Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Nelamej me tady prosim te :D Hm nicmene, bych se na ne mohl nekam dojit podivat ... beztak jsem si chtel vyzkouset, jak budou sedet a jeste taky jak budou sedet ty fortis pilot flieger - musi dojit k postupnemu vyvoji stroju na me ruce - ne rovnou dream ones :D

(Stenharty predpokladam v praze nikde nevyzkousim?) :)

Nevis kde by je mohli v Praze mit (railmaster xxl + fortis flieger 42)?

 

diky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den vám všem :)

 

Už jsem to sem někam psal, ale nejsem zrovna počítačový mág.:smile_anim:

 

Tak tedy ještě jednou .

 

Už jsem si přečetl pár knih o hodinách a hodinkách a teď pro mne možná přišel čas zjistit jak to skutečně funguje a třeba i zkusit něco opravit.

Pídil jsem se po nějakém odborném kursu, školení či škole, zaměřené na toto théma, ale marně. Asi v ČR nikdo školené hodináře nepotřebuje :angry:

Proto bych rád touto cestou požádal vás, zkušené harcovníky z oblasti jemné mechaniky a hodinařiny, o nějaké ty rady kde začít, jaké nářadí a kde pro začátek pořídit, ev. kde koupit nějaký ten díl, kolečko, atp. :)

A také bych byl vděčný :cheers:, kdyby mi mohl někdo ukázat něco v praxi a poučit mmne v tomto oboru.

 

Tak když se někomu bude chtít ...

 

Předem děkuji a jsem s pozdravem

 

Luděk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem spis jako neco (kdyz uz si prirovnal automechanika): tohle je chladic, tohle nadrz na vodu, tohle je karburator a ten dela tohle a tohle, tohleto je valec aten dela tohle...). Pripadne treba jak si vymenit lunetu, rozlestit skrabance, otevrit dynko atd ... Ja vim, ze to je treba banalni, ale lepsi, kdyz ti to nekdo na "kurzu" ukaze nez kdyz pod dynku vrazis kudlu a cele to zkuXvis. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem spis jako neco (kdyz uz si prirovnal automechanika): tohle je chladic, tohle nadrz na vodu, tohle je karburator a ten dela tohle a tohle, tohleto je valec aten dela tohle...). Pripadne treba jak si vymenit lunetu, rozlestit skrabance, otevrit dynko atd ... Ja vim, ze to je treba banalni, ale lepsi, kdyz ti to nekdo na "kurzu" ukaze nez kdyz pod dynku vrazis kudlu a cele to zkuXvis. :)

 

nevím jestli ti TOHLE KLIK pomůže ale mě teda dost minimalně abych tady trochu chápal o čem je řeč.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no proč...protože v tom lítám :-)

Začalo to v dětství nefunkční maketou, první primky, první digi v tuzexu :-)

následovala puberta s nezbytnými camel, po střední škole před dalším studiem brigáda/1997/ a za výdělek nákup lahve Rulandy Šedé 1979 a hodinek...titan, quartz, ale swiss :-)

pak doba mobilních telefonů a nepotřeba tahat hodinky...

...zlom?!

tatík mi předal seamastery původem od strýčka msgre, který je dostal od znameho hodináře p. Švece za to, že oddal mistrovi dceru:-)

joo ten pocit OMEGY na ruce---k nezaplacení:-)

následoval pořad retro v CT , hmm prim:-)

PS2 se znakem letectva, jsem kupil ještě týž den...diplomaty s incabloc do týdne, TV, sport 1 :-)

oběhnul jsem přibuzenstvo a zjistil potenciál :-)

objevil jsem Marwiny z roku 1954 avěděl, že vintage je můj styl...

dreamwatch Omega speedmaster prof., to, že jako bude vrchol atím, že jako končíme :-)

koukal jsem na Alaska project a lamal si hlavu..mám - nemám?

nee! Moony jsou jen jedny...Moon nebo nic!

pánové teď mi moony tikaj doma a místo vyléčení a uspokojení sedím denně na foru, čtu, koukám...no to je takovej stav říkám si...

...v sobotu bloudím Regensburgem...a ejhle hodinářství...rolex? nee, k tomu musí člověk dospět:-)

no jasně už zase koukam jak to udělat...

tak se jako hlásím, že už to u mne taky propuklo v plném stádiu!

Ahoj všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem megazávislákům, závislákům a všem ostatním tady na fóru. Posted Image

Jmenuji se Karel. O hodinky se zajímám aktivně cca 3/4 roku. Jeden dědeček byl zlatník a hodinář (čest jeho památce) a druhý je sběratelem snad všeho, co má nějakou hodnotu, ale hlavně mincí, takže mám k hodinařině nějaké vlohy a předpoklady. Posted Image Zajímají mě hlavně starožitné hodinky.

Začínám pěkně od píky s literaturou a v mém hledáčku je spousta věcí, které se snad tady dozvím.

Vlastním hodinky LONGINES L7 883 4 a CERTINA automatic, kalibr 28 - 451. Chci svou sbírku (jestli se tomu tak dá říct) rozšířit. Posted Image

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

jmenuji se Aleš, proč jsem se zaregistroval? protože 3 měsíce zpět mi bylo 22 a usoudil jsem, že snad už mám věk na pořízení HODINEK (žádný digi ani quatzky jako do teď), ale jak jsem začal vybírat a hlavně pročítat to tu, tak jsem zjistil, že čím víc vím, tím hůř se mi vybírá a tak jsou 3 měsíce fuč a stále nosím jen staré Primky u který zkrátka miluju tikání a mimostřednou vteřinovku. Odjakživa mě bere čistá mechanika, takže automaty jsou jasná volba, ale pořád jsem ještě nenarazil na ty pravý,. Jelikož půjde o moje první opravdové hodinky, tak se nechci s výběrem unáhlit. Každopádně chci všem zde přítomným poděkovat za všechny informace, které můžu načerpat.  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj všem,

 

budu zde vystupovat pod nickem RebelYell. Fórum už nějakou dobu znám a nedávno jsem se zaregistroval z důvodu asi jako řada z vás. Tedy koupě nových hodinek a s tím získání rad od ostatních uživatelů. Takže díky všem za každou radu.

Ještě jednou zdravím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, proč sem lezete? To vám nestačí ty odstrašující historky bloudících zoufalců a osobní galerie závisláků rujnující rodinné rozpočty?

:D

 

Njn, zdejší fórum je jak magnet co na sebe přisává zbloudilce ve světě tikajících strojků B) Zkrátka chytne a nepustí! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...