Přejít na obsah

Cigars / doutníky


Pepso

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Můžu dotaz ? Naši letí za týden na Kubu a ptali se jesti nechci koupit doutníky. Z Cohiby mám asi nejraději Siglo V, ale klidně si nechám poradit-spíš ať se to tam dá lehce sehnat. Doutník dám 4x do roku, naposledy jsem kupoval Olivy od Boba. Nicméně co tam má smysl kupovat a je to lepší než v ČR (odpověď je vše, protože v ČR to budu muset platit :) )

Ideálně nějaké balení tak cca 10-25ks a cena tak do 250 USD aby mi to prošlo :-D  

Ale hlavně kde je to bezpečné koupit aby to nebyl fake ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupit jedině v kamenných obchodech habanos, nikde jinde. I tam je ale pro cizince cena pokaždé jiná, podle toho kolik si ten daný prodavač k ceně přihodí, aby se na tobě napakoval. A když neprodá, je mu to jedno, protože to není jeho obchod, klidně tě nechá odejít. Problém je že pak tam cena oproti Evropě zase tak výhodná není, mě to dělalo jen pár korun na doutník (kupoval jsem krabku Monte Open Eagle a krabku Partagas E2 tuším...). Ale zase kvalitativně jsou na tom super, vlhkost je tam všude a netrpí to nějakým neodbornym skladovánim v Evropě. Jen nevím jak je to teď s individuálním dovozem. Hlavně ať v žádným případě nekupuji na ulici, nebo v hotelu nějaký origo doutníky s příběhem o strejdovi co je hází přes plot. Jsou to vzdy fejky. Vazne vzdy! Proste na ulici origo nema nikdo. A dalsi jasny ukazatel je kdyz jsou vyrazne levnější než je běžné. Oni dobře ví kolik by za skutecne originaly mohli chtit. Co se týká značky, tak Monte no 2 jsou skvely, nebo třeba Edmundo, nebo Partagasy D4, E2...tam neudělaš chybu. Bolivar belicoso taky super, když máš rád silnější kousky.

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupit jedině v kamenných obchodech habanos, nikde jinde. I tam je ale pro cizince cena pokaždé jiná, podle toho kolik si ten daný prodavač k ceně přihodí, aby se na tobě napakoval. A když neprodá, je mu to jedno, protože to není jeho obchod, klidně tě nechá odejít. Problém je že pak tam cena oproti Evropě zase tak výhodná není, mě to dělalo jen pár korun na doutník (kupoval jsem krabku Monte Open Eagle a krabku Partagas E2 tuším...). Ale zase kvalitativně jsou na tom super, vlhkost je tam všude a netrpí to nějakým neodbornym skladovánim v Evropě. Jen nevím jak je to teď s individuálním dovozem. Hlavně ať v žádným případě nekupuji na ulici, nebo v hotelu nějaký origo doutníky s příběhem o strejdovi co je hází přes plot. Jsou to vzdy fejky. Vazne vzdy! Proste na ulici origo nema nikdo. A dalsi jasny ukazatel je kdyz jsou vyrazne levnější než je běžné. Oni dobře ví kolik by za skutecne originaly mohli chtit. Co se týká značky, tak Monte no 2 jsou skvely, nebo třeba Edmundo, nebo Partagasy D4, E2...tam neudělaš chybu. Bolivar belicoso taky super, když máš rád silnější kousky.

Tady jsou ceny co jsem našel, mělo by to být všude stejné je to dáno vládou: http://yulcigars.blogspot.com/2017/12/cigar-price-list-for-cuba-2017-2018.html

 no a například u těch montecristo to udělá 40% rozdíl. To mi příjde dost. 

EDIT: a v mém případě je to konkrétně 100%, jak jsem psal  :lol2:

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je to co píšu, oficiálně je cena dobrá, záleží ale co si přihodí konkrétní týpek za kasou. A ten si vždycky snaží přilepšit, je to podstatná část jeho měsíčního příjmu, stát ho neuživí. Můžeš mít štěstí na rovného skromného prodejce, ale pochybuju. A nikoho se nedovolas. Moje zkušenost s habanos prodejnou je taková, že třikrát během pobytu byla v tom samem obchodě za tu samou krabku doutníků jiná cena kterou za ní chlápek za kasou chtěl. Ale je to už cca 4 roky, třeba jim někdo mezitím šlápl na krk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, kdybych tam byl já, tak bych vzal to samé co Varjag. Tedy MC Open Eagle a Partagas E - možná bych přihodil něco od H.Upmann. To mi přijde u kuby jako nejlepší poměr cena / výkon. Navíc ta řada Open by měla být odlehčená, takže pokud nekouříš často, tak jsou pro tebe ideální. Spíš přemýšlej nad nákupem humidoru. Když ti rodiče koupí 2 krabky po 10, tak ti uschnou - jestli kouříš 4 doutníky za rok. Alternativně bych je dal do mrazáku.

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zeptam se tady. Nasel jsem po dedovi par krabicek doutniku. Jelikoz urcite nebyla dodrzena pozadovana vlhkost skladovani otázka zni. Poznam jako laik nejaky rozdil? Nebo jsou rovnou na vyhozeni. Nebo u této nejspis nizke kvality doutniku je to jedno :). Jedna se o Flor de Filipinas - Hecho a mano. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zeptam se tady. Nasel jsem po dedovi par krabicek doutniku. Jelikoz urcite nebyla dodrzena pozadovana vlhkost skladovani otázka zni. Poznam jako laik nejaky rozdil? Nebo jsou rovnou na vyhozeni. Nebo u této nejspis nizke kvality doutniku je to jedno :). Jedna se o Flor de Filipinas - Hecho a mano. Diky

Raz som takto zo zvedavosti skusal ozivit krabicku susiakov/mrtvol. Kazdy kus som zabalil do rolky papiera, natesno, stiahol lepiacou paskou. Strcil do humidoru ktory pouzivam na dovolenky, a nebola v nom prave optimalna vlhkost (mozno 55%). Asi po mesiaci-dvoch som si na nich spomenul a prelozil ich do normalneho humidoru (cca 70%) kde ostali dalsi mesiac. Potom som och odbalil a nechal takto odpocivat dalej.

Z tych zabalenych (2ks som zo zvedavosti nezabalil) praskla asi tretina, zvysok bol ako-tak ok. Ale chutove to uz nebola ziadna slava, boli hodne "vyvetrane". Tie 2 ks co som nezabalil praskli hned v prvej faze, uplne nepouzitelne.

Takze je len otazne ci ti to za to stoji.

Ale hulit ich taketo vysusene nema zmysel, to bude ako seno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...