Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

V 29. 5. 2023 v 10:23, koveras napsal:

Myslím, že ten podraz sa volá UCB. Neviem, ako v rámci bankovníctva pre súkromné osoby, ale ako banka pre firmu je to jedna veľká katastrofa

Můžu potvrdit.

Diskuze s touhle bankou mě stála aspoň 10 let života.

Firemní účet i úvěr jedna velká katastrofa. Italský chaos povyseny neschopným českým úředníkem (na všech postech) k dokonalosti.

Chtěli po mě třeba potvrzení z katastru...které můžu dostat až po jejich papíru,  který bez toho potvrzení nemohli prostě vystavit. Jedna z kapek v moři, sle už jsem naštěstí pryc 🙂

....Oberbank má moje velke doporuceni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, simon_magus napsal:

Chtěl jsem zkusit Creditas a soukromu EUR účet pro platby v zahraničí....a nějak se jejich technickému oddělení a supportu nedaří.

Doporučíte pro tyhle účely nějakou jinou banku?

Záleží na tom, jaké má mít ten účet vlastnosti.

 

Creditas má 2 velké výhody:
1) vklad zdarma a výběr na pobočce za 10 korun. Ono je fajn, že většina bank má výběr z bankomatu v zahraničí zdarma, ale pokud potřebuji měnu, kterou se v dané zemi neplatí (např. eura do Egypta), tak mi to je k prdu. Navíc je v zahraničí čím dál těžší najít bankomat, který neúčtuje vlastní poplatek nebo DCC, takže opět s sebou vozím hotovost

2) platby ve třetích měnách (tedy vše mimo EUR a CZK) jsou přepočítány do EUR kurzem karetní asociace a pak 1:1 strženy z eur účtu (bez další konverze, poplatku nebo příplatku). Jelikož mám část příjmu v EUR a platím převážně v neEUR zemích, je to pro mne silná výhoda.

Pak taková hračička - u přehledu plateb to ukáže místo na mapě :).

Pokud ti jde jen o běžný účet v EUR zdarma a platby zdarma, tak to nabídne víc bank, např. FIO.

foto.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, simon_magus napsal:

Můžu potvrdit.

Diskuze s touhle bankou mě stála aspoň 10 let života.

Firemní účet i úvěr jedna velká katastrofa. Italský chaos povyseny neschopným českým úředníkem (na všech postech) k dokonalosti.

Chtěli po mě třeba potvrzení z katastru...které můžu dostat až po jejich papíru,  který bez toho potvrzení nemohli prostě vystavit. Jedna z kapek v moři, sle už jsem naštěstí pryc 🙂

....Oberbank má moje velke doporuceni

Oberbank je skvělá, když o klienta stojí (ideálně, když tě sama osloví) a naprosto nepoužitelná, když o klienta nestojí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UCB je opravdu tragedie, ve vsem.. Mam uz nejakou dobu po vzoru Patrika vic bank(ne teda tolik jako on :D) a mix Airbank, mBank(hypo), CSOB premium(kreditka s salonky, cestovni pojisteni atp.) a VUB (sporak), mi celkem vyhovuje. Nikde neplatim za vedeni, komplet vsechno resim online, nebo prijede kuryr. EUR ucet mam spis pro sichr v CSOB a jen za cestovni pojistku a salonky jsem usetril celkem dost, diky tomu, ze celkem pravidelne cestuju soukrome.

Urcite by to slo namichat jeste o chlup lip, ale myslim, ze 4 banky mi staci. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lykan

Taky jsem se to snazil namixovat nejak tak, aby mi to pokrylo vse co chci, ale pak jsem to kratil az mi zbyly ty dve + musim vlastne mit CSOB , protoze tam ma manzelka hypoteku :D 

U unicreditu jsem mel hyposku, urok byl super a tim to koncilo. Letos v lete jsem ji konecne po pul roce dohadovani s pani na pobocce zrusil :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem během posledních 12 let prošel asi 10 bankami, které u nás působí. Momentálně využívám účty u několika z nich a asi na každé bych něco našel. Každopádně mi přijde, že hromada věcí je jen o lidech. Hodně záleží, na jakého úředníka člověk natrefí.

Nejhorší zkušenosti mám s KB a ČS. U těch dvou bylo problém snad úplně všechno. Věci se daly do pohybu, až jsem chtěl odejít. Moneta - před asi 3 roky naprosto laxní přístup k problému, který sami zavinili. Komunikace mizerná.

