Přejít na obsah

Seiko MARINEMASTER


rafficek

Doporučené příspěvky

Uz ti nic nestoji v ceste :whistle:

 

Já netrvám na safíru, vůbec. Na mých Samurajích je sklo jako nové. Ale bál jsem se koupě Seik bez možnosti koupit sklo (jakékoliv) nové, v případě problému. Sice jsem trochu zHasňovatěl a nemám rád vnější antoreflex, ale zase za ty pracdhy kolik to stojí to není takový problém. Ale stejně si je nebudu kupovat, mají úzký tah a musel bych prodat U2. Ale budou mě dál trápit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netrvám na safíru, vůbec. Na mých Samurajích je sklo jako nové. Ale bál jsem se koupě Seik bez možnosti koupit sklo (jakékoliv) nové, v případě problému. Sice jsem trochu zHasňovatěl a nemám rád vnější antoreflex, ale zase za ty pracdhy kolik to stojí to není takový problém. Ale stejně si je nebudu kupovat, mají úzký tah a musel bych prodat U2. Ale budou mě dál trápit.

 

Tak nic no :D

 

http://www.youtube.c...ayer_embedded#!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravde, tiež som s tým mal problém, ale akosi som sa s tým zmieril. Ale dosť by ma zaujímalo, či je niekde vysvetlené alebo uvedené, z akého dôvodu je na MM hardlex. Predsa len to nie je úplne bežné, aby diver modely týchto kvalít mali dnes niečo iné ako zafírové sklo (výnimočne plast)

 

takze, dovody:

 

i) safirove sklo je odolnejsie proti poskriabaniu ale menej odolne proti prasknutiu ako hardlex

ii) hodinky su prezentovane ako Seiko Divers ultimate tool watch - nedekorovany high end kaliber, vsetko podriadene maximalnej funkcnosti a blbovzdornosti, preto vzhladom na i) je tam hardlex.

iii) marketingovym konceptom je to de facto vykladna skrina seiko v tejto kategorii - originalna spona s neoprenovou extenziou, puzdro z jedneho kusa, konstrukcia bez helioveho ventila, lumibrite ako na Pripjati, in-house kaliber, proste kompletne vsetko vyrobene a vyvinute doma. Vratane sklicka - Hardlex je IP Seiko Watch Co.

 

Z tohto pohladu je mozne ich porovnavat iba s Rolex.

 

K Hardlexu - vobec by som sa toho nebal, dokonca by som safirove sklicko na tie hodinky vyslovene odmietol, aj ked sa tam da nainstalovat naozaj za par korun. Vyrobca ho tam nedal a vie preco.

 

Tiez treba rozlisovat Hardlex na Seiko5 a Hardlex na PROSPEX - tzv. high end hardlex, co je chemicky tvrdene borosilikatove sklo /vid tabulka a link/.

 

V neposlednom rade opticka cirost hardlexu je viditelne lepsia ako safiroveho skla /slovo sklo tu berte s rezervou/, co sa prejavuje okrem puheho pohladu na cifernik aj nepomerne kratsim casom potrebnym na nabitie lumi vrstvy, hlavne pri slabom/umelom osvetleni. O potrebe vonkajsieho antireflexu na hardlexe sa debaty ani nevedu - komu kedy chybal vonkajsi AR na monstrach? :)

 

Link k obrazku

 

Link na video recenziu - na 5:05 porovnanie s Rolex /myslim ze nie je potreba komentar/

 

 

post-4112-128129617427.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to s tou lunetou aj mna chvilu trapilo, ale po tom co som zhliadol cenu nahradnych dielov tak som to zrusil ako nepodstatne. aj tak to treba s kazdym bebíčkom nosiť k seikodoktorovi, tak sa luneta upgradne raz za čas a je to.

 

Safir - odozva trhu bola asi jasna, kedze SBDB001, Prospex MM Spring Drive 600M maju 5mm safirove sklo. vox populi.. :)

 

btw, seiko tvrdi ze ten titanovy material na SBDB001 /Brightz Titanium - Buraitochitan/ je na povrchu o 30% tvrdsi ako standardna 316L ocel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je docela možný, už jsme to tu kdesi probírali, titanové slitiny grade 5 mají větší tvrdost než 316L. Cca 330-390Hv, což by tak odpovídalo. Tuhle titanovou slitinu ale najdeš spíš u dražších hodinek, používá ji např. IWC. Je dobré vědět, že ji používá i Seiko. Dík za info.

 

Tak SBDB001 aj maju list price 4200 EUR (+ dan a clo), co presne zodpoveda IWC Aquatimer.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bezne dostupna cena je cca 3.600 usd za nove vo foliach, ked ma clovek stastie /nie ako ja ze som to nasiel az dnes/ a rychlo zareaguje, byvaju jemne pojazdene o tisicku lacnejsie, ale zlahne sa po nich zem za par minut /tu konkretne za 14../ Link

 

s tym titanom som sa tiez cudoval, je to vysoko lesteny titan, co nie je bezny sposob povrchovej upravy titanu na hodinkach. Maju taky zaujimavy lesk do biela, ako keby boli z lesteneho hlinika /povrchovu vytvrdenu vrstvu tvoria zluceniny Titanu a hlinika - mozno to s tym suvisi/. Faktom je, ze kolko fotiek som kde vygooglil, vsade su leskle jak psie vercajchy. Ale tiez je pravda, ze takto drahe hodinky clovek len tak pre nic nedrhne v strku :)

 

nejdem sa tu rozpisovat o tom co na nich mam rad a co nie, ale jedna pikoska - stvarnenie indexov na lunete - makro a mikroskop namierene na svietivy index na 12:00. reakcia "fu..ing WOW" je uplne na mieste:

 

Link

post-4112-128138052809.jpg

post-4112-128138054633.jpg

post-4112-128138055536.jpg

post-4112-128138056504.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U SBDB001 bych se asi bál, že v případě problému by to muselo do Japonska. K tomu vyšší cena, nerozumím si s titanem a celkově na mě hodinky působí uhlazeněji, i když to zní jako naprostá blbost :)

 

Zato SBDX001 je ukázkový kus železa. Tool watch přesně dle mého gusta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím adminy, ať to tady v zájmu mého klidu a stabilizovaného rodinného rozpočtu zamknou. Na to se nedá koukat. Když si uvědomím, že spolu s tuňákama se designově odkazují na klasické seiko divery ze 70. let, tak o mě hraje mrtvice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...