůla a nedá se rozleštit (oproti všem ostatním částem, které rozleštit jdou)? Zatím naštěstí jen teoretický dotaz, lunetu mám ok:-)

 

Ano, na lunetě je nanesená barva, pod kterou je kov. Pokud se horní vrstva s barvou poškodí, kov pod ní prosvítá. Tato vrstva je však docela odolná. Po tři čtvrtě roku každodenního nošení jsem na lunetě nezaznamenal žádné škrábance. V porovnání s Archimede Sporttaucher, kde se škrábance objevily už po měsíci. 

 

Jak jsou spojeny clanky tahu? Obyc. stezejkami (ktere se pouze nasouvaji), nebo nejak jinak (napr. sroubovacimi stezejkami)?

Jak je uchycen tah k pouzdru?

Diky. :-)

 

Články tahu u HydroConquestů jsou spojeny vyrážecími kolíčky. Každý rozebíratelný spoj je realizován jedním takovým kolíčkem, terý jde přes celou šířku článku. Nejde tedy o složité řešení složené z osičky a čepů, jako je tomu např. u Citizenů. Tah je k pouzdru uchycen klasickými stěžejkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nebudu zakládat nové vlákno, proto se pochválím zde. Asi půl roku jsem měl v hlavě Longiny HC, ale pořád jsem nákup odkládal se zdůvodněním, že je vlastně nepotřebuji a určitě se bez nich obejdu. Hahá, neobešel jsem se. Několik kousků jsem v inzerci propásl, což mě přinutilo dát si vlastní poptávku. Ještě týž den se mi ozval člen s nabídkou, která byla pro mě s konkrétním modelem šitá na míru. Jedná se o Chorcheho Longiny, kterého tímto zdravím. :)

 

Co bych na Hydrách vyzdvihl, tak kombinaci kartáčovaných a leštěných ploch. Bílou lumi v kombinaci s černým dialem. Fičůrky jako ochrana korunky, tvar ručiček a mazácké dýnko. To vše dohromady s vnitřím antireflexem a množstvím detailů,  dává hodinkám ty správné koule a kontrast, které nutí kolemjdoucí spustit oči na mou levou ruku. Při tom je vše s citem sladěno a jako celek tvoří L HC dojem seriozních a dospělých hodinek.

 

Co se mi zrovna nevyhovuje, tak tah, který se nezužuje. Navíc patřím do skupiny nešťastníků, pro které nastavení délky na zápěstí není ideální. Takže s tím laboruji každý den.

 

Přidávám pár fotek.

post-17158-0-38375100-1433004586_thumb.jpg

post-17158-0-49329800-1433004594_thumb.jpg

post-17158-0-80422600-1433004604_thumb.jpg

post-17158-0-74351400-1433004612_thumb.jpg

post-17158-0-65404700-1433004619_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem na modrou verzi LHC mířil a taky mně v inzerci před časem utekly. Poté, co jsem je shlédnul naživo jsem sice trochu zapochyboval, ale když jsem k nim vracím, jsou opravdu nádherný. Časem jsem sice zrealizoval jiné kousky, ale tyhle Longíny mám pořád jako brouka v hlavě a obávám se, že asi jednou také podlehnu. Rozhodně mají koule a navíc i krásné dýnko s hlubokým reliéfem, které jim dodává ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

Co se mi zrovna nevyhovuje, tak tah, který se nezužuje. Navíc patřím do skupiny nešťastníků, pro které nastavení délky na zápěstí není ideální. Takže s tím laboruji každý den.

 

...

 

Ještě jednou gratuluji k LHC. Vidím, že z nich máš naprosto stejné pocity jako jsem měl já. Mluvím o tahu, jehož délka mi taky nevyhovovala. Dá se to vyřešit dokoupením půldílku. Pak by snad mělo být vše v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte náhodou někdo jestli LHC umí rychlé překlápění data? Podle základu v ETA 2824/2 bych čekal že jo, ale pro jistotu se radši ptám...

 

 

Jasne ze umi. Jen plati zlate pravidlo preklapet datum, kdyz je hodinovka dole.

 

...a korunkou otáčej směrem od sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...