Nejlepší zkušenosti mám s AirBank. Tady mi přijde, že vše funguje jak má, nic není problém. Jen v aplikaci bych uvítal možnost poskládat si úvodní stránku podle svého, jako to má v apce třeba Fio. pak už by to bylo dokonalé 😄 

Fio mi taky docela vyhovuje. Dobrý je, že si tu člověk může vymyslet vlastní číslo účtu, jednoduchá a přehledná apka s možností vlastních úprav. S problémem jsem se zatím nesetkal, i když na kartu jsem čekal snad víc jak 3 týdny. Jen ty jejich minimální zůstatky na účtu, to je v dnešní době už fakt přežitek.

U Creditas jsem začal využívat EUR účet. V podstatě na doporučení Patrika 🙂 Jejich aplikace je ale tragická.

Raiffka - sem mi převedli účet od Equa bank. Chtěl jsem ho zrušit, ale objevil jsem RB Club a teď využívám slevy. Hlavně na ubytování + restaurace. Některé slevy jsou docela zajímavé.

Max - tady mám jen spořák kvůli dobrému úroku. Na přelomu měsíce budou nasazovat nový systém, tak jsem zvědav, jak to bude (nebo nebude) fungovat potom.

Škoda, že žádná z těchto nemá podobnou apku, jako je Do kapsy od ČSOB. Tahle apka se mi líbí, umí spoustu věcí. Žena ji používá a je spokojená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S každou bankou se dá nějak vyjít, snad kromě té Unicredit, s tou jsem měl tři spory před finančním arbitrem, až mi vypověděli účet, protože kdo by stál o klienta, který chce, aby dodržovali vlastní podmínky. Ale když do konce minulého měsíce dávala 10 000 Kč (400 Kč po dobu 25 měsíců) za založení účtu,tak jsem ji kamarádce doporučil, pro ní to jsou zajímavé peníze. 

U ČS jsem měl určitý konflikt s privátní bankéřkou, až jsem musel řešit přes ombudsmana ČS a i tady jsem uspěl až na podruhé, kdy jsem pohrozil, že podklady předám na ČNB. Ale od té doby mám klid. Plním ty nesmyslné podmínky (které jsou už asi v páté variantě, neustále vymýšlejí jak je přizpůsobit typu klienta "bohatej vůl" ) a mám klid. Ale je to taková banka typu "vošustit a vopustit" , rozhodně to není na dlouhodobý vztah, podrazí vás při nejbližší příležitosti, kdy to pro ni bude výhodné (třeba když svoje klienty i se smlouvami na energie prodali Bohemia energy těsně před krachem).

Nemám rád aplikace, třeba u mé hlavní banky (Fio) jsem ji vyzkoušel v nějaké z prvních  variant vrátil jsem se k "velkému" IB (které u Fio báječně funguje i na mobilu). Vůbec IB je pro mne jeden ze základních faktorů, podle kterých se mezi bankami rozhoduji. U FIO je skvělé, že (mimo jiné díky omezené nabídce produktů) tam jen zřídka kdy nastávají problémy, na druhou stranu, co se dočítám v různých fórech, jejich přístup k reklamacim má ke vstřícnosti daleko. Co kvituji s povděkem jsou dlouhodobě stabilní podmínky a neomezená historie v IB.

Airbank má zase úžasně zvládnutou "zákaznickou zkušenost" ,ale také je pravda, že tím někdy sanuje ne úplně bezvadný workflow.

Vybírám třešničky na dortu, neustále sleduji podmínky, převádím mezi účty, hlídám úroky, změny podmínek, využívám cestovní pojištění, salonky,... a hlavně mě to baví  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Unicredit jsem zapomněl 😄  Využil jsem teď taky akce s odměnou. Byl jsem zvědavý, jaký v tom bude háček, tak jsem zřídil účet online. Všechno proběhlo bez problémů a zdá se, že co slíbili, plní. Aspoň teda za první měsíc 😄 

Syn u nich měl před lety studentské konto. Pamatuju si ten chaos, když tenkrát přecházeli na nový systém. Několik dní nefungovalo nic, pak několik dní totální zmatek, když chvíli peníze na účtu měl, chvíli neměl, chvíli tam bylo víc, než tam měl mít a chvíli zase míň 😄  Bylo to o nervy.

A jo, IB je pro mě taky důležitý faktor, i když aplikace mám rád 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, ragu napsal:

Dá se teď nějak rozumně dostat k Erste Premier? Koukám, že obraty nestačí.

Já využívám tzv. kombinované kritérium (měsíční příjem 70 000 Kč a bilanční kritérium 250 000 Kč).

