Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Tak samozřejmě celý řetězec bude tak silný, jak je jeho nejslabší článek. Ale v principu se dá poslouchat na dobrých repro i přes BT, pokud se bavíme o nějakém streameru/DA převodníku, tak budou limitem spíše uši posluchače.
Samozřejmě se jak D/A, tak streamery dají kupovat v různých cenových/kvalitativních úrovních. 

Sám mám LUMIN a že by mě to mělo omezovat oproti jiným zdrojům si opravdu nemyslím. Hodně tu kdysi frčela Yamaha za pár korun (asi 2000) a za tu cenu to bylo super, schované někde vzadu, ovládání mobilem a kvalita IMHO na úrovni CD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nad tím přemýšlím, tak hloupá otázka neznalého....je tak, že digitální signál by teoreticky měl mít pořád stejnou kvalitu i když teče přes X zařízení? Na rozdíl od analogu. Nebo to není tak jednoduché? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně lidí by Tě přesvědčovalo, že to tak není, ale největší problém je myslím právě ten převod do analogu, digital jako takový by měl být za mě bezztrátový a ostatní je otázkou marketingu. Byť i v digitalu se pracuje s kompresí, ztrátovostí a dalšími věcmi. Ale jsem jen uživatel, úplně tomu nerozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi serte na to. Bavíme se o stávajících komponentech,  které - bez urážky - nikoho nepřivedou do extáze. Takže ty úvahy analog/digital jsou dobrá náplň okurkové sezóny, ale v dané sestavě nebude streamer za cca 5-6 tisíc limitujícím prvkem

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...streamer má výrazný dosah na kvalitu zvuku,ak je súčastou dobrého reťazca..a rozdiely zvuku sú markantné... viem to posúdit,mal som od  Wiim,Node3,Cambridge CXN V2,až po Eversolo DMP A6,A8,avšak tu môj reťazec končí,lebo požičaný Aurender mi priniesol síce trochu lepší zvuk,ale nie o tolko lepší aby to ospravedlnilo jeho cenu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám z nudy po nějakých “nových” regálovkách, které nepotřebuji. Dokonce jsem navšťívil i jedno studio kde mě vlastně nic neuchvátilo, ale neodradilo od dalšího virtuálního pátrání.😀

 

Ale tohle mě vždy srazí k zemi 😂 a odlozim to o další týden.

 

cenová nabídka a foto produktu v regále 👍

IMG_0760.thumb.jpeg.202500c4a2ec41cfe89f277d2b8400e9.jpegIMG_0759.thumb.jpeg.f988d9745921996daaf2da1e3fb484f6.jpeg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Šťovík napsal:

Koukám z nudy po nějakých “nových” regálovkách, které nepotřebuji. Dokonce jsem navšťívil i jedno studio kde mě vlastně nic neuchvátilo, ale neodradilo od dalšího virtuálního pátrání.😀

 

Ale tohle mě vždy srazí k zemi 😂 a odlozim to o další týden.

 

cenová nabídka a foto produktu v regále 👍

IMG_0760.thumb.jpeg.202500c4a2ec41cfe89f277d2b8400e9.jpegIMG_0759.thumb.jpeg.f988d9745921996daaf2da1e3fb484f6.jpeg 

A co to je zač? Pokud je to opravdu monitor, tak je to určeno na blízký poslech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, indian2023 napsal:

Když nad tím přemýšlím, tak hloupá otázka neznalého....je tak, že digitální signál by teoreticky měl mít pořád stejnou kvalitu i když teče přes X zařízení? Na rozdíl od analogu. Nebo to není tak jednoduché? 

Není, záleží na vzorkovací frekvenci a co všechno Ti to po cestě byť do DACu přežvýká (třeba windows). Pře přehrávání hudby je ideál mít kvalitní track, který přes ASIO nebo podobné pošleš rovnou na DAC, který to pak už v místě sestavy převádí na analog.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, indian2023 said:

Když nad tím přemýšlím, tak hloupá otázka neznalého....je tak, že digitální signál by teoreticky měl mít pořád stejnou kvalitu i když teče přes X zařízení? Na rozdíl od analogu. Nebo to není tak jednoduché? 

Pokial ide cisto o prenos (bez zmeny kodovania) je vobec nezmysel hovorit o kvalite digitalneho signalu. Signal vstupujuci do prveho komponentu je IDENTICKY so signalom vystupujucim z posledneho komponentu, nema ziadnu kvalitu - je bud spravny alebo nespravny (t.j. ak v prenose doslo k nejakym chybam, napr. poskrabane CD).

Velmi zjednodusene si to mozes predstavit takto: niekomu zahras (nazivo) alebo pustis nejaku klavirnu skladbu. Ten to zapise do notovej osnovy. Ten zapis das napr. do wordu, zazipujes, posles emailom, potom skopirujes na CD, z CD rozzipujes na USB z ktoreho to vytlacis a das do ruky nejakemu klaviristovi nech to zahra. Plus kvalita zvuku toho klavira, co je analogova cast zostavy (zosik + repro).

