Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Atrament je iný, riedky a stopa je tiež rozdielna. V guličkovom pere to je zbytočné opisovať no a roller má stopu podobnú plniacemu peru. Na niektorých papieroch aj podobne rozpíja. Tí, čo sa považujú za likvidátorov hrotov, preto používajú radšej roller. Je komfortnejší, ale nikdy to pocitovo nebude plniace pero.

 

Děkuju, že sis dal tu práci s odpovědí, ale já ti vůbec nerozumím. :D Myslel jsem si, že Slovensky docela umím, ale jak vidím, tak mám díry v oblasti papírnictví a psacích potřeb.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Atrament je iný, riedky a stopa je tiež rozdielna. V guličkovom pere to je zbytočné opisovať no a roller má stopu podobnú plniacemu peru. Na niektorých papieroch aj podobne rozpíja. Tí, čo sa považujú za likvidátorov hrotov, preto používajú radšej roller. Je komfortnejší, ale nikdy to pocitovo nebude plniace pero.

 

OK, tak ešte raz. :D

Inkoust v rolleru je řidčí než v kuličkovém peru, tudiž i stopa na papíru bude jiná. Na papíru múže rozpíjet stejně jako plnící pero. Ti, kteří tlakem zvyknou zničit hrot plnícího pera, proto raději použijí roller. Na papíru je to téměř k nerozeznání. Sic psaní rollerem je komfortnější, pocitově se roller nikdy nevyrovná plnícímu peru.

Sorry za gramatiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, kde v Česku sehnat tuhle náplň: http://www.cultpens.com/acatalog/Schmidt-P8126-Capless-Rollerball-Refill-Fine.html#a16242?

 

Nebo alternativu, značka mi je jedno. Zkoušel jsem už asi 3 náplně capless do rolleru, ale ani jedna mi do toho pera nepasovala. A v originále tam byla

ta výše uvedená. Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ebay se mi zadařil vintážní CONWAY STEWART 75 z roku cca 1955. Po celkové revitalizaci (komplet demontáž, ultrazvukové čištění, kontrola všech dílů atd.), podle prodejce v perfektním stavu a vše původní. Je na cestě dom, zatím fotka z prodeje.

 

Nádhera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som za mt blanc, prijemnejsi moderny tvar, zaujmavy vzhlad, pekny vrchnak ;)

ale rozhoduje asi najviac co sa ti lepsie z tych dvoch drzi.

 

MB sa mi zdalo trochu lepsie na drzanie, aj hrot F pisal jemnejsie ( u lemana bolo F na nerozoznanie od M - ved pozri obrazok, hore je F, pod nim M ) velmi ma vsak stve, ze MB sa nedodava od vyroby s konvertorom.. "vraj" tam pasuje konvertor od Pelikana, ale neskusal som to.. v obchode predavacka skusala vsetky mozne, no Pleikan nemala, tak neviem naisto, ci bude pasovat..

naproti tomu CD nema ziadnu chybu.. akurat najtensi hrot F pisal pomerne hrubo, na pisanie do riadkov nie velmi vhodne.. a vzhladovo je viac klasicky, no zase ta oranzova farba.. ta je proste uzasna :)

 

bud to chciet este minimalne jendu navstevu obchodu, prinesiem si nejaky linajkovy papier a uvidim..

 

nejake dalsie nazory?? len prosim nie typu: kup obidve.. :) najradsej by som ich zobral oboje, to mi verte.. ale, neda sa..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len prosim nie typu: kup obidve.. :)

Furt jsem premejslel, jak Ti to kulantne napsat... :)

 

Ale ja uz k tomu svoje rek', takze je to na Tobe.

Kdybych si z nich musel vybrat jen jedno, tak navzdory svym preferencim znacky, bych - protoze me rada Starwalker neoslovuje - volil toho Carana v bile barve... Bozi! :) (Alespon na fotce - live jsem ho bud nevidel, nebo neregistroval.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když Caran, tak červená, když oranž, tak Delta. MB jde mimo mě. A osobně preferuji hrot M. Na přitlačení slušné hroty umí styl "šwabach", s lehkou rukou píší F.

A když Delta, tak tady - v aukcích za výborné ceny.

http://shop.ebay.de/italianpens/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=25

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nesouhlasím, sám píšu s Deltou o které kluci mluví a ta barva neomrzí. Navíc jde o kombinaci tvaru a barvy. Caran má podle mě elegantní tvar.MB ne. Ale svou averzi vůči Mont B. jsem tu už někde psal:-)) Naštěstí se rozhodnout musí někdo jiný a pak stejně platí, že to musí sedět do ruky, jinak je barva, zlato, kameny na dvě věci ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom ste mi tu zamieslai karty.. ta delta dolce vita oversized sa mi paci cim dalej tym viac..

