Přejít na obsah

V hlavnej ulohe: hodinky


Kasper

Doporučené příspěvky

V 12/5/2020 v 6:36 PM, walter10 napsal:

Time control in the film The Magic House (Czechoslovakia, 1939):

Kouzelny_dum_00_04_31.jpg

Moc děkuji za tento obrázek. Je to poprvé, co jsem viděl hodinky Helvetia na fotografii tohoto období!

Dík. Carl.

Upraveno uživatelem Helvetia History
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 12. 2020 v 18:36, walter10 napsal:

Time control in the film The Magic House (Czechoslovakia, 1939):

Kouzelny_dum_00_04_31.jpg

Ahoj ještě jednou, mohl byste mi prosím říct, co se děje v této scéně z filmu, kde jsou a jaký je důvod dívat se na hodinky? Z obrázku je to trochu obtížné zjistit.

Dík. Carl.

Upraveno uživatelem Helvetia History
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Helvetia History napsal:

Ahoj ještě jednou, mohl byste mi prosím říct, co se děje v této scéně z filmu, kde jsou a jaký je důvod dívat se na hodinky? Z obrázku je to trochu obtížné zjistit.

Dík. Carl.

Scéna je ze začátku filmu, cca 00-04-31, kdy Vilém Balvín (Eduard Kohout) jede v noci na motocyklu směrem k nádraží, přičemž v jednom z okamžiků díky nevlídnému počasí zastaví a mimo jiné zkontroluje čas. Za chvíli uvidí v dáli nezvyklé světlo, posléze najde na silnici mladou ženu v bezvědomí (Adina Mandlová). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, walter10 napsal:

Scéna je ze začátku filmu, cca 00-04-31, kdy Vilém Balvín (Eduard Kohout) jede v noci na motocyklu směrem k nádraží, přičemž v jednom z okamžiků díky nevlídnému počasí zastaví a mimo jiné zkontroluje čas. Za chvíli uvidí v dáli nezvyklé světlo, posléze najde na silnici mladou ženu v bezvědomí (Adina Mandlová). 

Mnohokrát děkuji. Je tedy v té době v autě nebo na kole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Asi uz to tu bylo, ale neumím to najít.... Koukám na film Terminal ( Tom Hanks aka Viktor Navorski ). Sympatický chlapík z ruskojazyčné zemičky Krakosia nosí vintážní Omega Seamaster Memomatic ze sedmdesátek :)

IMG-20210120-WA0004.thumb.jpg.f838637ca4d5340da388feb968578f5b.jpg

IMG-20210120-WA0001.thumb.jpg.d75996cdaaf79295cba9f465164c64a3.jpg

IMG-20210120-WA0005.thumb.jpg.4efa4e3151174ee5efd38fc71495e4a8.jpg

IMG-20210120-WA0002.thumb.jpg.aa26d3dff61cb1808aac3732ecdc47fc.jpg

Edit: Hodinky jsou vice či méně vidět v celém filmu, ale asi nejlíp ve scéně, jde Viktor vrací vozíky a vybírá čtvrťáky z automatu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V 26. 1. 2021 v 22:32, bandicoot napsal:

Ještě doplnění. Ty hodinky jsou z profilu dost členitý (pouzdro, sklo) a mezi nožkama mají na pouzdru výstupek jakoby prostřední článek tahu na koncovce.

Mám to hodinu na jazyku, to pouzdro znám, ale nic...

To jsem teda zvědav, jestli to někdo trefí. Taky (si myslím, že) to mám na jazyku, a nic.

Výstupek mezi nožkami má Armin Strom (ale jen na vnitřní straně zápěstí), některé modely Van Cleef & Arpels, Ulysse Nardin...

Třetí nožičku má Roger Dubuis, Lang & Heyne...

Taky by to mohla být součást řemenu a ne pouzdra, jako u nových Aqua Terra (i když to neni pravděpodobné)

Ale nic z toho se tomuhle pouzdru nepodobá. Je chlápek ve filmu chudej nebo bohatej? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar chlápek ve filmu je elitní Kodaňský advokát, na kterýho ušijou likvidační boudu. Jinak je to skoro stejnej svéráz jako Karl, jak už velí jeho ksicht. A ty hodinky vypadaly draze, jako nějaký Lange nebo Pateky, byly fakt pěkný. Určitě to mělo korunku na trojce a dvojce, z toho jsem usuzoval na chrono a ne nějaký GMT apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda Bandi, čert tě vem :D ... myslim na to od rána. V poledne jsem to nevydržel a film si stáhnul a skouknul. Zkoušel jsem to přes pouzdro, přes stříbrnej subdial, přes tlačítka na 2, 4 a 8 (napadla mne verze rattrappante chrona ala Bulgari, Picot nebo Girard Perregaux), zkoušel jsem to přes Kaasovu hodinkovnici, všechno marně. Hlavně nechápu to hodně netypické umistěni korunky vůči tlačitkům, resp vůči střední části pouzdra... Jestli je to nějaka atrapa nebo kvarcky, budu vraždit :) Jestli ty hodinky někdo pozná, i kdyby to bylo něco mezi fajnšmekry všeobecně znamého a ze mne to udělalo blbce, budu vděčný za rozšířeni obzorů.

Screenshot_2021-01-28-13-02-21-1.png.4b5e911b9879f0e213f0dd98f7379def.png

Screenshot_2021-01-28-13-21-38-1.png.607689c732cb0653f19d8a4336360ea6.png

Screenshot_2021-01-28-15-39-14-1.png.5fe3ce91a6d9a4dec3bd2bbadfab922e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě sem přidám takovou perličku: protože premiéra nové Bondovky "No Time to Die" se kvůli pandemii furt odsouvá, produkty v ní stihly zastarat a budou přetáčky :)

"Společně s loňskou nokií navíc ve snímku zastaraly i další partnerské produkty, jako například boty od firmy Adidas, šampaňské Bollinger nebo hodinky Omega. To vše je teď potřeba vyretušovat, digitálně upravit, nebo dokonce přetočit celé scény tak, aby se ve finálním snímku objevily moderní produkty, které skutečně chtějí dané značky propagovat."

https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/james-bond-mobil-nokia-8-3-zastaraly-smartphone.A210128_142639_mob_tech_oma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...