Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

@vraby k comu to ides pripajat? Chces od toho aj DAC?

Ak z toho budes brat len digi vystup, na znacke vobec nezalezi (zvuk bude rovnaky) - vyberaj, co sa Ti hodi dizajnom a podla jednoduchosti ovladania (UI), pripadne dalsich funkcii ako kompatibilita s Google asistent/Alexa/Siri, Spotify connect a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Hasňa napsal:

Jen tak.

Ten trend je tu už dlhšiu dobu, Beato to celkom pekne zhrnul. Nahrávanie sa stalo dostupným pre masy. Každý s dierou v zadku je schopný doma sám vyprodukovať album a niekam ho zavesiť. Internet je plný hudby, ťažko sa v nej hľadá kvalita, je z nej čistý spotrebák. Dalo by sa toho veľa napísať. No a do toho ešte vykrádač v podobe AI, čo dodať. Ale obdobné je to aj v umení, fotografii, literatúre... Mladej generácii to bude jedno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono spousta "autorů" už neříká "skládám hudbu" ale "tvořím obsah" (creating content). Talent vůbec není nutný předpoklad, SW berličky popsané Beatem prostě nafouknou již tak nemalé ego "tvůrce"

Společnost je víc konzumní než kdykoli v minulosti, kvantita je důležitější než kvalita. Ale není to absolutní, furt funguje Gaussova křivka a dejme tomu 20% posluchačů jsou edukovaní a hudba pro ně má stále hodnotu.

Online platformy šmahem nezatracuju, jen díky YT jsem pro sebe objevil "perličky na dně" = mladé nadšené a talentované muzikanty napříč žánry... a mám to štěstí, že obě moje dospělé děti nepatří mezi těch 80% konzumentů obsahu

Můžeme s tím trendem nesouhlasit, ale prd s tím uděláme 

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdar, prosím o radu. Potřebují nějaký rozumný mikrosystem. Vybírám mezi Denon RCD-M41DABL x Philips TAM8905. K Denonu bych vzal repro SC-M41, Philips má bedny v ceně.

Denon bude pravděpodobně vyssi liga, ale samozřejmě asi o 4 tis. Dražší. Otázka jestli to má smysl. Nejsem zase tak náročný. U denonu mi trošku vadí, že nemá USB. Jinak je to relativně podobné.

Aby to nebylo tak jednoduché. Tak mám doma super repráky Dynaudio Audience 10, jenže zesilovač k nim šel do kopru a už chi jít cestou multifunkční krabičky. Jenže audience má 4 ohmy což je problém sehnat rozumnou věž co by si s tím poradila. Tak je asi prodám. 

 

Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už tady několikrát zaznělo (a sám se tím řídím), koupil bych hloupej stereo zesilovač a nějakou chytrou krabičku (streamer, DA převodník, ...) prostě něco, co půjde s dobou a není problém to průběžně měnit. Zesilovač Ti pak vydrží po celou dobu technické životnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu rozumím, ale dtto je to o jedno tlačítko navíc - zapneš zesilovač, zapneš "krabičku" a tu už ovládáš jednoduše z mobilu/tabletu, ale chápu, rozumím, snažil jsem se najít nejlepší řešení pro to, co opravdu posloucháš - reproduktory 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím. Jenže zesilovač, který dodá adekvátní zvuk do těch dobrých beden, tak aby se využil jejich potenciál bude zase stát kopec plus ještě ta kouzelná krabička. Jo a zásadní požadavek ženy je, abY to umělo i CD. Takže prostě mikrosystem😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadlo ještě následující. Ale chce to někoho, kdo tomu fakt rozumí z technického hlediska. Myslíte, že bude fungovat sestava Panasonic SC-PMX92EG-K s tím, že dodané repro nahradím Dynaudio Audience 10.

Na zesilovači je uvedeno 3 ohmy a Audience mají 4 ohmy. Parametry repráků zde:
https://dynaudio.com/discontinued-model ... ifications

Parametry zesilovače:
Výstupní výkon RMS
Přední kanál (oba kanály napájeny)
60 W na kanál (3 Ω), 1 kHz, 10% THD
Celkový výkon RMS 120 W

Chci ale aby to fungovalo bezpečně - nechci řešit, že někdo omylem hodně zesílí a něco umře.
Děkuji za případnou radu.

Upraveno uživatelem indian2023
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, indian2023 napsal:

Tak mě napadlo ještě následující. Ale chce to někoho, kdo tomu fakt rozumí z technického hlediska. Myslíte, že bude fungovat sestava Panasonic SC-PMX92EG-K s tím, že dodané repro nahradím Dynaudio Audience 10.

Na zesilovači je uvedeno 3 ohmy a Audience mají 4 ohmy. Parametry repráků zde:
https://dynaudio.com/discontinued-model ... ifications

Parametry zesilovače:
Výstupní výkon RMS
Přední kanál (oba kanály napájeny)
60 W na kanál (3 Ω), 1 kHz, 10% THD
Celkový výkon RMS 120 W

Chci ale aby to fungovalo bezpečně - nechci řešit, že někdo omylem hodně zesílí a něco umře.
Děkuji za případnou radu.

Ano bude to fungovat, připojit na zesilovač, který má nižší impedanci repráky s vyšší je bez problému. Naopak nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, elloco napsal:

Některý nahoře postnutý obaly jsem si našel na YT a třeba The Handsome beast nezní tak špatně...

 

A některý jsou fejky, třeba ten Martin Denny je ne moc dobrá fotomontáž, originál vypadá takhle. Ovšem "hudba" je to příšerná, zlatý Handsome Beasts...

 

Nepojmenované.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, indian2023 napsal:

Tak mě napadlo ještě následující. Ale chce to někoho, kdo tomu fakt rozumí z technického hlediska. Myslíte, že bude fungovat sestava Panasonic SC-PMX92EG-K s tím, že dodané repro nahradím Dynaudio Audience 10.

Na zesilovači je uvedeno 3 ohmy a Audience mají 4 ohmy. Parametry repráků zde:
https://dynaudio.com/discontinued-model ... ifications

Parametry zesilovače:
Výstupní výkon RMS
Přední kanál (oba kanály napájeny)
60 W na kanál (3 Ω), 1 kHz, 10% THD
Celkový výkon RMS 120 W

Chci ale aby to fungovalo bezpečně - nechci řešit, že někdo omylem hodně zesílí a něco umře.
Děkuji za případnou radu.

Tak hlásím, že tato kombinace funguje dobře. Ty originální bedny jsou docela nuda. Dynaudio je o pět parníku lepší. Jsem spokojený a žena taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 7. 2024 v 14:35, Andrew napsal:

Jak už tady několikrát zaznělo (a sám se tím řídím), koupil bych hloupej stereo zesilovač a nějakou chytrou krabičku (streamer, DA převodník, ...) prostě něco, co půjde s dobou a není problém to průběžně měnit. Zesilovač Ti pak vydrží po celou dobu technické životnosti.

Můžu ještě myšlenku k tvému nápadů kvalitní zesilovač + chytrá krabička. Nemůže se stát, že ta krabička bude sice dost chytrá, ale vlastně bude generovat nekvalitní zvuk, který jen kvalitní zesilovač zesílí a výstup bude na prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...