 

Ak MB, tak starwalker black mistery, ak Caran D´ache, tak safran, a ked mi hrabne, tak oversized dolce vita :) vy ste fakt strasni! uz som mohol mat pero doma, a nic nerisit..

 

@Mike-72

s tym, ze pero musi sediet do ruky mas pravdu.. no znacku Delta naozja neviem, kde by som mohol v BA vyskusat.. to je jediny problem

mohol by si napisat nejake postrehy ku tomu peru? nejake negativa? mas oversized model? drzi sa pohodlne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom ste mi tu zamieslai karty.. ta delta dolce vita oversized sa mi paci cim dalej tym viac..

 

Ak MB, tak starwalker black mistery, ak Caran D´ache, tak safran, a ked mi hrabne, tak oversized dolce vita :) vy ste fakt strasni! uz som mohol mat pero doma, a nic nerisit..

 

@Mike-72

s tym, ze pero musi sediet do ruky mas pravdu.. no znacku Delta naozja neviem, kde by som mohol v BA vyskusat.. to je jediny problem

mohol by si napisat nejake postrehy ku tomu peru? nejake negativa? mas oversized model? drzi sa pohodlne?

 

Mě sedí krásně a to nemám žádnou velkou ruku. Hlavně to pero je impozantní a stejný dělá dojem i na okolí:-) /ale to jsi asi ode mně někde četl, když víš, že mám oversized). Co se mě na téhle Delťácké pryskyřici líbí je, jak se do ní můžeš koukat a pořád Tě uchvacuje ta hra zlomů, prostě se nedíváš na povrch, ale dovnitřku pryskyřice. Pero je docela překvapivě lehké a dobře vyvážené (bez víčka, s víčkem to pro mě není, to už je pomalu pendrek:-) Na psaní je třeba si chvilku zvyknout. Schválně píšu chvilku, protože po pár řádcích ho máš v ruce. Zvyknout si musíš, protože jen hrot je skoro 3 cm dlouhý.

 

Jednu nevýhodu má. Neschováš ho v zapnutým saku v náprsní kapse, aby nebylo vidět:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejako som toto vlakno doteraz ignoroval, mozno je cas sa trocha pochvalit.

 

1. Moj najoblubenejsi a najvzacnejsi kusok - Waterman Carene Abyss Blue, hrot M, 18kt zlato, doplnky pozlatene.

post-11289-029899000 1298249737.jpg

post-11289-034631900 1298249751.jpg

post-11289-048691400 1298249761.jpg

 

2. Waterman Hemisphere Shimmery Grey, hrot Broad, stainless steel.

post-11289-037475700 1298249829.jpg

post-11289-043488100 1298249837.jpg

post-11289-094264300 1298249843.jpg

 

3. Novy prirastok - vintage Waterman, dreveny, typ netusim, hrot pravdepodobne F, iridiovy

post-11289-066264300 1298249939.jpg

post-11289-006250400 1298249952.jpg

post-11289-057769800 1298249958.jpg

 

4. pero na "take bezne pisanie" - Rotring Esprit, telescopic blue, hrot M, stainless steel

post-11289-054014500 1298250024.jpg

post-11289-060711000 1298250038.jpg

post-11289-074816500 1298250045.jpg

 

dufam ze som to tu prilis nezasral tymi fotkami :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom ste mi tu zamieslai karty.. ta delta dolce vita oversized sa mi paci cim dalej tym viac..

 

Hlavně to pero je impozantní a stejný dělá dojem i na okolí:-). Co se mě na téhle Delťácké pryskyřici líbí je, jak se do ní můžeš koukat a pořád Tě uchvacuje ta hra zlomů, prostě se nedíváš na povrch, ale dovnitřku pryskyřice.

 

Pánové, není nutné pořídit tu největší Deltu, jaká na trhu je. Osobně mám Dolcevitu Zen: zavřené pero 140 mm, otevřené 122 mm, s nasazeným vrškem 155 mm a velice pěkně vyvážené v ruce. Pro srovnání řemen na Lüm-tec M2 je 24 mm široký, hodinky mají průměr 45 mm. Kožené pouzdro je přímo pro Deltu, značka marKiaro.

Nákup se povedl zde: http://stores.ebay.de/Italianpens

post-3826-030485300 1298298107.jpg

post-3826-006502700 1298298219.jpg

post-3826-038361800 1298298237.jpg

post-3826-022274200 1298298257.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejako som toto vlakno doteraz ignoroval, mozno je cas sa trocha pochvalit.

 

2. Waterman Hemisphere Shimmery Grey, hrot Broad, stainless steel.

 

číslo 2 sa mi páčí, kombinace nerez hrotu, chromu na doplňcích a od pohledu jakoby pískovaný povrch vypadají spolu velice dobře. :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...