Kvalita vysledneho zvuku/hudby zalezi len na tom ako verne to ten prvy zapise (ADC) a ako dobre ten klavirista zahra (DAC).

Samozrejme realne este kvalita zalezi na sposobe toho zapisu, to si mozes predstavit tak, ze existuje viacero druhov notovych zapisov, ktore dokazu viac alebo menej podrobne tu hudbu popisat.

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@indian2023 Bylo by samozřejmě prima, kdyby původní data z nosiče chodily do cíle rychlostí světla v nezměněném stavu. Ale i když pomineme co se děje za DAC (spousta "digitálních" zesilovačů/repráků v reálu taky umí šumět/brunět/pískat), tak ta digitální teorie selhává už v situacích kdy se (třeba k distribuci do aktivních satelitních bedniček, "aby frikulín nemusel tahat dráty") použije výše zmiňovaný Bluetooth, kde se kvůli úspoře pásma a nekompatibilitě záznamových vs přenosových streamů běžně používá rekomprese pomocí zvolených ztrátových kodeků. Což by se v oné "partiturní" terminologii dalo popsat jako cenzor s korekční páskou, přelepující party hudebníků o kterých rozhodl že jsou v danou chvíli "zanedbatelné" - a ještě by do toho kvůli balení výtisků do obálek vnášel extra zpoždění. Čímž jsme zpět u tolerance posluchačů, jak zmiňuje @Andrew :headphone:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 31. 7. 2024 v 20:01, Šťovík napsal:

Koukám z nudy po nějakých “nových” regálovkách .....

Tak mě to zase popadlo.

Ve finálním výběru:

A ) https://eu.kef.com/products/r3-meta?_pos=1&_sid=d864778d1&_ss=r

B ) https://www.monitoraudio.com/en/studio-89/

C ) https://www.fyneaudio.com/product/f500sp/  (líbí se mi asi nejvíc, ale beru to jako cestu do neznáma)

 

Krmit to budu průměrným spíše podprůměrným zesilovačem Denon PMA-900HNE (už je doma takže nic jiného nepodsouvat)

 

Není potřeba se nijak rozepisovat, stačí napsat 1,2,3.

1. z tohohle nic, zesilovač je mrtvola

2. kup si a) nebo b) nebo c)

3. nekupuj si nic, neb to stojí za nic

 

Díky za postřehy hififilů kteří si tu tiše dřímají a radši nic nepíší, aby je netrefil šlak.

 

 

Unknown.jpeg

ma-studio-89-pair-iso.jpg

Unknown.jpeg

Upraveno uživatelem Šťovík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Šťovík napsal:

Tak mě to zase popadlo.

Ve finálním výběru:

A ) https://eu.kef.com/products/r3-meta?_pos=1&_sid=d864778d1&_ss=r

B ) https://www.monitoraudio.com/en/studio-89/

C ) https://www.fyneaudio.com/product/f500sp/  (líbí se mi asi nejvíc, ale beru to jako cestu do neznáma)

 

Krmit to budu průměrným spíše podprůměrným zesilovačem Denon PMA-900HNE (už je doma takže nic jiného nepodsouvat)

 

Není potřeba se nijak rozepisovat, stačí napsat 1,2,3.

1. z tohohle nic, zesilovač je mrtvola

2. kup si a) nebo b) nebo c)

3. nekupuj si nic, neb to stojí za nic

 

Díky za postřehy hififilů kteří si tu tiše dřímají a radši nic nepíší, aby je netrefil šlak.

 

 

Unknown.jpeg

ma-studio-89-pair-iso.jpg

Unknown.jpeg

2a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Hasňa napsal:

Nejprve ptačí budky ...

A to je právě ono. Ten vzhled je pro mě brzda, plus ani nevím jestli mají mřížku (asi ne), protože dítě na palubě.

R3 to tedy vyhrávají, teď je jenom sehnat někde o pár korun levněji.

(před měsícem jsem měl nabídku vystavených za 39, ale to jsem propásl)

Díky za postřehy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2024 v 0:28, Petr82 napsal:

Ahoj, osobně bych byl pto Marshall .....

Tady vlastně dlužím odpověď ve smyslu, že jsem to nezazdil. 😀

Po zralé úvaze jsem došel k názoru, že by to mělo být co nejjednodušší na obsluhu, protože to bude obsluhovat nedospělý jedinec.

Koupil jsem tedy Marshall Stanmore III. 

Je to hezké retro a po třech sklenkách Belugy, bych s tím asi dokázal žít i já. Škoda, že to nemá dálkový ovladač, abych to mohl z dálky krotit.

IMG_0054.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Šťovík napsal:

 

R3 to tedy vyhrávají, teď je jenom sehnat někde o pár korun levněji.

 

Mrkni na hifishark.com případně si tam nastav hlídacího psa, dá se narazit na dobré nabídky 

Edit: tady máš R3 (ne Meta) za slušnou cenu 

https://www.hifisound.cz/kef-r3/

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...