Fígl v bilančním kritériu je v tom, že se počítá za uplynulé tři měsíce a to pouze z posledních dní v měsíci. Stačí tam tedy posledního poslat 250 tisíc a hned prvního je poslat na spořící účet u jiné banky. Já z důvodu opatrnosti tam dávám 400 000 Kč, pro případ kdybych některý den zapomněl (už se mi dvakrát stalo), tak průměr ze dvou dalších měsíců mi ten limit splní. Pokud máš nějaké úvěrové produkty, tak jejich absolutní hodnota k poslednímu dni v měsíci se počítá rovněž do bilančního kritérie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Erste, pac CS mam tradicne, mam tam i firemni ucet, maj multimenu a salonky, mam pres ne koupeny akcie. Pak CSOB, pac tam mam schranku a maj jako jedni z mala dolarovou kartu, eurovou taky. Pak mam Creditas private, salonky, dluhopisy atd, eurova karta, pak Max sporak, u Monety sem mel terminak, ale ten uz skoncil a budu rusit, no a pak mam jeste Trinity sporak a nakonec air bank, pac je mam rad :) A vlastne este Raiffku, ale to jen tak ze srandy, petikilo mesicne gratis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Prosím o radu. 
Mám nově ČSOB Premium a k němu obě karty. Mám s nima ale problém v AppStoru. Apple mi je odmítá přidat jako platební metodu. Nejdřív to šlo, ale fungovalo to jen někdy. Odstranil jsem je a chtěl znovu přidat a už to nejde vůbec. Stejně tak Booking. Karta tam je, ale při platbě jí to odmítne. Internetové platby mám povolené, limity v pohodě. Platby ApplePay u obchodníka v pohodě. Nechápu 🤷‍♀️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám 3 banky. 

ČSOB plus konto učet chodí mi tady příjmy. Mám tady pojistky cestovní a kartu a spořící účty. Nepoužívám v zahraničí přijde mi že ČSOB má drahé převody. Také několik firemních účtu. 

AirBank používám na nákupy a spořicí učet někdy používám v zahraničí. 

Revolut nakup prodej měny, nákupy hotelů v zahraničí a nákupy v zahraničí přeposílám si zde peníze z ČSOB. 

Žádnou z bank jsem neměl nikdy problém u všech používám appky a bez problému. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mě teda namíchla ČSOB... Potřebuju vybrat hotovost z devizového účtu. Nejdřív půl hodiny hledám kde je v Praze pobočka s pokladnou... ČSOB aplikace má funkci hledání poboček, ale když si dáte vlastní filtr aby to ukázalo pouze pobočky s pokladnou tak to nefunguje, respektive ukáže poboček 0. Když si necháte ukázat nejbližší pobočky tak v popisu není napsána žádná informace zda je tam pokladní služba nebo ne. 

No nic, tak na web...aha, zase problém. Nějak jednoduše to nejde, ale mají Excel soubor který si človek musí stáhnout a pak vyfiltrovat. Vyloženě uživatelsky příjemný. Zjištuju že na celou Prahu 5 je jediná pobočka s pokladnou. 

Tak dorazím na pobočku v poledne a twl zavřeno 11.30 - 12.30.... se asi posrali... Jediná pokladna na Praze 5 a má hodinu přes poledne zavřeno? Tak jdu na oběd, přijdu v 12.30 a tam fronta jak na banány, přede mnou asi 10 lidí na pokladnu, takže to po 10 desti minutách vzdávám protože bych nestihl pracovní schůzku. Skoro 2 hodiny času v pytli, peníze nemám... Asi je 15 mld zisku málo, tak si nemůžou ani v Praze dovolit otevřenou pobočku přes poledne. (kde evidentně by přes oběd vzhledem k frontě co jsem tam viděl chtělo/potřebovalo jít na pobočku lidí jak sraček)

Přestože jsem velmi spokojený zákazník CSOB Premium, tak mám chut u nich všechno zavřít a převést pryč....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik ten výběr cizí měny stojí? V tom jejich ceníku, aby se koza vyznala - já odhaduji, že 100 Kč :-o. Mám teď část platu v EUR, tak jsem si zřídil Creditas, kde je výběr EUR na pobočce za 10 Kč. Třeba před odjezdem do Egypta, kde jsem v EUR platil potápění, se dost hodilo, protože výběr z bankomatu nepřipadal do úvahy (nejel jsem přes zemi eurozóny)

Jinak s omezováním výběru hotovosti se budeme setkávat čím dál víc, prostě je to drahé... Airbank slibovala už dlouho eurové bankomaty, zatím nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, kloubik napsal:

Patriku, ty Euro bankomaty mne zrovna dneska napadly, jestli neco takoveho existuje v CR, kdyz ma clovek EUR ucet s debetkou... takze prepokladam ze ne,  nebo o necem vis? 

Vím jen o Euronetu, ale ten to švindlkurzem s 16,6 % marží přepočítává do korun  (DCC). Podle mne se jich dočkáme, až zavedeme euro :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...