Přejít na obsah

NIGHTSHOTS


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

samospoušť jsem nastavil,bude to foťákem, ten tmavý rolák skusím :D

 

Nightshot je vrcholná disciplína. Tvé pokroky jsou značné .... :notworthy: Zkus blejsknout co nejvíce snímků s různým nastavením a pak vybrat ten nejlepší .... Je to alchymie.

 

Seiko SNKZ71 .... :photo:

post-15604-048899300 1319568279.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, je to alchymie ... manualni rezim expozice, predsklopeni zrcatka, stativ, nizky iso, dlouhy cas, manualni ostreni, makroobjektiv nebo pevny ohnisko s mezikrouzky, hodne nasviceny hodinky, hezky nastaveny rucicky, utreny hodinky, hlidat si prepaly odlesku pri kombinaci s doplnkovym svetlem, kompozice bez rusivych doteku, popredi/pozadi, prace s hloubkou ostrosti, nastaveni barev, vyvazeni histogramu/kanalu. Je to piplacka, ale zabava, kdyz uz si clovek udela cas.

Upraveno uživatelem martini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, je to alchymie ... manualni rezim expozice, predsklopeni zrcatka, stativ, nizky iso, dlouhy cas, manualni ostreni, makroobjektiv nebo pevny ohnisko s mezikrouzky, hodne nasviceny hodinky, hezky nastaveny rucicky, utreny hodinky, hlidat si prepaly odlesku pri kombinaci s doplnkovym svetlem, kompozice bez rusivych doteku, popredi/pozadi, prace s hloubkou ostrosti, nastaveni barev, vyvazeni histogramu/kanalu. Je to piplacka, ale zabava, kdyz uz si clovek udela cas.

 

trochu mi to připomíná tohle

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripájam aj ja fotku Fortisov B-42. Fotené 0,8s, F2,8, ISO100. Nasvietené cca 8 sekúnd baterkou. Inak ako sa dá reálne porovnať ktoré hodinky lepšie "svietia"? Okrem toho že ich vyskúšam. Bol som milo prekvapený z týchto Fortisov, ale chcel by som niečo čo svieti ešte viac :D Existujú hodinky ktoré sú svojou svietivosťou a jej výdžou typické? V cenách cca do tých Fortisiek. Lebo samozrejme tu je vidno ako hodinky svietia, ale ťažko sa to porovnáva keďže každý fotil inak :)

 

Edit: Velkost fotky

 

post-16402-078903200 1320614248.jpg

Upraveno uživatelem bindo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existujú hodinky ktoré sú svojou svietivosťou a jej výdžou typické?

 

takovou referenční svítivostí jsou známy monstra, ty svítěj opravdu hodně. jednu z největších svítivostí mají podle mě seiko frankenmonster SKZ2** - rád bych viděl hodinky, které mají brutálnější luminiscenci - viz. tohle vlákno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takovou referenční svítivostí jsou známy monstra, ty svítěj opravdu hodně. jednu z největších svítivostí mají podle mě seiko frankenmonster SKZ2** - rád bych viděl hodinky, které mají brutálnější luminiscenci - viz. tohle vlákno

 

Uživatel Jbdan z toho odkazu je absolutní bourák. :speak_cool: Díky za odkaz :notworthy:

 

Na amatérský srovnávací pokus v domácích podmínkách asi udělal prakticky maximum - nezapomněl popsat časy a zdroj nasvícení + časové intervaly, které uplynuly od nasvícení + vydržel pokus dělat 6 hodin, aby se opravdu ukázalo, kdo svítí nejlépe po několika hodinách v noci (tritiové GTLS :nuke:) + použil (kvazi)konstatní referenční zdroj luminscence (tritiové GTLS :nuke:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za link, je to zaujímavé porovnanie. Čiže vychádza mi z toho, že najviac svietivosť ovplyvňuje množstvo náteru (plocha - fosforu) alebo ak je tam rovno tritium :)

 

takovou referenční svítivostí jsou známy monstra, ty svítěj opravdu hodně. jednu z největších svítivostí mají podle mě seiko frankenmonster SKZ2** - rád bych viděl hodinky, které mají brutálnější luminiscenci - viz. tohle vlákno

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlouš

Vďaka za link, je to zaujímavé porovnanie. Čiže vychádza mi z toho, že najviac svietivosť ovplyvňuje množstvo náteru (plocha - fosforu) alebo ak je tam rovno tritium :)

 

Asi to tak lze zjednodušeně říci.:smile_anim:

 

Čím je větší luminsceční plocha, která se skládá z elementárního bodů o daném jasu, tím má plocha celkově větší svítivost. A navíc se přidává efekt, že čím větší plocha, tím to oko adaptované na tmiu lépe rozliší.

 

Jinak jas elemtárních bodů ovlivňují spíše materiálové záležitosti:

- velikost (grade) zrn luminiscečního pigmentu

- tloušťka vrstvy/počet vrstev

- barva emise světla

- denní barva pigmentu

 

A pochopitelně také parametry budícího světa při nasvícení

- dopadající světelný tok/výkon

- doba expozice

- vlnová délka/délky

 

Tyto moudra nabourávají tritiové GTLS, kde je kvůli radiačním limitům omezeno množství radioaktivního materiálu, takže jas a celkvá svítivost různých hodinek s GTLS je vždy zhruba srovnatelná. Zde záleží hlavně na barvě emitovaného světla a stáří GTLS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...