Přejít na obsah

DEEP BLUE


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 514
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak to je poprvé co opravdu vážně zvažuji koupi drahých hodinek, původě jsem se chtěl jen tak poptat, zvážit možnosti, rošířit obzory a odložit koupi o pár měsíců, ale vážně mě uchvátily. Jedinná věc co mi trochu vadí je nestadardní úchyt tahu, protože pak nejde tah vyměnit za NATO strap, který se mi dost líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak to už je Tvůj boj. Mě osobně se na potápkách NATO strap nelíbí, buď guma nebo ocel :-).

Trochu to poupravim,na potapky jen tah ci guma :-))).a orandzova k tomu a po hadru ani nevzdechnes :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odolný budou jako všechny ostatní hodinky. Standartně se pouzdra dělají z ocele 316L. Pokud s nimi zavadíš o nějaký tvrdší materiál, tak minimálně budeš mít poznamenaný povrch, což se dá řešit poměrně slušně. Hlubší rýhy už se řeší hůře, musí se ubrat materiál. Nejnáchylnější jsou hrany. Ty už se retušují nejhůř, tam už to kolikrát vypadá fakt blbě. Hodinky pak často vypadají jako ocucanej bonbón. Sklíčka taky nejsou nesmrtelný. Safír by měl být odolnější proti škrábancům, ale někde jsem četl, že je prý křehčí. Minerál je na škrábance méně odolný než safír, ale zase je prý pružnější. 

V praxi to znamená, že jak si zvykneš na hodinky, tak už podvědomě budeš ruku před např. futrama schovávat za tělo. Drobným ryskám se časem stejně nevyhneš. Ze začátku z toho budeš otrávenej, budeš přemýšlet co s tím, přeleštíš si je podle návodu zde na fóru a za týden tam máš ty rysky zase ani nevíš jak. Přeleštíš to podruhý a pak už se nato vyflákneš protože poznáš, že to k nošení hodinek prostě patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě šlo spíš o strojek, jestli s nima jednou neklepnu a nebude to znamenat konec.

 

Aktuálně mám Casio G-shock, takže přece jen trochu zvyklý na hodinky jsem. Jinak G-7710 jsou neuvěřitelně odolné, pády z výšky, zásahy na airsoftu i paintballu, údery o skálu při lezení vše jen se škrábanci. Jedinná jejich nevýhoda je pásek, který se mi už 2x urval (oba pásky na stejném místě u spony). Samozřejmě podobné věci s novýma hodinkama neplánuji :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to bacha, na výše uvedené činnosti jsou mechanické hodinky nevhodné. Pozor na tvrdé údery, pády apod. Někdo nedoporučuje mechaniky i na MTB. Já běžně na kole s levnějšíma mechanikama jezdím a úplně v pohodě. Je teda fakt, že nejsem žádnej krosař a jezdím spíš na pohodu. Štípání dřeva a podobná činnost, to si je radši na tu dobu sundej. Na sport taky radší ne.

Prostě časté otřesy nejsou pro mechaniky to pravý ořechový. Ale sám poznáš, že mechaniky jsou krásné hodinky, které si zaslouží trochu úcty a ohleduplnosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechaniky nejsou z cukru nebo to alespoň moje ještě neví. Sekám s nima dříví, jezdím na kole, vše a drží (Seiko strojky). Je fakt, že třeba po běhání mi některé strojky udělají třeba 15 vteřin do plusu, ale to jen některé. Úcty si ode mě užívají, ale ohleduplnosti rozhodně ne. Jsou to věci, které mají sloužit a ne my sloužit jim.

Trošku pohledu z praxe. Stejně takovéhle těžké hodinky nikdo na sport moc používat nebude. Jsou těžké, velké, překáží. Stačí troška práce na zahrádce (vykopávání stromu) a hned má člověk domlácené ruce od hodinek. Na tohle jsou nízké lehké hodinky na gumě k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky za rady. Do lesa a na sporty mi zůstanou G-shocky. S tím, že budou vyžadovat naprosto jiné zacházení počítám.

 

Teď jsem ještě narazil na Vostoky, lépe řečeno věděl jsem o nich, ale nenapadlo mě, že bych se s cenou vlezl. Konkrétně mě zaujal model N1 Rocket NH25A/2255146 . Když by se srovnaly s Deep Blue Pro Sea Diver 1000, jak bych se pohl s kvalitou? Na zdejších i zahraničních fórech jsou na ně neuvěřitelně rozporuplné názory, taky se těžko dohledává, zda si stěžují nebo chválí na ruské strojky nebo ty od Seika. Samozřejmě zajímá mě i zpracování těla. Výhoda Vostoků je, že se prodávají v Brně, takže se na ně při nejbližší příležitosti zajedu podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky za rady. Do lesa a na sporty mi zůstanou G-shocky. S tím, že budou vyžadovat naprosto jiné zacházení počítám.

 

Teď jsem ještě narazil na Vostoky, lépe řečeno věděl jsem o nich, ale nenapadlo mě, že bych se s cenou vlezl. Konkrétně mě zaujal model N1 Rocket NH25A/2255146 . Když by se srovnaly s Deep Blue Pro Sea Diver 1000, jak bych se pohl s kvalitou? Na zdejších i zahraničních fórech jsou na ně neuvěřitelně rozporuplné názory, taky se těžko dohledává, zda si stěžují nebo chválí na ruské strojky nebo ty od Seika. Samozřejmě zajímá mě i zpracování těla. Výhoda Vostoků je, že se prodávají v Brně, takže se na ně při nejbližší příležitosti zajedu podívat.

Ahoj, u ruskejch hodinek je má zkušenost taková- kvalita se odvíjí od toho konkrétního daného kusu, nedokážu to paušalizovat ( u strojků to mám totéž- jedny maj super přesnost , denně  plus,minus 2 s, druhé mě dělaj úplně vklidu 20-40s a to jsem je už měl 3x u hodináře ), navíc mám špatné zkušenosti s řemenama. Podle mě, ač se mě to říká těžce, vnitřek od seika je o dost kvalitnější a asi i odolnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych vlákno přehodil zpátky na DP kolej, dávám foto lumi. Kurnik mám je 20 dní a pořád mě fascinují :baby: ,na oranžové gumě geniální, na tahu luxusní, dneska jsem jim pořídil šímuřemen, to aby na podzim nezahálely :whistling:

post-35439-0-14113900-1403554151_thumb.jpg

Upraveno uživatelem farkyostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...