Přejít na obsah

Seiko MARINEMASTER


rafficek

Doporučené příspěvky

shewcza: moc hezky set ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes je pekne pocasi.

 

post-30673-0-51534700-1515675121_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatoslav a tano: díky chlapci :) Sváťo, máš pravdu, je potřeba využít každou volnou chvilku.

Chlape hezká fotka.

 

Dnes je pekne pocasi.

 

attachicon.gifIMG_20180111_133817.jpg

Tano, tak ta se mi moc líbí, klobouček. Nevím jakým odrazem jsi tam dostal tu červenou, ale hodně dobrý. :notworthy:

Edit: to počasí vám závidím, já kdybych chtěl udělat poslední dobou fotku venku, tak bych si musel vzít světlo. Je to hnus velebnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EpsteinBarr: dekuji moc pane, mel jsem stesti na svetlo ;)

 

 

Svatoslav: rovnez moc dekuji pane. K tomu pocasi :) . Cekal jsem a cekal a hle z oceloveho mraku na par okamziku vylezlo slunicko. K te barve lunety :) , zkus si to zvetsit a uvidis :clap: . Je ta neco, co zbarvilo zejmena levou cast lunety.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle to nevidím. To srovnání je výhradně o zpracování, materiálech a detailech. I kdyby byly do posledního detailu stejné, hommage vždy vytěžuje invenci originálu. To je pro mne zásadní důvod, proč bych je nemohl nosit. Přesto si všimni, jak tu všichni chválí Štajny, že jsou "za ty prachy" supr udělaný. Zkrátka pokud někdo chce nosit hommage tak OK, tím vysílá zprávu především o sobě. Drtivá většina mimo fórum tu zprávu nejenže nezachytí, ale ani nedocení originál. A na pár magorech zas tak nesejde.

 

Edit: písmenko

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dělat "hommage" soudobě vyráběného modelu je na pováženou. Sharkey dělá třeba i "Willardy", do kterých sem se zamiloval. Nové hodinky, uvnitř Seiko strojek, nynější parametry (třeba sklo tuším safír). Navíc model, který se už či ještě nedělá (v reedici), to by šlo i strávit. Ty původní originály sou za dost peněz, navíc vesměs v "poznamenaném" stavu. Jenže i tady, když sem se zamyslel a "vnořil do nitra své duše" bych volil ty původní, byť za ty prachy a v odpovídajícím stavu. Je to o svědomí a vědomí každého, prioritách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle to nevidím. To srovnání je výhradně o zpracování, materiálech a detailech. I kdyby byly do posledního detailu stejné, hommage vždy vytěžuje invenci originálu. To je pro mne zásadní důvod, proč bych je nemohl nosit. Přesto si všimni, jak tu všichni chválí Štajny, že jsou "za ty prachy" supr udělaný. Zkrátka pokud někdo chce nosit hommage tak OK, tím vysílá zprávu především o sobě. Drtivá většina mimo fórum tu zprávu nejenže nezachytí, ale ani nedocení originál. A na pár magorech zas tak nesejde.

 

Edit: písmenko

Můj koment byl pouze směrem k výrobcům. Nic nevymyslet, okopírovat něčí nápad a na tom vydělávat není nic obdivuhodného.

 

Pokud si někdo pořídí napodobeninu MM300 raději než originál od Seiko, dle svých možností, třeba SKX nebo SBDC, je sice každého věc. Udělá si třeba krátkodobou radost, ale k obdivu od fandy hodinek se nedočká.

V prodejním vlákně většinou pak tyto hodinky střídají další badatele, kteří si tyto hodinky koupi jenom ze zájmu vyzkoušet, chvilku ponosit a pak je pouští dál.

 

Ale co už, jsou to obyčejné potápky, jako každé jiné, cifr, luneta a korunka, tak co :)

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EpsteinBarr: sakra dobre hodinky! :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tady zase podporim :)post-30673-0-21991400-1516011962_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...