Přejít na obsah

Cigars / doutníky


Pepso

Doporučené příspěvky

Díky, ale už je jich jen devět a jsou zarezervované v rámci DSPBCH.

Tak já o nich věděl docela dost dlouho. Já ho ale potřebuju s ražbou. :frusty:

Celkově popelníky docela hlídám, protože shánim jeden druh, který se moc neobjevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak po dlouhe dobe Kuba, jsou to doutniky z farmy Robaina ktery delaji balici pro sebe.

Konstrukce a vzhled perfektni, jen ta chut tam moc nebyla :-(

Asi uz jsem fakt zkazenej, jeste mam robusto, snad bude lepsi

 

post-22496-0-72567700-1551474950_thumb.jpgpost-22496-0-55194500-1551474972_thumb.jpg

 

Dnes jsem cetl toto, zajimavy cteni, at me Kuba stve, tak si nemyslim ze je to az tak strasny jak popisujou :-)

 

https://ministryofcigars.com/the-current-state-of-cuban-cigars/?fbclid=IwAR0utzo9dhdK3Dr94TxN73k-ShC0KdM-3luZwzG7KNN12-mNhsT2KSQwEjU

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kluci asi se ptám úplně blbě, ale nevyznám se v tom, tak se mi prosím nesmějte :-). Trošku jsem zapomněl, že mám doma humidor s pár doutníkama. Dneska jsem to po nějakým čase otevřel a vypadá to tam jak továrně na hermelín :-).

 

Humidor je nový, podle návodu jsem používal do zvlhčovače jen destilku, doutníky jsem jen přendal z krabice. Někde jsem četl, že bílá plíseň je OK, ale mě se zdá, že tohle je divný, do pusy se mi to dávat nechce :-). Tušíte, proč se to stalo?

 

 

 

 

post-27283-0-83846600-1553529727_thumb.jpg

post-27283-0-55066700-1553529736_thumb.jpg

post-27283-0-60122500-1553529743_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problem s destilkou je ze uvolnuje moc vlhkosti, bud jsi mel pouzit Xikar tekutinu nebo Bovedu a nebo pravidelne vetrat ...

Doutniky jsou na vyhozeni, humidor vytrit alkoholem nebo koloidnim stribrem, nechat vyschnout a modlit se aby nesmrdel zatuchlinou, pak znovu nastartovat a hlidat vlhkost :-)

 

Bila plisen je ok, kdybys tam mel mikro tecku, nebo par malinkejch bodu, tak je setres a vykouris, tohle uz je KO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu. Myslel jsem si, že budou kaput. Naštěstí jsem toho tam tolik neměl. Právě u toho mého zvlhčovače psali, že není nutný používat antibakteriální tekutinu...ale asi to teda není úplně pravda. Nebo jsem měl větrat víc, než jednou za 1/4 roku :-D.

 

Voní to celý pořád pěkně, tak doufám, že jsem nezk..vil humidor :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekedy som experimentoval s destilkou a roznymi prisadami do nej, a aj ked som sa k plesni nedopracoval, bol velky problem udrzat stabilnu RV. Odkedy som presiel na Xikar (krystaly + tekutina) tak tam raz za mesiac-dva dolejem kvapalinu a neriesim. Len tie krystaly treba presypat do niecoho s vacsou plochou, tie povodne sklenene dozy niesu moc vhodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám na víku přidělané tohle: 

post-27283-0-41931300-1553536556_thumb.jpg

 

Jsou v tom nějaké krystalky čehosi a v návodu psali, že do toho mám lít destilovanou vodu. Ty krystalky vodu nasákly, přebytečnou jsem vylil a víc jsem to neřešil, ale je pravda, že ze začátku tam byla RV kolem 80%. Možná jsem toho tam nalil moc, nebo jsem měl trošku přivřít ty díry. Mám tedy místo destilky používat tu antibakteriální vodu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecne se plisen tvori pri vlhkosti nad 70%, cim vic tim vetsi riziko, destilka ma spicku po doliti klidne pres 80%, uvolnuje se proste moc rychle, propylen-glycol se uvolnuje radove pomaleji a ma zaroven limit pri kterem se jeste uvolnuje o hodne niz posazwny, u bovedy je to smes vody a soli kalibrovana na urcitou vlhkost - vic se neuvolni.

Vetrani je dulezity u vsech typu zvlhceni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...